Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ovis kisfia is "rákattant"...

Más ovis kisfia is "rákattant" ezekre az idióta mesékre?

Figyelt kérdés

Amíg nem járt oviba a gyerek, addig nem nézte a cartoonon levő jobbnál jobb meséket, de azóta sajnos ha mesét néz, akkor csak ezeket akarja. Robotboy és társai.

Még a Scooby a legnormálisabb köztük. Eleinte csak ezt nézhette, de most már a többit is. Tiszta cikinek érzem amikor az oviban lehúzom a gyerek előtt ezeket a meséket, és a társai meg megjelennek ezekkel az idióta figurákkal.

Az anyukák meg csak mosolyognak rajta.

Nem akarom burokban tartani, de még korainak érzem ezt a sok agressziót.

Szerintetek is eltúlzom a dolgot?


2009. jan. 26. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
hát igen vannak elég idióta mesék ...szerintem próbáld meg megkeresni a régi klasszikusokat tom&jerry-től a gumimacikig...bár ebben is volt erőszak de talán finomabban tálalva
2009. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt szokta nézni a Youtube-on, de sajnos az nem menő az oviban. Igazából az is a baj, hogy ezek állandóan vibrálnak, hirtelen villog a képernyő, és én azt olvastam az ilyen stroboszkóp szerű villogásokról, hogy árt az idegrendszernek.

Mostanában többet játszunk, memóriakártyázunk meg társasozunk, addig sem nézi ezeket, de teljesen nem tudom likvidálni, sajna!!

2009. jan. 26. 20:21
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Igen nálunk is van ilyen gond!Ben10 és társai!A párom egy megoldást talált!Digi tv-nk van, és a programból kitörölte a jetixet, és a cartoont is!!!
2009. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy gondolom hogy ne az ovis társai határozzák meg hogy mit nézzen a gyerek. Nem lehet hogy már az óvodában a többi gyereket utánozza. Akkor mi lesz ha iskolás lesz? Mindent nem engedhetünk meg nekik csak azért mert van olyan szülő aki megengedi. Sok olyan mese van amit én nem engedek megnézni a gyerekeimnek (4 és 9 évesek). Kibírják nem hiszem hogy ebből hátrányuk lenne az oviban vagy az iskolában.
2009. jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Szia nálunk csak Jim-jam és Minimax van a többit száműztük, na meg DVD-n beszereztünk néhány szebb mesét (Bambi, Oroszlánkirály, Magyarnépmesék, Vuk 1. stb.).

Szerintünk is kicsi egy kisgyerek az általad említett csatornák meséihez.

2009. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk Pókember mánia van,és én a csak mosolygó másik szülő vagyok.Nem tudunk ez ellen harcolni,holnap jön a Bionicle őrület,holnapután meg a Batman.És még mielőtt valaki ezzel vádolna,nem félek,hogy agressziv lesz a gyerekem.Az anyja vagyok,ismerem,szelid lelkü kisfiú,de szereti ezeket a meséket.Emlékszem kb. 25 éve én is gyüjtögettem a kis pénztárcámban a pénzt egy eredeti Barbye babára.Én nem felejtettem el,hogy akkor az a baba milyen sokat jelentett nekem.És most csak mosolygok a fiamon,amikor azt látom,hogy örül a pókemberes szőnyegnek amit a szobájába kapott.
2009. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Én nem aggódnék,a helyedben,hát az oviban a gyerekek között most ez a divat.Mi felnőttek is követjük a divatot öltözködésben, hajviseletben,lakberendezésben.A gyerekeink miért lennének mások?És az,hogy ezek agesszív mesék más kérdés.Szerintem,ha egy gyerek alapvetően nem aggresszív tipus akkor semmi károító hatása nem lesz rá.Ha meg egy gyerek örökké üti,veri a másikat ,nem hiszem,hogy megváltozik atól ha otthon vég nélkül magyar népmeséket nézetnek vele.Ha ez így lenne,akkor nagyon egyszerű lenne a gyereknevelés.

És az,hogy a gyereked hallgat a többi ovisra nem azt jelenti,hog majmolja őket,hanem csak nem akar kilógni a közösségből.Mi talán szeretünk kilógni egy közösségből ahova járunk?Nem,nem.Én is egyre többet hallom a fiam szájából,hogy ez "dedós".Tehát nem feltétlen a többiek formálják az ízlését,haem a kora.Úgy veszem észre,hogy ezekkel a játékokkal,és mesékkel fejezi ki azt,hogy Ő már "nagyfiú".Ha még mindíg mackós fogkefét vinnék be neki az oviba,akkor a többiek kinevetnék.Lényegtelen,hogy mi a véleményem erről,de nem veszek neki ilyet,mert nem akarom,hogy megszégyenüljön a többi gyerek előtt.

Különben ezekről az aggresszív mesékről még mindíg az a véleményem,/és úgy látom ugyan azok is válaszoltak akik kb 2 hónapja egy hasonló kérdésre akárcsak én/Hagy tapasztaljon a gyerek,és dönse el mi jó neki,és mi nem.Szerintem nem jó magatartás a szülőtől az,hogy elzárja a neki nem tetsző dolgokat a gyerktől.Hiszen ez a gyerek lesz egyszer kamasz is,akkor bizony nem állhatunk mellette mindíg,hogy helyes dötéseket hozzunk helyette.Meg kell tanulnia különbséget tenni számára hasznos,és káros dolgok között.Ezt a képességet nem árt minél előbb kialakítai egy gyerekben,és bizony ovis korban erre a legjobb eszközök ezek az idióta mesék!

2009. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Az en fiam 8eves lesz,es eppen most tiltottam meg az agressziv mese nezeset,es ha hiszitek,-ha nem,sokkal nyugodtabb a gyerkoc,mint azelott!Tapasztalatbol mondom,igenis van befolyasa a mesenek,v filmnek a gyerekek viselkedesere,-lelkiallapotara!!!
2009. jan. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiacskám 4,5 éves és "unalmas" neki a Minimax.

Sajnos be kell látnunk,hogy ez a generáció hamarabb érett ezekre a mesékre.

Én is próbáltam leültetni a Mátyás király,Mézga család vagy a Kukori elé,de nem tetszett neki.Így néztem én :)

Mi is próbáljuk mindig elrakni ezeket a mesecsatornákat,de addig bűvöl a távirányítót,amíg rájuk nem talál.

2009. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Kinek mi az idióta?

én imádtam és élveztem gyerekkoromban a cartoon meséket.

bár a robotboy szerintem is elég gáz...


4 éves kislányom és 3 éves kisfiam kapott egy POMPOM dvd-t... napjában többször is megnézik annyira tetszik nkeik. nem beszélve a VUK és a egyéb mesékről. a 100folk celsius zenéket teszem be altatáshoz, amiket már lassan kivülröl énekelnek mamának a telefonba.

Add azt a gyereknek amit te is szerettél.

ez a generáció már valóban más igényű , de a szép még most is szép, éa a régi mesék is gyerekeknek készültek.


Az divat sajnos az oviban is jelen van. Ahogy te a munkahelyen barátok közt, kvíz és miegyéb sorozatok témáit beszéled ki, úgy a gyerekek hasonlóképpen. Mit lehet tenni? összebeszélni az anyukákkal és rászoktatni a kölköket néha a másféle mesékre...én kicsipónis kifestőt rajzolok nekik és élvezettel szinezik ^^


nem véletlenül kelendőek a disney mesék... énekelnek és színesek... az erőszak mindenhol jelen van, ez ellen nem lehet tenni.

sok sikert.

2009. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!