Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen szuvas fog? Jàrt így...

2 évesen szuvas fog? Jàrt így valaki, mi lett vele?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék, tanácstalan vagyok!

Két éves fiamnak szuvasodnak a fogai. A fogorvosunknál most beszoktatásban vagyunk, de azt mondta 3 éves kora előtt nem tudnak vele mit kezdeni. Félek addig nem bírjàk a fogai.

Mosom esténként, bár nem nagyon engedi, csak vizet iszik, de még szopizik éjjel is. Azt sem értem, hogy màs ismerös nem is igazán mossa a fogát csak szoktatjàk mégsem romlik... Értetlenül àllok a dolog előtt. Hasonlò helyzetben valaki? Mi van ha elporlad, fàj majd a foga? Altatásban nem szeretném egyik orvos sem javasolta....



#szuvasodás #tejfog #fogszuvasodás kisgyereknél
2019. máj. 8. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Hugomnak is volt ilyen. Kb 4-5 éves korára teljesen kirohadt az összes tejfoga, ilyen tüskésre rohadtak, full fekete volt az összes. Pedig mostuk rendesen neki. Van egy ilyen betegség, hogy a tejfogak zománca túl gyenge és szétrohadnak egy idő után. Aztán aggódtunk hogy a csontfogaival is ez lesz, de azoknak a mai napig semmi baja! Tehát az hogy a tejfogak szuvasodnak meg nem jelent komoly problemat. Azok ugyis kihullanak. Valószínűleg a csontfogainak már nem lesznek ilyen problémái.
2019. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! És nem fàjt neki? Hogy tudott enni...a ràgòfogak csak 10 évesen cserélődnek..ilyenektől tartok...
2019. máj. 8. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj! Nálunk az egyik fog apró zománchibával tört át, aztán egyszercsak letört. Rögtön fogorvostól fogorvosig vittem, de mind elhajtott. Aztán 2 nagy gennyes hólyag jelent meg az ínyén, egy fogorvos javaslatára én kellett kinyomjam a gennyet belőle, a házidokival írattam antibiotikumot és kutakodtam. Így találtam rá a Skylark dentalra és Kárász Szilvia doktornőre. 150km utaztunk, elbódították a kislányomat és kb. 2 perc alatt gyökérkezelte a fogát. Azóta "nyitva van", a lyukat egy speciális fecskendővel öblítjük minden fogmosásnál és így nincs probléma.

A fogmosás részéhez pedig, ha kell légy erőszakos, én simán lefogtam ha hiszti volt-szépen megszoogy fogmosás van- és Elmex babafogkrémet használj. Ha van facebookod ajánlom a Tejfog-fondok csopit.

Ne halgass azokra, akik legyintenek, hogy csak tejfog, tartja a helyet a maradóknak és ha olyan szinten elromolnak a maradók csíráját is érintheti. A tejfogak nagyon gyorsan romlanak, mi a letöréstől nem egész 3 hét alatt jutottunk el a gennyesedésig.

2019. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az éjszakai szoptatás nem rontja a fogakat, az anyatejben lévő cukor csak a vékonybélben bomlik, ráadásul a baba fogai nem is igazán érintkeznek az anyatejjel, mert ha helyes a szopási technika egyből a torkára kerül a tej.
2019. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Fogmosás, nagyon nagyon fontos az első fog kibújásatól kezdve napi kétszer, és olyan nincs , hogy nem szereti meg nem engedi ebben az egyben engedj!! Az esti szopizás nem gond az enyém majdnem három éves koráig szopizott este, az anyatej nem ártalmas a fogra, ellentétben a tápszerben lévő cukorral.

A fogmosás a kulcs, és azzal ne vigasztald magad , hogy bezzeg más gyereknek sem mossák a fogát és neki nincs baja, látod a tiednek van.


Még ami nagyon fontos, felnőt nél is egyébként hogy akármit eszik mindig tanítsd meg hogy igyon rá egy korty vizet, az én három évesem pl. alma evés után egyből rohan a vizéhez, és kiabálja hogy “ iszok gyorsab, hogy ki ne lyukadjon a fogam. “ Ez mind nevelés kérdése. Ugyanígy a fogmosás is.

2019. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Genetika. Nálunk mindenkinek nagyon xar fogai vannak a családban....

Miért nem foglalkozik vele a doki 3 éves kor előtt?

2019. máj. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Azért kb 3 évesen, mert akkor lesz közreműködő a doki szerint. Most csak játékosan nézegeti a fogát. Azt mondta a cél, hogy a maradandó fogait védjük, így ha már hagyja akkor fog tömni meg ecsetelni, addig szerinte kibírja, meg nézi rendszeresen. A kezdetektől mosom a fogát, sajnos erőszakkal mert nem hagyja, elektromos fogkefével. De így sem látok javulást, egyre több fogán látom az elszíneződést, hogy maródik le a fogfelszín. ÉS tudom, hogy nem szabad mással törődnöm, de valahogy nekem akkor is magas, hogy a legtöbb gyereknek semmi baja a fogával, pedig édességeket eszik és a fogát is alig mossák. Az egyik fogorvos szerint nem is kell még alaposan mosni, csak a szokás legyen meg... hát akkor mégis miért van ez? Nemértem..
2019. máj. 9. 07:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az èn kisfiamnak màr 10 hónaposan 4 lyukas foga volt, hiàba mostuk. Egy evvel kèsőbb meg 4 kilyukadt. Nekünk is dr Káràsz Szilvia lett a fogorvosunk, most màr Angliàból hordom vissza hozzà a fiam. Ami mèg felületes szuvasodàs, azt ózonkezelèssel meg lehet àllítani. Utàna ecsetelni kell fluoridos krèmmel naponta. Sajnos neki is gyökèrkezelni kellett azòta egyet. Eltörött , ès a drnő tömésanyagból csinàlt rà egy vèdősapkàt. Időnkènt leesik ès pòtolni kell. Mikor Angliaban leesett nem volt aki pòtolja, kèt doki azt mondta tejfogat ,,nem szokàs" kezelni, egy masik ki akarta hùzatni a fogait, mire Magyarorszagra èrtünk begyulladt neki is a gyökèrcstornaja , pont ùgy jartunk, mint egy előző valaszoló. Szerencsère annyira hozzà van szokva a gyerek a kezelèsekhez, hogy mèg a gyökèrkezelèst is bódìtàs nèlkûl tűrte.

A jó fogorvoson, Elmex fogkrèmen ès az ecsetelèsen kìvül emelt adag D-vitamint kapott a kisfiam 2 évig, ès egyàltalàn nem kap citrusfèlèket. Nem tudom ezek segítettek-e, rontani biztosan nem rontottak a helyzeten, ès azóta nincs ùj lyukas foga. Ő is sokàig szopott èjjel, es ahogy màr màsok is leìrtàk, az anyatej nem rontja a fogakat.

Szerintem ti is menjetek Káràsz doktornőhöz, nagyon profi, ès tudna segíteni megőrizni a kislànyod fogait.

2019. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 3 éves. 2,5 éves volt mikor észre vettük, hogy a 2 első foga közt romlik. Fogorvos megnézte, nagy nehezen. Azt mondta még várhatunk vele egy kicsit, hátha 3 évesen együttműködőbb lesz. Most megyünk majd vissza. Csak remélni merem hogy tud kezdeni vele vmit.
2020. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!