Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol tudom jelenteni az esetet?

Böbe1990 kérdése:

Hol tudom jelenteni az esetet?

Figyelt kérdés
Ma a fiamat(8éves) felpofozta a tanár az iskolában mert órán felált kidobni a szemetet. Nem a gyerek nagyitott, utána érdeklődtem és többen is alátámasztották. Ti mit csinálnátok? Hol lehet az ilyen esetet jelenteni?
2019. máj. 27. 21:06
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
31%

Még csak a változás elején tartunk, de 20 év múlva még jobb lesz, 100 év múlva pedig remélem teljesen kikopik a bántalmazás itt nálunk.


Mindig lesz elmaradottabb rész, ahova lassabban érnek el a szabályok, egy világot nem lehet csettintésre változtatni.


Mellesleg ott is van védőnői szolgálat, ott is jelentgetik az iskolakerülőket, ha már a szüleiket nem érdekli, legalább a családi miatt járjanak iskolába. Hogy mit tanulnak ott? Ugyanazt a rendet, mint nálunk! Csettintésre? Dehogy, évek alatt! Megnézném melyik tanár pofozza kisebbségi területen a gyerekeket.. Szép lassan megy végbe a változás. Előbb a fejlettebb részeken, utána az utolsó zsákfaluban is alap lesz, de ez generációk kérdése.


Javítana e a romagyereken egy pofon? Nem! Kettő? Dehogy! Azt kell adni nekik, amik otthon nem kapnak, hogy helyes irányba változzanak. Dicséretet, jutalmat, megértést, figyelmet, hogy megkérdezzék, miért csinálta, hogy szerinte hogyan lehetne máshogy csinálni...



Mellesleg rettentő nehéz kiszűrni a tanulatlan intelligens embert, de mélyszegénységben is akadnak emberek jó logikai érzékkel megáldva, akkor is, ha a szövegértésük gyenge, vagy olvasni sem tudnak rendesen, beszélni meg alig.


Faluban nem, a 8 keres magdolnautcarészhez már volt szerencsém párszor régebben.

2019. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek 3 gyereke van, a legidősebb a 8 éves a legkisebb pár hetes.

Szerintem ez sokat elárul róluk, plusz a nagy gyerek emiatt feszült és frusztált. Kár, hogy a kérdező nem írta meg mi volt ma a suliban.

2019. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%

Egy KiCsi gyerekről van szó! Ne felnőtt mércével mérd az “ártatlanságát”!


Felállt, mikor tudta, hogy nem szabad. Ez sima átlagos kisgyerek viselkedés. Esetleg kiabált vagy mérges volt, nem tudta fegyelmezni magát. Ez is sima átlagos kisgyerekviselkedés.


Az egyik válaszoló írta, hogy külön frusztrált a gyerek az újabb kistesó miatt. Ez abszolút felmentést ad még arra is, ha szivacsot vágott volna a tanárhoz.


Ha egy felnőtt felpofozza azt, akire mérges, legyen az bárki, az abszolút nem normális, mert a dühkezelése a helyzetmegoldása egy kisgyerek szintjén maradt. Volt 20+éve fejlődni, mégsem ment neki, egyértelmű, hogy az ő hibája ezerszer súlyosabb, mint egy másodikos frusztrált kisfiú erőszakmentes reakciója.


Nem hiába bünteti a törvény is.


Az, hogy pedagógus, a helyzetet pedig még súlyosabbá teszi, mert olyanért fizetik, amit nem tud nyújtani, a hibája pedig egy csomó gyerekre hatással van, hiszen bent az iskolában neki kellene példát mutatni.


Nem lehet egy 8 évest felnőtt mércével mérni, kb a derekadig ér, fogalma sincs a világ működéséről, önmaga működéséről, 5 éve még wcbe pisilni sem tudott, vagy beszélni sem..


Ellenben egy pedagógus felnőtt, képben kell lennie, és sokszor több ideje volt fejlődni, mint a gyereknek, mégsem tette.


Vannak jó pedagógusok, ismerek ilyeneket is.


Szerintem a fizetésük(már) arányos a munkájuk értékével a mai munkaerőpiacon.


Manapság tanárnak az áll, aki valóban akar, ezért is olyan jók a fiatal tanárok a pályán.


Nem kerülnek be a befásult csak a pénzért lehúzok napi pár órát emberek hálistennek.


Annyira szívesen mentem volna pedagógusnak(óvónőnek)egyébként, de azon a nyamvadt alkalmasságin nem jutottam át, mert nincs egyáltalán zenei hallásom és a beszédem sem teljesen tiszta.

2019. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lett valami?

Kit kérdeztél meg? A többi gyereket? A tanárt számon kérted? Mit mondott?


(Én is tanár vagyok, és én nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ezért egy pedagógus megüssön egy gyereket. Félre ne értsétek, eszembe nem jutna védeni, ha bebizonyosodik. De a gyerekek simán képesek összefogni egy tanár ellen. Nem, nem állítom, hogy itt is ez történt, és a kérdező fia hazudik, de jó lenne tisztán látni.)

2019. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
A kedves "tanár" bocsánatot kért a fiamtól,elismerte, hogy hibázott. Megkérdezte tőle, hogy kibékülnek e, erre a fiam rávágta, hogy nem. Aki nem hiszi/hitte el valóban szemét kidobásért történt a dolog. Rajz óra volt. A fiam mögött űlő 2gyerek papir fecniket dobált a fiam pólójába, ő ezeket kiszedte és ezt akarta kidobni. Nem evett! Mikor felált a tanár megfogta rajta a pólót, erre a fiam megkérdezte tőle, hogy nem lehet kidobni a szemetet?. Ezután következett az hogy pofon vágta, félig az arcát érte, félig a fülét. A fülét fájlalta. Hiába kért bocsánatot a tanár, nekem ez édes kevés! Addig fogok menni míg ennek következménye nem lesz. A suliban nem csinálnak/csináltak semmit. Jelentettem az esetet a tan kerületnél!
2019. máj. 30. 05:12
 36/43 anonim ***** válasza:
22%
A gyereked rendetlen viselkedését is jelentetted? 8 éves, nem kisbaba, volt több mint egy fél éve megtanulni mik a szabályok az iskolában. Nem helyes amit a tanár csinált, de a fiad is bűnös.
2019. máj. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
25%
Ennek lehetett volna más menete is. Gyerek jelentkezik, hogy dobálják papírfecnikkel. De ha ezt nem is jelzi, akkor annyit kellett volna mondania, hogy tanár úr, legyen szíves megengedni, hogy kidobjam a fecniket. Természetesen ezt úgy, hogy jelentkezik és felszólítják.
2019. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
58%
Inkább a fiadat szekáló gyerek szüleivel foglalkozz, mint kirugass egy tanárt, aki bocsánatot is kért. Hiszen ez a probléma gyökere... Mindegy te dolgod, de nyilván a tanár rég megbánta, amit tett, de te csakazértis meghurcolod....
2019. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
60%

El kell érni, hogy ne taníthassa.


Milyen tanár az, aki nem veszi észre, hogy 2 gyerek dobál egy harmadikat? Majd a felháborodott harmadik csak feláll, naná, hogy ideges, mert úgy érezte a tanár megengedi a dobálást, de a szemétkidobálást nem.


Szerintem sem oké ennyivel, jól teszed, hogy fentebb jelentetted.


A bántalmazott 8 éves(akit többen szekálnak, az bántalmazva van) még jó, hogy fel volt háborodva.


A bocsánatkérés nem az eset lezárása, haneem normális emberi dolog, amit általában az ember a saját lelki üdvéért tesz.


Bárkit pofonvágok, ha az nem csinál utána semmit, mert bocsánatot kértem:D


Jól is néznénk ki, ha ilyenek járkálnának az utcán..


A megbocsátás szép dolog, ha egyenrangú feleknél történik(leginkább közelállóknál), de ha a főnököm vágna pofon, vagy valami erkölcsmenedzser, akkor bizony nem lennék egy ligában ahhoz, hogy a pofont semmisnek tekintsem.


A jóbanvagyunk szöveg nagyon gáz a végén, látszik, hogy semmi megbánás nem volt a dologban, pláne, hogy nem is magától kért bocsánatot, csak szembesítésnél..


Egy 8 éves nem nagy gyerek, abszolút elnézhető tőle az ilyen fokú engedetlenség megalázott helyzetben(ha csoportosan szekálnak valakit az bizony megalázó), felnőttként is nehéz lenne nem ingerültnek lenni, ha a kollégák és a főnök előtt 2 kolléga viccet űzne belőlem, fele ennyi önuralmam sem lenne, mint a fiadnak.


Klassz gyerek szerintem, nem káromkodott, nem rendezett jelenetet, nem kért segítséget, megpróbálta egyedül megoldani, nem ütött és nem sértett meg senkit, csak egy kicsit frusztrált volt. Ennél ügyesebben nem kezelhette volna a dolgot, a tanár undorító, hogy felképelte, mikor annyi nem volt benne, hogy észrevegye, kit szekálnak az osztályban az óráján, felképeli az áldozatot, mert az nem udvariasan, hanem közömbösen akarta kidobni a szemetet..


Jól cseszd le a tanárt, hogy hogyhogy nem veszi észre, hogy megalázó helyzetbe hozzák az egyik kisgyereket, majd a teljesen jogosan frusztrált gyereknek nem nézi el a visszafojtott haragját?


Húzzon el a tanári karból..


Engem is dobáltak, mindenki tudta, csak a tanár hunyt szemet felette. Mondjuk engem minikavicsokkal az udvaron, de teljesen megalázó volt, hogy senki sem csinált semmit, ha meg szóltam, engem neveztek árulkodósnak, ha sírtam, hisztisnek..


A gyerekek nem tudják, mennyire kegyetlenek tudnak lenni, a tanár egy része elhúzhatna a pályáról.


Ha a fiaddal nem először fordult elő, hogy szekálták, szedd elő a többi gyereknek a szüleit is, 8 évesen még nem ciki, ha a szülők intézik egymásközt.


Továbbá vidd le az iskolapszichológushoz, hogy kitaláljon valamit a helyzetre, mert nekem csak annyit bírtak tanácsolni a szüleim, hogy "ne foglalkozzak velük, vagy üssem meg őket".


Rajztanár az teljesen pótolható, tőle fognak a legkönnyebben megválni az összes tanár közül, a munkája általános alsóban nem sok értéket képvisel..

2019. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
34%

Undorítóak amúgy ezek a válaszok.


Mi az, hogy hibázott?? Pofonvágta a gyereket, nem pedig rosszul emlékezett a tananyagra!


Mi az, hogy a fiú is bűnös??


Nem bűnös, ha fiú teljesen érthetően, frusztráltan, helytelenül viselkedett. Ez olyan enyhe, hogy még csak nem is szemtelenkedés, nem is hiba, pláne nem bűn.


Felállt engedély nélkül, és ki akarta dobni a cetliket.


Ellenben a tanár erőszakot alkalmazott egy kiskorú gyerekkel szemben, mert ideggyenge. Na ő bűnös.


Fél éve volt megtanulni??


Kíváncsi lennék, ki mit tanul meg fél év alatt felnőttként, nemhogy kisgyerekként.. A helyzet és indulatkezeléssel már jobban áll a 8 éves kissrác, mint a 30+ éves tanár. Ha a tanár módszerét alkalmazta volna, már kék zöldre verte volna a 2 kissrácot, akik szekálták és dobálták, nem csak felálltak engedély nélkül.


Hihetetlen, milyen kevés empátia szorult az emberekbe..

2019. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!