Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet, , gyorsítani"...

Mivel lehet, , gyorsítani" egy 19 hónapos kislány beszédfejlődését?

Figyelt kérdés

Könyveket nézegetünk,szépen mutogat ha kérdezed mi mi megmutatja, érti ha kérünk tőle valamit és meg is csinálja.Szóval nem nem érti, hanem mondani nem mondja a szavakat.A mozgásfejlődése nagyon gyors volt,9 és fél hónaposan már járt, de a beszéd az sehogy sem akar beindulni.Eleinte azzal nyugtattam magam, hogy mert míg más gyerek a beszéddel addig ő a mozgással volt elfoglalva,de most már majdnem 10 hónapja jár.Ideje volna valamit mondania is.Mondókázás van,bár nem a kedvelt időtöltése.Este mindig verses mesét olvasok neki, azt szereti és szívesen hallgatja kb 5-10 percig.

Kb 3-4 szót mond,van még pár amiről azt gondolom tudom mit mond, de lehet csak belehallom.Legtöbbször csak babanyelven fújja.Úgy viszont napestig.A fix szó a Nem, többfajta hanglejtésbe.

Első gyerek.Védőnő szerint ne értsem meg amit mond.Próbáltam, de inkább kezd hisztizni, minthogy magát a szót kimondja.

Mit lehet tenni amitől megered kicsit a nyelve?



2019. máj. 4. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs elkésve 19 hónaposan. Ne sürgesd mert az sem jó. Egyébként az éneklés, mondóka mellett sok-sok hintázással és trambulinnal szokták segíteni a beszédfejlődést. Az én fiam 22 hónapos, kb. 7 szót ha mond, most főleg az állathangokat utánozza, ez tetszik neki.
2019. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel. Hagyd nyugodtan a saját ütemében fejlődni. Az én lányom 23 hónapos múlt és nagyjából annyit beszél, mint a tiéd. Persze engem is foglalkoztat a kérdés, hogy nincs-e lemaradva, de mindenki azt mondja, hogy nincsen. Teljesen értelmes egyébként, mindent megért, a védőnő szerint 2 és fél évesen, ha így marad a beszéd, akkor küldi fejlesztésre.
2019. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az én fiam 3 évesen tart néhány szónál, a védőnő és az orvos sem csinál belőle ügyet...

Addig örülj amíg nem dumál, utána le sem lehet majd lőni 😅

2019. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Ha eljön az ideje, annyit fog még beszéni, hogy nosztalgiával gondolsz majd vissza arra az időre, amikor még nem beszélt. Nagyobbik lányom 2 évesen még egyetlen szót sem mondott. Bölcsibe ment, és pár hónapon belül kristálytisztán, beszédhiba nélkül, hosszú összetett mondatokban beszél. És azóta is csak csacsog, csivitel, beszél, beszél és be nem áll a szája... :-D Már 19 éves. Néha eszembe jut, milyen csönd volt itthon, mikor még nem beszélt...
2019. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene gyorsítani? Hogy megfelelj a védőnőnek meg pár ismerős anyukának? Beszélj hozzá sokat, mondókázzatok ahogy eddig, majd megered a nyelve. Az olvasást is jól csinálod. Nem 2 és fél éves, nem kell vele még taktikázni, hogy "nem értem meg amit mond", mivel nincs lemaradva.
2019. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megkésett beszédfejlődésű a lányom. 4 hónappal a 3. születésnapja előtt mondta ki,hogy anya. Azóta be sem áll a szája! Kiderült,hogy az eddig mesèlt meséket,verseket,az egész Bóbita könyvet tudja kívülről.


Én hordtam beszédindításra,tsmt-re és tornára. De azt mondta a gyógypedagógus, hogy:


1. Az anya sosem csinálhat olyat,hogy nem érti meg a gyereket

2. Hiàba hordom fejleszésekre,ha nincs gyermekközösségben


És igaza lett. Csak a bölcsi segített!!

2019. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pár állathangot amúgy utánoz, de csak ha épp olyanja van.Hintáztatom egy ideje, míg meg nem unja addig ki se veszem, szereti.A védőnőnk nyugira intett, nyilván bennem van a hiba, én vagyok türelmetlen vagy nem tudom, hogy mennyire számít ,,késésnek" nem késésnek az, amit beszédfejlődésbe hoz.Persze olvastam én is a 2.5 évet mondta a védőnő is, hogy ha addig se indul meg neki akkor elküldenek tanácsadóba, de igazából nem tudom ha oda kerülnénk akkor már alapból kapna egy ,,megkésett beszédfejlődésű" plecsnit? Vagy, hogy működik ez is? Valami kódot, hogy ,,na tessék nem tud beszélni"?

Születésétől kezdve rengeteget beszélek neki, tényleg már egész újszülött korától kezdve.Énekelek is pedig pocsék hangom van:).A mondókázással annyi a baj, hogy kb 1-2 mondóka után köszöni szépen és megy tovább.De ha odaül az ölembe mindig próbálok egyet -egyet mondani aztán ha megy hát had menjen.

Pillanatnyilag egyedül a gyerekközösség hiányzik, de sajnos azt pár hónapig még mellőznünk kell, mert egy közeli családtagom kemoterápiás kezelést kap és ahhoz ,hogy menni tudjak hozzá a lehető legegészségesebbnek kell lennünk.Ezért nem merem most semerre vinni.Néha azért a szomszédok unokái át szoktak jönni, nagyon élvezi a társaságukat, tehát igényelné is de még kis időt ki kell húzni így.:/

Mikor láttam,hogy felidegesíti ha nem értem mit szeretne abbahagytam, mert annak nem láttam értelmét, hogy napokig csak a hiszti menjen mindenen főleg, hogy inkább földhöz verte magát, de akkor se mondott semmit.



7.Köszönöm a ,,hasznos" válaszod.Látszik, hogy neked ezt kiabálhatták annak idején mikor beszélni tanultál és talán ez az egyetlen mondta amit szépen ki tudsz mondani és le is tudsz írni!

2019. máj. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!