Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért problémáznak ezen a...

Miért problémáznak ezen a szüleim, hogy húsvétkor a barátom az apukájával akar jönni locsolni?

Figyelt kérdés

A szüleim szeretik a párom, és az ő szüleit is kedvelik, kifejezetten apukáját. Most mégis problémáznak, hogy a barátom apukája remélik nem jön locsolni. Volt már nálunk locsolni és nekem úgy tűnt nagyon is jól elvannak. Elbeszélgettek, eliszogattak, eleszegettek stb. Tényleg jól elvoltak. Mindig mondják is itthon, hogy az após jelölt milyen kedves férfi. Barátom is és az apukája is szólt, hogy szeretnének megtisztelni engem és anyukámat, hogy át jönnek és meglocsolnak minket. Eléggé kétszínű húzás ez apukámtól, hogy ezt mondta nekem, nem? Nem akarom azt hallgatni, hogy minek kell jönniük stb., de a barátomat és az apukáját se akarom megbántani, főleg mivel ők tisztelnek meg engem. Ráadásul apa azt mondta, hogy ha jönnek, majd ő lefekszik aludni, ők meg üldögéljenek akkor. Miért kell ilyenen problémázni? Tudom, hogy a szüleim háza és az van amit ők mondanak, de ez eléggé rosszul esik nekem, hogy ennyire negatívan állnak hozzájuk és főleg az, hogy kétszínűek ezek szerint a barátommal szemben.

20/L


2018. márc. 14. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Apád féltékeny az apósjelöltedre
2018. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ebben kétszínűség, csupán nincs kedvük hosszabb ideig vele lenni.
2018. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

1. mert neki is kell kaja, meg pénz

2. ő is iszik - nálunk sajnos már nem szólt másról a húsvét, minthogy minden szomszéd piált :( Meg kb. mindenhol ez volt, amikor még tartottuk. Tiszta szégyen.

2018. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3.válaszoló, dehogy kell neki pénz. Tojást kap nálunk minden locsoló. 😃 igen, kajával mindig megkínáljuk a vendégeket, de nem azért jött eddig sem, hogy bezabáljon vagy éppen lerészegedjen. Ezért sem értem apát
2018. márc. 14. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem ismerem a szüleidet, de ha tényleg nincs vele emberileg bajuk, lehet, hogy a"jópofizás" nem hiányzik nekik. Körülvehetnek bármilyen jó emberek, engem sokszor személy szerint idegesít a kötelező bájcsevegés, annak ellenére, hogy néha muszály megtenni a béke érdekében.

Ez alatt főként az olyan embereket értem akik valamilyen módon "odakeverednek" szülőtársak, nászjelöltek, barátok barátai stb. akikkel semmi bajom, sőt akár szimpatikusak is, de ha nem lenne egy közös pont (ez esetben te és a párod) akkor valószínűleg soha nem álltunk volna le egy baráti csevejre.

2018. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak pihenni szeretnének a szüleid. Esetleg beszéld meg velük és a barátoddal is, hogy csak maximum fél óráig maradnak, utána elmentek egy más programra. Lehet, hogy azért ilyen elutasítóak, mert tavaly esetleg túl sokáig maradt az apósjelölt és fárasztotta őket.
2018. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindenki szereti ezt a kényszerlocsolkodást. Pl. én szüleim mindig elmennek kirándulni aznap, annyi, hogy apukám kora reggel elszalad meglicsolni az idős rokonnéniket akik még elvarják. De manapság ez inkább a gyerekeknek poén.

A kisfiamat viszi férjem locsolni, de nem bejelentkezik hogy "márpedig megyünk" mert az illetlenség! Oda megy a gyerekkel, ahol tudja hogy várják őket, a gyerkőc miatt.

Nekem sem tetszene ha egy felnőtt ember bejelentkezne hogy "megtisztel" a locsolással....tiszteljen meg azzal hogy akkor jön csak ha hívom, azt is tiszteletben kell tartani ha valaki nem szereti ezt a locsolós baromkodást.

2018. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!