Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassuk le a gyereket...

Hogy szoktassuk le a gyereket a köztünk alvásról?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éves lesz , de még nem megy suliba. Mindig köztünk alszik. Fél egyedül.

Milyen módszerek vannak, hogy külön aludjon?



2019. máj. 14. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Kislampa egve hagyva a szobajaban?
2019. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Éjjeli lámpa, olyan lefekvés előtti rutin kialakítása ami megnyugtatja, foszforeszkáló csillagok, esetleg egy új ágy.
2019. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Kérdés miért is nem mer egyedül aludni?

Ezt a félemet megoldani.

A gyerekek legtöbb félemét a Tv-ben látott dolgok okozzák, ezen erösen elkellene gondolkodnotok...

2019. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Eleve nem kellett volna hagyni, hogy odaszokjon.

Az, hogy néha-néha ott alszik nem gond, de mikor rendszert csinál belőle az ember, az nem túl okos döntés, mert sokszor ez a vége..

El kell neki magyarázni, h nincs amiért féljen és hagyjatok neki égve egy éjjeli kislámpát, majd szépen megszokja,

2019. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Ahogy írták, rá kell szoktatni egy újabb rossz szokásra.😄🔫
2019. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom kedves utolso az ejjeli lampa miert lenne egy ujabb rossz szokas 😂😂😂 felnott emberek is alszanak el tvre, nem sokban kulonbozik a kislampa a tv fenytol. De kerlek mondj okosabb megoldast gondolom ha az ugatasban jo vagy az is menni fog
2019. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Kedves hatos, igazat kell adnom az otosnek. A lampa sem "jo szokás". Igazan jol aludni sotetben lehet. A melatonin termelodese miatt. En biztos maskeppen oldanam meg, nem lampaval. Hulla fáradt lesz a gyerek úgy.
2019. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Én kis koromban mindig lámpával aludtam, de nekem sose volt belőle bajom.

Most egy fénypont is zavar, szóval nem fog más rosszra szokni

2019. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

6os valaszolo vagyok enis lampaval aludtam sem faradt nem lettem sem mas problemaval kuzdo.... sot, rosszul sem aludtam mert ahogy elaludtam anyam jott es lekapcsolta a kislampat.

de lehet mondani jobb megoldast hallgatom !

2019. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nyugodtan lehet neki mondani. hogy mától nem alszik veletek. Nem kell szoktatás, kislámpa, csak megmaradni amellett, amit mondtok.


Én is nagyon mentem volna a szüleimhez aludni (jobban mondva édesanyámhoz), amikor pici voltam. Amikor nagyon kicsi voltam, akkor, amikor odaértem hozzájuk, felkaptak és vittek vissza az ágyamba; aztán kimásztam újra, mentem hozzájuk és visszafektettek, aztán idővel belefáradtam és elaludtam. Ez azért nem egy 5 perces móka volt, mire elaludtam, de idővel megtanultam, nincs értelme kimásznom, mert úgysem ott alszok majd, hanem a helyemen.


Később meg, amikor már tudtam beszélni értelmesen, nem nagyon próbálkoztam be, de ha igen, ha épp olyanom volt, odamentem, megkérdeztem, alhatok e ott, azt mondták nem és visszamentem. Belém volt rögzülve, hogy a "Nem" az nekik nem és semmilyen erőszakoskodás vagy hiszti sem másíthatja meg.


Szerintem nem lesz semmi gondja a gyereknek, ha mondjátok neki, hogy már nagy, a nagyok már külön alszanak, stb. aztán, ha éjszaka sír, hisztizik, akkor ignoráljátok; ebből leveszi, hogy hisztivel nem ér el semmit (ez hosszabb folyamat lesz, de pár nap után belerögzül, hogy a sírással nem fog elérni semmit) - ha bemászkál, akkor visszaviszitek a helyére, ha megkérdezi, hogy ott aludhat e, akkor nemet mondtok.

2019. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!