Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom miért tépi a haját?

Kislányom miért tépi a haját?

Figyelt kérdés
2 éves lesz, tegnap egy kisebb tincset találtam az ágyában, a feje tetejéről tépte ki. Eddig is folyton csavargatta a haját, kb. 2 hete kezdte el tépni is, a sajátját és a nagyanyjáét, tetszik neki ha kitép egy hajszálat, játszik vele. Az enyémet azért nem tépi, mert sose hagytam neki. Valakinél volt ilyen? Mit csináljak, vágassam le neki? Semmi különösebb stressz nem érte, nincs kistesó, nyugodt élete van. A dackorszak viszont nagyjából akkor kezdődött nála, amikor a hajtépés.
2019. máj. 20. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Orvos.

Trichotillomania is lehet

2019. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 szerintem ahhoz még kicsi, remélem, meg nem is tud pszichoterápiára járni egy beszélni alig tudó kisgyerek. Egyébként nem egész nap tépi, főleg lefekvéskor csinálja, meg ha dühös.
2019. máj. 20. 09:11
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ok, akkor hagyd a fenébe. Ennyi.
2019. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudod kedves előző, reménykedek benne, hogy válaszol olyan esetleg, aki normális, vagy van saját tapasztalata.
2019. máj. 20. 10:10
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem mentél vissza dolgozni? Nem ment esetleg bölcsibe? Nem veszekedtek esetleg többet a férjeddel? Pénz miatti feszültség, haláleset, stb.? Minden apró változás fontos lehet, nem csak a testvér születése okozhat problémát. Hiába ugattad le az első válaszolót, bizony lelki okai vannak a hajtépésnek. Mert egyszer-kétszer minden gyerek megcsinálja, viszont rájönnek, hogy fáj és nem csinálják többet.

Az meg, hogy szerinted nem tud pszichoterápiára járni egy 2 éves, óriási tévedés. Nem kell hozzá beszélni, hogy különböző feladatokkal, illetve

a családi háttér elemzésével kiderítsék a probléma forrását. De ehhez te is kellesz.

2019. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Draga kérdező. Miből gondolod hogy nem tapasztalatból írtam?
2019. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, semmi nem történt a családban, a haját meg eddig egyszer tépte ki, tegnap, de örülnék ha nem ismétlődne meg.
2019. máj. 20. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén két éves a lányom, másfél éves volt majdnem amikor elkezdte. Kórházba voltunk 3 napig és akkor velem aludt, mivel egyedül nem tudott és ott szokott rá. Azóta is csavargatja a hajamat de szintén csak lefekvéskor, így is alszik el még délután is. Nem hiszem hogy probléma lenne, amikor én megemlítettem a védőnőnek azt mondta, majd kinövi.
2019. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valszeg szorong. Javaslom, gondold végig, mi miatt. (Pl jár bölcsibe? Önmagában ez is lehet ok.)
2019. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!