Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában egy V6 vagy V8...

Európában egy V6 vagy V8 motoros autó luxus dolognak számít egy átlagembernek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2019. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem maga a motor miatt számít luxusnak, hanem az autókategória miatt, amibe ilyen motorokat raknak? Régebben is miben találtunk V8 motort? Audi A8-ban, nagy Mercedesekben, Jaguárokban, stb. Amelyeket önmagában, motortól függetlenül nehéz és drága fenntartani. Aztán a nagy motorral jár brutálnagy fogyasztás csak rátesz erre egy lapáttal. Európában régen is már kiváló és bőségesen elég erős 2000 ccm körüli 4 hengeres motorokat gyártottak, így hát ami nagyobb ettől, sokszor már csak szükségtelen luxus.
2019. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem, csak teljesen felesleges. Itthon is és külföldön is
2019. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Sok igazság van abban amit #2 mond, nem a V6/V8 felirat a luxus hanem jellemzően más kategóriába pakolták.


Ettől függetlenül előfordul olyan kocsiban ami egyáltalán nem luxus pl Mitsubishi Galant.

2019. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgytudom volt v6 modellje a fordnak,opelnek,toyotának utóbbinak most is van de úgy tudom csak amerikában.
2019. ápr. 23. 17:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltekintünk attól hogy mikbe kerültek ilyen motorok akkor is luxus. Egy V8 benzin ( de akár dízel is ) simán a kétszeresét eszi átlagban egy 1,4-1,6cr dízelnek. CSak azért kétszer annyit fizetni a kúton, mert V8 az bizony luxus.
2019. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Úgytudom volt v6 modellje a fordnak,opelnek,toyotának utóbbinak most is van de úgy tudom csak amerikában."


Réges régen volt nekik V6 motor. És akkor is ritka volt mint a fehér holló, nem vette senki. Pl egy Opel Vectra C 3.0 CDTI motorját már 7-8 évesen is többe került gatyába rázni, mint amennyit az autó érhetett.

2019. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egy Discovery 1 van 3.9 v8, az a maga idejében sem volt luxus, így most sem az,de nem is annak csinálták.Én a hangja miatt vettem, de sajnos nem tudom rendesen kihasználni.
2019. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy amerikai autóban alap hogy V6 motor van láttam parkolóba többet is főleg suvokat pl ford explorer,jeep cherokee ezek egyike se luxus kinézetű hiába a 6,8 hengeres motor.
2019. ápr. 23. 21:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem, a Discovery 1 a maga idejében ultramenőnek számított még nyugatabbra is, mikor még nem léteztek SUV-ok, X6-os BMW helyett ilyenekkel jártak a menő emberek. Manapság pedig luxus egy 3.9-es terepjárót tankolni és napi használatra alkalmas állapotban tartani :) Tudom, én csak egy dízel Patrolt akartam, már eladtam mert azt sem bírtam.
2019. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!