Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt lesz szobatis...

Mennyi idő alatt lesz szobatiszta egy kisgyerek attól kezdve, hogy elkezdjük a biliztetést?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik 2 év körüli gyermeknél kezdték a bilire szoktatást.
2010. júl. 7. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
2 évesen próbáltam először, majd 2,5 évesen megint, mert nem akarta. Most lesz 3 éves aug.-ban és 1 hét alatt lett szobatiszta kb 1,5 hónapja. Ő most érett meg rá.
2010. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én másfél évesen kezdtem, de nem érdekelte. megtanulta mire való, de mégsem használta. 22hónaposan egy este kihozta a szobájából ráült és azóta teljesen szobatiszta. Annyit tudsz tenni, hogy megtanítod neki, hogy mire való, ha érett rá akkor nagyon gyorsan szobatiszta lesz, ha még nem érett rá akkor meg hónapokig szenvedhetsz akkor sem lesz az. A barátnőm kisfia 8hónapja "szobatiszta", de alváshoz pelus kell, naponta legalább egyszer bepisil/bekakil, nem szól ha pisilnie kell, csak ha a barátnőm ráültetni a bilire akkor belepisil. Ez szerintem nem szobatisztaság, a kisfiú már 32 hónapos, de szerintem ő még nem volt érett rá amikor elkezdték és túl lett erőltetve.
2010. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem tanítgattam őket,nem gyakoroltuk,nem próbálgattuk.4 gyerekem van,2 éves koruk körül szóltak,h kell pisilni/kakilni,mi rögtön a vécén kezdtük.Villámgyorsan, kb 1 hét alatt szobatiszták lettek.
2010. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron kezdtem, akkor volt 2 éves. Elég hamar rászokott, bár nem szólt, mindig nekem kellett rárakni, de sosem pisilt be és csak a bilibe kakált. De alváskor még volt pelus. Majd ahogy jött a hideg idő, sétáláskor megint ráadtam a pelust, ha hosszabb útra mentünk, és ő szépen visszaszokott a pelusra.

2,5 évesen kezdük újra, és csak mostanra lett teljesen szobatiszta. (1 hónap múlva lesz 3 éves).

2010. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!