Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mi a véleményetek,...

Anyukák, mi a véleményetek, hasznos a egy második autó, vagy luxus?

Figyelt kérdés

3 éves és 6 hónapos gyerekeim vannak. A nagyobbik ovis. Kb 15 perc gyalog az ovi, boltok,posta,orvos,a kicsivel megyünk,jövünk,nincs is ezzel gond amig jó az idő. De ha szakad az eső, kánikula van, vagy minuszok,hát elég emberpróbáló 2 gyerekkel eljutni A-ból B-be.

Férjem azt mondja ruházzunk be egy második kicsi, olcsó autóba nekem, amivel tudom a gyerekeket vinni, bevásárolni, rohangálni. Van egy nagy egyterünk, de sokszor a férjem használja.

Nem tudom,nem vagyok kényelmes fajta, de ebben a helyzetben talán nem pénzkidobás egy kis autó.

Nálatok ez hogy van?


2019. jún. 13. 15:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Amint leteszem a jogsit, veszünk nekem egy kombit. Én fogok így a kenyelmesebb, nagyobbal járni, abban elférnek a gyerekek páromnak marad a sedan.
2019. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%
Nincs gyerekem, de 2 autónk van a férjemmel, mert sokszor kell kétfelé mennünk, ami egy autóval kivitelezhetetlen. Nem hiszem, hogy a mai világban akkora luxus lenne két autó fenntartása... ha meg lenne gyerekünk, egyértelmű, hogy még inkább szükség lenne a több autóra.
2019. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
Én meg lennék makkanva az autóm nélkül, de egy megjegyzés: ne az olcsóság legyen az elsődleges szempont, hanem a biztonság...!
2019. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Egyértelmű, hogy 2 gyerek mellett jó a külön autó.
2019. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
47%
15 perc sétát hidegben, melegben, esőben is kibír egy gyerek, semmi bajuk nem lesz tőle, sőt, ennyi testmozgás és levegőzés kell nekik is, neked is. Én kiskoromban 20-25 perc sétára laktam az óvodától, 2 testvéremet és engem kísért el anyukám egyedül mindennap, bármilyen volt az idő. Én jelenleg csak egy négyévest viszek oviba, a nagylány már egyedül jár iskolába. Kb. 20 perc az óvoda, mindig gyalog megyünk, vagy ha nagyon jó az idő, akkor biciklivel. Ilyen távolságra én nem érzem szükségesnek, hogy autót használjunk. Így is elég nagy a légszennyezettség, meg így is elég keveset mozgok, jól jön az a kis napi séta.
2019. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%
Eddig is 2 autónk volt, mert a férjem és én is messzebb járunk dolgozni és bár van tömegközlekedés, az úgy van szervezve, hogy pénzben 2x annyi, időben 3x annyi, mintha autóval járnánk. Most, hogy jön a baba sem tervezzük eladni egyik autót sem. Férjem rengeteget segít, de akkor is könnyebbség, hogy pl nagyobb bevásárlás esetén sem kell rá várnom hanem egyedül is el tudom intézni és a messzebb élő nagyikat is tudjuk látogatni akkor is ha ő dolgozik, de pl a kórházba a beteg gyerekkel sem tömegközlekedésen kell döckölődnünk stb
2019. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem egy leharcolt 20 éves kocsiban gondolkodtok, amit többször kell szervizelni, mint amennyit használod és pont akkor rohad le, mikor menni kéne vele, igen, hasznos és jó, hogy tudod a gyerekeket mozgatni.

Talán nem is most, hanem majd később, mikor egyiket ide, másikat oda kell vinni időre.

2019. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

Mi megvagyunk egy autóval, a férjemnek jogsija sincs.


Ettől még nyilván nem ördögtől való, szerintem nem is égbekiáltó luxus.


De ha vesztek, szerintem több értelme van, ha te, aki csak alkalomszerűen vezetsz, te mennél a batárral, a férjed meg kapna egy városi autót, aminek kisebb a fogyasztása.

2019. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk már gyerek előtt is volt "külön" kocsink. 2 felé dolgoztunk, kocsival jártunk.

Nem vagyunk gazdagok, átlag életszínvonalon élünk.

El nem tudom képzelni az életem kocsi nélkül.

És semmivel sem drágább, mintha BKV-val kellene járnom.


Sokáig régi swiftem volt, az tényleg olcsó kocsi, meghibásodás kb semmi nem volt, szóval azt nagyon szerettem. Most van egy fiatalabb jobb kocsim.

1 gyerekünk van 6 éves.


Nagyon megkönnyíti az életet a külön kocsi.

2019. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem luxus a ket auto, de 15perces gyalogutakra tok felesleges :)
2019. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!