Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elhinnétek ha a 3.5 éves...

Ti elhinnétek ha a 3.5 éves gyermeketek azt mondaná, hogy a nagymama (anyosom) bántotta, arcon csapta?

Figyelt kérdés

3 hete volt a mamánál, azelőtt soha.

Ma elkezdi mondani nekem a lanyom, hogy a mama bantott, arcon vagott, nem futott be es fazott, es nem vele foglalkozott hanem olvasott es pihent.

Elhihetem a bantalmazasrol szolo kijelenteset? Eddig soha senkire nem mondta, vegig kerdeztem, hogy az en anyukam apukam dedimama bantotta? Es azt mondta nem. Csak az anyos.

Szerintetek?


2019. máj. 2. 13:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

Megkérdeznem az anyost is, majd úgy is elismételtetném a gyerekkel, hogy egy szobába vagyunk 3an. Nem azért, mert nem bízom a saját gyerekemben, hanem azért, mert ilyenkir kezd szárnyalni a fantáziájuk. A fiam is mondta ennyi idősen, h xy bántotta, megütötte, de csupán arról volt szó, hogy le lett szídva, mert olyat csinált. Számukra egy fegyelmezés is bántás lehet.

Én bárkinek úgy hiszek el bármit, ha a 3.fél is bizonyitja, hogy igen igy volt. És ez nem bizalmatlanság, de az éremnek is 2 oldala van.

2019. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Ha a férjem mesélné, akkor sem hinném el, mert anyósom nem olyan.

Ha olyan anyósom lenne, akinél ezt feltételezhetően igaz lenne, ő nem maradhatna kettesben a gyerekemmel.


Amúgy egy 3.5 éves még nem szavahihető, utána kell járni, mielőtt valami családi háborút robbantasz, mert lehet, hogy a fele sem igaz.

2019. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Járj utána, de ne vedd 100%-ra a gyerek szavát.

Amikor én kicsi voltam, ezt anyu többször mesélte, ilyen 2-3 éves korom környékén amikor bátyámmal játszottunk, aki 4 évvel volt idősebb nálam, utána olyanokat mondtam anyunak hogy ütlegelt a bátyám egy ollóval meg ilyenek. Annyira meggyőzően adtam elő hogy anyám csak onnan tudta hogy füllentettem mert a közelben sem volt olló.

2019. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hat passz.

Anyos tenyleg nem futott be, vagy ha igen akkor 19 fokra es a gyerek fazott.

En hiszek a gyereknek.

2019. máj. 2. 15:37
 15/23 A kérdező kommentje:

Amugy eddig soha senkire nem mondta, hogy bantotta.

Ketlem, hogy egy megszidast arconveresnek asszocialna a gyerek.

Annyira nem hulye.

2019. máj. 2. 16:06
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

Úgy csinálnék, mint aki fenntartások nélkül elhiszi, de kideríteném, és csak akkor, ha biztos már, akkor tennék valamit. Alapból a kisgyerekeket tilos úgy kikérdezni, hogy igennel meg nemmel válaszolhassanak, tehát TILOS ELDÖNTENDŐ KÉRDÉSEKET ALKALMAZNI! Ez egyszerű alap pszicholóhiai fogás. Pl nem kérdezheted azt , hogy "Kati óvó néni szorongatta-e már meg a kezed?", hanem "Az oviban melyik óvó nénit nem szereted és miért?" Ha ezt nem így csináltad, akkor elfelejtheted a kikérdezést, mivel úgymond a szájába adtad a szavakat.


Ettől eltekintve természetesen mondhat igazat. Azt javaslom, mindenképpen járj utána!

2019. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Reggel o maga kezdte el mondani, hogy bantott a .... mama, en nem nyilvanitottam ki a megdobbenesem, csak hallgattam.

Okosan kerdeztem ki, es nem csak en hanem anyukam es hugom is.

Allandoan ugyanazt mondta. Bantott a ... mama, miert bantott? Arra nem felelt.

Mit csinalt a ... mama? Megutotte az arcomat, es meg is mutatta.

Kesobb eltereltem a temat egeszen masra majd belekerdeztem

Masik mama bantott? Nem. Keresztanyu bantott? Nem. Akkor ki ? A ... mama.

(A kipontozas arra utal, hogy melyik varosbol szarmazik a mama pl pesti mama, ukrajnai mama, cegledi mama stb.)

2019. máj. 2. 17:28
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát te ismered az anyósodat, csak el tudod róla képzelni, hogy képes e erre.

Amúgy, ahogy okosan hárman kikérdeztétek már tényleg a szájába adtátok a szavakat. Szóval már tökmindegY, úgyis ezt fogja már mondogatni. Jobb lenne, ha megkérdetnétek a mamát, hogy volt e valami probléma.

2019. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

És ennyi idő alatt nem tudtátok megkérdezni a bizonyos mamát? Egyszerűbb felhívni amúgy.


Ha eddig nem volt ilyen gond, akkor nem hiszem, hogy indokolatlanul megütné, bár nem ismerem az illetőt. Anyósom sem üti meg a gyereket, ha ilyet mondana, semmiképp nem faggatnám folyton.

Ha azt mondja megütötte, de nem mondja meg, hogy miért, akkor az sántít. Én innen tudom, hogy füllent a fiam, ha visszakérdeztem, hogy miért nem válaszolt.

2019. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
En utanajarnek. Mikor ocsem kicsi volt akkor a mama csinalt pl olyat, hogy csunyat mondott ocsem es mondta mama jogy nem szabad mert dada lesz. Es akkor nem megutotte a szajat, csak igy megkocogtatta. Ok mas generacio meg. Lehet te ezt is elitelned de naluk meg normalis bolt. Ilyesmi is lehetett. Es azert ez messze van a verestol. De mindegy mert ugy erzem alapbol ki vagy hegyezve anyosodra.
2019. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!