Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hàrom éves kislànyom csak az...

Hàrom éves kislànyom csak az apukàjàval akar lenni. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Azt monjda őt jobban szereti, nem akarja hogy menjen dolgozni, engem küld. Megteszek neki mindent, nem kiabàlok vele. Annyi még, hogy én otthon vagyok, nem dolgozok jelenleg mert augusztusban jön a kistesò.
2019. máj. 28. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Unalmas vagy neki. Mindig ott vagy, semmi extra nincs a jelenlétedben. Az apja mebb különleges, hiszen nincs minidv ott. Majd elmúlik.
2019. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kb te vagy a "kiszolgáló rabszolga". Te ellátod, megcsinálsz mindent, mindig ott vagy.

Apa meg izgalmas, hogy ő máshogy játszik, nincs mindig "kéznél".


Ettől nem szeret téged sem kevésbé, és ha fordulna a kocka, hidd le, lehet már 1 óra után sírna utánad, hogy hol vagy, mikor mész haza.

2019. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Mert apa izgalmas. Te meg a "házicseléd".

Ugyan én szigorú is vagyok, de a nagynál apa a kedvenc, az isten, a mindenség. A kicsi pedig már most anyaimádó, mondjuk szerencsére még nem az a durva, de tény, hogy nálam jobban megnyugszik, ha én nem vagyok ott, akkor enni sem eszik mással, de apa nélkül simán elvan, míg a nagy csak azota jött rá, hogy anyával is lehet bolondozni, mióta kistesoja van 😂

2019. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
44%
Szia! Ez teljesen normális, egészséges. Ödipusz-komplexusnak, illetve kislány esetében Éektra-komplexusnak hívják. 3-6 éves kor között jellemző, hogy a gyermek azonosul az azonos nemű szülővel, és rivalizálni kezd vele, hogy meghódítsa az ellenkező nemű szülőt. Később ez majd feloldódik benne, megérti, hogy apa anyáé. De innen marad vissza, hogy az esetek többségében a nők sok tekintetben az apjukra hasonló férfiakra buknak.
2019. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
46%
Bocsának rosszul írtam: Élektra-komplexus
2019. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Itt találsz erről egy cikket. Nekem a 2 éves fiam ugyanez.

2019. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Többféle oka lehet, az egyiket megírták, de az Ödipális komplexus is bejátszhat (kár volt annyira lepontozni, aki megemlítette), bár attól függ (Ödipális/Elektra inkább az óvodásnak az azonos nemű szülő kapcsán féltékenysége, rivalizálása -vagy abból eredő dühe- esetén jellemző, és leginkább 4, esetleg 3 és fél éves kortól, de van, hogy csak kb egy évig jellemző ez).


"De innen marad vissza, hogy az esetek többségében a nők sok tekintetben az apjukra hasonló férfiakra buknak."


Ez így, ebben a formában kissé sajnos általánosításnak tűnik számomra, de azért bejátszik olykor ez is a felnőtteknél (mármint a szülői hatás szerinti tudattalan párválasztás, sőt, tudattalan probléma választás is).


Amire a kedves válaszoló utalt, inkább az anima, illetve az animus vonatkozásai ("a nők sok tekintetben az apjukra hasonló férfiakra buknak" és megfordítva, a férfiakra is hat az anyjuk arcra és egyes jellemvonásai a párválasztásnál).


De azért ennyire általánosan nem jelenthető ki, túl gyakorinak se vélem. Vannak, akik ugyanis pont, hogy másfajta pár választanak -legalábbis tudatosan-, mint a szülőjük.


Többen megírták, ami a kérdésre a valószínűbb helyzetkép: a ritkábban látott szülő van úgy, hogy "egzotikusabb" egy pici gyermeknek (vagy pusztán csak jobban hiányolja). De még ez se teljesen biztos, a kérdezőéknél; ahhoz kevés derült ki, hogy valószínűsíthessük, mi a helyzetük tényleges oka.

2019. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, megnyugodtam kicsit,de akkor is nagyon fàj...
2019. máj. 30. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elhiszem, hogy fáj, de szerintem ha megpróbálod egy ilyen korú gyermek szemszögéből érezni és értékelni a dolgokat, akkor lehet, hogy elmúlik a fájdalmad. Ugyanis ösztönös, sokszor egy szempontú a pici gyermek. A pszichológusok azt mondják, egocentrikusak, aki nem egoizmus, hanem azt jelenti: egyelőre csak a saját szemszögén át látja a dolgokat. Ami egyébként ugyebár puszta benyomás szerű. Sokszor látszólagos. "Jaj, apát de rég láttam, juhé, most ő jelent nekem mindent, most anya sem számít". Ez nem jelenti, hogy nem szeret téged.


Nem képes végiggondolni -és nem is várható el még tőle-, hogy sorra vegye az értékeket, mit köszönhet neked, vagy pl hogy te mennyire szereted őt. Impulzívak az ilyen korúak még bőven. Találkoznak hirtelen a ritkábban látott szülővel, és ez erős benyomást tesz rájuk, ki se lát ebből sok esetben a gyermek, aztán idővel megint te vagy a fontos számára. Egészen a következő érzekézéséig az apjának. Ez szerintem érthető az ő szemszögéből.


Általánosságban nem érti még a szeretet fogalmát. Az aktuális benyomás neki fontosabb, mert ilyen korú, ezt meg lehet érteni.

2019. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, ez azt jelenti, hogy a párod jó apa. A lányok pedig apásak, és ha jó az az apa, akkor rajonganak az apjukért!
2019. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!