Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyerekem teljesen...

5 éves gyerekem teljesen "rákattant " a barátjára az oviban. Ilyen történt valakivel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátok, de az elmúlt néhány hétben az én fiam kissé rákattant erre a kisfiúra. Mindenben utánozza, figyeli mit-hogyan csinál és ő is úgy akarja csinàlni. Még rajzolni is ugyanazt akarta mint ő . Megy utána és mindig vele akar lenni. Ha valami tevékenységnél más csoportba kerülnek, kiborul.Mit csináljak? Az óvónők most próbàlják elkülöníteni őket, de én nagyon kivagyok.Amúgy az én gyerekem az idősebb. Járt valaki már így?


Köszönöm!!



#óvoda #gyerek #barátság #problémák az oviban
2019. máj. 4. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lanyomnak is volt ilyen időszaka. Majd kinövi a te gyereked is. Az elkülönítés a lehető legrosszabb ötlet, pont fordított eredmenye lesz neki
2019. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Majd kinövi. Viszont annyit tehetsz, hogy beszélgetsz vele erről. Mondd el neki, hogy egyáltalán nem baj, ha a kedves, pozitív dolgokban, pl. rajzolásban utánozza ezt a kisfiút, viszont minden alkalommal, amikor önállóan alkot valamit, dicsérjétek meg nagyon, emeljétek ki a saját értékeit. Valószínűleg csak barátot, ill. valamilyen viszonyítási pontot keres.
2019. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kinövi,én is ilyen voltam :)

Normális ember lett belőlem

2019. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!