Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem egy semmire kellő...

Úgy érzem egy semmire kellő anya vagyok sőt annak sem lehet nevezni? Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Ugyan van apjq de ő csak hétvégén van itthon egész héten kettesben vagyunk a gyerekemmel és kezdek kimerülni idegileg szellemileg testileg, egyszóval mindenhogy.

Állandóan kiabálok mert nagyon rossz állandóan jön utánam, addig sincs nyugtom míg wcre elmegyek. Játszani nem tud mindent csak szét pakol, ha játszok vele azokat is le rombolja. Mindenhova felmászik attól félek leesik egyszóval mindig rajta kell legyen a szemem! Ha az apja itthon van akkor azt mondja milyen jó kislány, persze mikor bekaocsolja neki a tvt és azt nézik semmi játék, állandóan őrzi persze kell csak ha ha mégis eljatszana 10 percet magában mondtam neki hagyja, hogy szokja egyedül is lehet lennie. Semmi segítség az anyós soha sem jön, soha! Bizonyára nincs oda értünk, ellentétben a többi unokajaval. Az én anyám hát ő se segít rajtam hogy néha egyedül legyek hogy nyugodtan kitakaritsak esetleg. Mert a gyerek mellett nem lehet. Tudom más is megcsinálja, másnak megy de nekem akkor sem megy!! Bárhogy akarom és kezdek beleőrülni ebbe a helyzetben! 1 hét múlva szabadságon lesz az apa de ő már eltervezte hogy ő hány napot fog menni horgászni. Ha tehetné mindennap menne, persze jár neki de nekem mi jár??? Ez??? Szeretem a lányom de ez a helyzet borzasztó. Mindent egyedül. Ha rá kiabálok lekunkorodik a szája és rögtön megbánom és legszivesebben szembe köpnem magam mert nem ilyen anyát érdemel mint én!!!! Bocsánat ha hosszú vagy ha értelmezhetetlen sírva írom ezt az üzenetet. Kérlek benneteket adjátok tanácsot nekem!!


2019. máj. 17. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a lányod?
2019. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit besokaltál. Pihenned kellene. Apának passzold le a gyereket te pedig utazz el egy hétvégére.

Mennyi idős a gyerek?

Apánál nem aludhat néha? Esetleg anyukáddal is beszélj, hogy legyen kicsit aktivabb nagyi.

2019. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves a kislányod? Mert egy másfél évestől mondjuk teljesen normális a viselkedés, amit leírtál. És igen, persze, hogy fárasztó, minden anyának az. Kellene neked valami segítség. Egyik nagyanyát se lehet megkérni vigyázzon rá kicsit? Baby sitter, bölcsi? A férjednek meg mondd meg, hogy elég fura viselkedés, horgászni menni, amikor szinte soha nincs a családjával, én tuti nem engedném neki, max. akkor ha én is elmehetek nyaralni, míg ő vigyáz a gyerekre.
2019. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Lehet nehez, de ha nekem nem lenne mas vasztasom azert megkernem anyukam vagy az anyosomat, hogy vigyazzon ra fel napot (pl mintha bolcsibe lenne 9-12 az nem sok). Vagy apukanak megmondani mikor otthon van, te elmesz kicsit setalni, moziba. Kibirja apuka is, vagy megkerni, hogy legyen szives ne olyan sok napra horgaszni menni. Menjen, igen apukanak is jar, de most mar ott a gyerek, nem az van, hogy o eltervezi, hogy 7 napbol 5ot horgaszni megy. 1 2 nap, tobbi a csalade. En ezt nem neznem el a paromnak, de ha csak 1 2 nap az oke lenne, de tobb nem.
2019. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Miért csak hétvégén van otthon a gyerek apja?
2019. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is így érzek. 13 hónapos a lányom, jön utánam mindenhova: a wc-re, ha főzök akkor a lábamba kapszkodik, rángat, már felttetünk gyerekzárat de előtte túrkálni akart a szemétben, a kutya táljában, ha sminkelek ott áll mellettem és rángat, öröm így szemhéjtust húzni... Takarítani nem lehet mellette csak havi egyszer ha elvan 10 percet végigrohanok a porszívóval egyébként meg hétvégén ha apa itthon van. Mindenhova felmászik, bemászik. Mindent kirámol, ha egyedül hagyom 5 percre és elvan akkor tuti hogy kipakolta valamelyik szekrényt és mehetek összeszedni. Nem tudok egy e-mailt úgy megírni, hogy közben ne rángasson és ordítson hogy vegyem fel. Néha úgy érzem megőrülök. Ha alszik délután van hogy csak ülök a nappaliban csendben, nézem a falat és élvezem a nyugit. Imádom a kislányunkat de nem kapok levegőt tőle sokszor. A nagyszűlők közül csak egy párunk van közel de ők még dolgoznak és nem tudnak gyakran segíteni.

Tanácsot nem tudok adni de kitartás, nem vagy egyedül és ettől nem vagy semmirekellő! A férjeddel egyébként beszéltetek már erről?

2019. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Attól rossz a gyerek, mert utánad megy a wc-re??? Meg mert szétpakol, rombol? Ha 4-5 évesnél idősebbről beszélünk, akkor már felróhatóak ezek, de nyilván nem ekkoával vagy otthon...
2019. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem veled van a baj!!!!! És a kicsivel sem, ő egy teljesen normális, eleven kisgyerek! Te pedig egy teljesen normális nő vagy, akit magára hagy a "társa". Nem te vagy az, akinek változtatni kellene, hanem a férjed. Miért nincs ott hét közben, messze dolgozik? Miért nem beszél az anyjával, hogy segítsen neked? Az pedig a nemtörődömség netovábbja, hogy egy hétre végre otthon lehetne, erre elhúz horgászni. Figyelj, az a minimum, hogy titeket is vigyen. Neked is és a kislánynak is jól esne a friss levegő, kikapcsolódás. Vagy, ha ő elmegy 1-2 napra, akkor abban az 1 hétben, amíg otthon van, te is szervezz magadnak valamit egy-két másik napra. Ha neki jár, akkor neked is.

Az a baj, hogy így meg fogsz őrülni, ki fogsz égni, rá fog menni a párkapcsolatod és a gyerekkel való kapcsolatod is. Ezt a párodnak muszáj felfognia, ha nem megy, akkor ennyi volt. Akkor legalább a láthatásokon nyugtod lenne, mert elvinné!

2019. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Ez bizony ilyen, nem olvastal utana amikor terhes lettél?

Egyébként meg beadhatod bölcsödébe is visszamész dolgozni.

2019. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Siman fognam magam es kimeenek az ajton mikor apuka hazaer vagy amikor szabin van
2019. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!