Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az mennyire jó ha egy kisgyere...

Az mennyire jó ha egy kisgyerek minden nap kap valami ajándékot?

Figyelt kérdés
Nem nagy dolgok, de minden nap kap valamit: pl Kinder tojás, plüssök stb. Mert akkor jól viselkedik.
2019. jún. 9. 09:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem jó...
2019. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk egy Kinder tojás nem számít ajándéknak. Simán megveszem egy átlagos hétköznapon. Ilyen alapon az én gyerekem is kap majdnem minden nap valamit.
2019. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Egy elkényeztetett kis hólyag lesz pár éven belül és akkor rájössz, mennyire “jó”. 😕
2019. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Szerinted v
2019. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szerintem sem jó vagy helyes, csak kíváncsi voltam véleményekre. Nem kell egyből bunkón személyeskedni.
2019. jún. 9. 10:12
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk sem ajándék a kindertojás, ahogy édességet is veszek neki is, magamnak is.


5ből 3x választhat a gyerekem valamit, ha valahol vagyunk(állatkert, bolt, egyéb program), de általában megvárom, hogy kérjen.


Volt, hogy direkt akartam, hogy válasszon valamit, és nem akart semmit, pedig játékbolt volt.


Szerintem jó értékítélete van neki a korosztályához képest. Mivel nem ünnepnap kap, nem is értékeli annyira a mütyüröket, nem várja, pont olyan természetesen kezeli, mint az étkezést.


A játékai/dolgai megbecsülésére úgy tanítom, hogy amivel csúnyán bánik, azt elzárom, ami törik(eldobja, nem leejti) abból nem kap másikat és nem javítom meg.


A szobája tele van bigyusszal, de nem társít a megszerzésükhöz helyes viselkedést, így nem is vár belőlük többet.


Szerintem a szülők ott rontják el, hogy jutalomként tekintenek a tárgyakra, a gyerek pedig a tárgyak mennyiségétől érzi, hogy értékes ember..

2019. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Én siman veszek ilyeneket neki, ha nevelve van egy gyerek akkor nem lesz semmi gond.

Tegnap 18 ezres legót kapott a fiam, ma meg egy autó mintás rágót kapott

2019. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Egy normálisan nevelt gyereknél nem okoz hátrányt.
2019. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen csak rossz làtni, hogy hiába kap nagyobb értékű dolgot is, egy nap alatt megunja, mert holnap kapja az újat. Szerintem nem ez a megoldás arra, hogy a szülei nem foglalkoznak vele, plusz hiszti ellen sem a legjobb.

Keresztlányomról van szó egyébként.

2019. jún. 9. 10:54
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ebben a formában káros. Meg fogja szokni, hogy kb. a létezéséért jutamazzák, és mocsokul pofára fog esni felnőttkorában, vagy ki fog akadni, ha megszűnik az "ajándékcsap". A dolgokat sem fogja tudni értékelni. Ráadásul megszokja, hogy anyu-apu azért ad neki ajcsit, hogy jól viselkedjen, aztán ha nem kap, előveszi a legrosszabb formáját, hogy ilyen ne fordulhasson elő.


Nem azt mondom, hogy sose kapjon akár édességet, de minden nap... felesleges, és nem is egészséges.

2019. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!