Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mi a véleményetek,...

Anyukák, mi a véleményetek, hasznos a egy második autó, vagy luxus?

Figyelt kérdés

3 éves és 6 hónapos gyerekeim vannak. A nagyobbik ovis. Kb 15 perc gyalog az ovi, boltok,posta,orvos,a kicsivel megyünk,jövünk,nincs is ezzel gond amig jó az idő. De ha szakad az eső, kánikula van, vagy minuszok,hát elég emberpróbáló 2 gyerekkel eljutni A-ból B-be.

Férjem azt mondja ruházzunk be egy második kicsi, olcsó autóba nekem, amivel tudom a gyerekeket vinni, bevásárolni, rohangálni. Van egy nagy egyterünk, de sokszor a férjem használja.

Nem tudom,nem vagyok kényelmes fajta, de ebben a helyzetben talán nem pénzkidobás egy kis autó.

Nálatok ez hogy van?


2019. jún. 13. 15:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekünk van, de meg is bolondulnék az autóm nélkül.Akkor és oda megyek, amikor és ahová akarok vagy kell, nem kell várnom a férjemre, nem vagyok senkihez kötve. Szerintem a mai világban a 2 autó már inkább általánosnak számít mint luxusnak.
2019. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
64%
A férj használja a jó(bb) kocsit, te meg kapsz egy kis olcsót két gyerekkel? Nem fordítva kéne? :) Ha már egyszer te pesztrálod őket legalább ne te kapd a kevésbé jót..
2019. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

"De ha vesztek, szerintem több értelme van, ha te, aki csak alkalomszerűen vezetsz, te mennél a batárral"


Amiatt hogy csak alkalomszerűen használnám az autót,kapnám én a kisebb kocsit. Na a másik meg pont az hogy a meglévő kocsink tényleg batár, azzal parkolót keresni az ovi körül vagy bárhol a városban, nagyon nehéz. Budapestről van szó, magyaráznom sem kell szerintem.


Az olcsót úgy értett, hogy újat nem vennénk, kb 10 éves autóban gondolkodunk.


Ha azt nézem hogy 15 perc séta nem sok, tényleg felesleges egy másik autó. De ma pl mire hazaérem a gyerekekkel gyalog az oviból,mindketten sirtak,annyira melegük volt, innen nézve, áldás egy autó.

2019. jún. 13. 18:41
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alkalomszerű használatra, főleg ilyen rövid távokra nem éri meg egy autót fenntartani.
2019. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%
Érdekessé vált ez a mai társadalom.. a gyereket csak autóval képes mindenki hurcibálni,bárhova.. bölcsi,óvoda,iskola,katasztrófa...
2019. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jelenleg egy autó van amit én használok. Szeptembertől már a fiam is ovis lesz így még elég az egy autó. Viszont decemberben vagyok kiírva a harmadik babával és kellesz a második autó is hogy a párom a gyerekeket tudja oviba vinni és dolgozni menni de nekem is legyen itthon autó amivel tudok menni az oviba. Ha fent tudjátok tartani mindkettőt szerintem nem luxus hanem szükséglet.
2019. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nem luxus. Nekunk is ketto van bar gyerekunk nincs. Igaz a legkozelebbi tomegkozlekedes is tobb mint 1km-re van tolunk, szoval nalunk nem kerdes. De szerintem ahol gyerek van barmikor elofordulhat hogy orvoshoz kell rohanni. Jobb ha van ketto, ha megtehetitek.
2019. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%

Nekunk 3 gyerekunk van,de nekem egyaltalan nem hianyzik egy sajat auto.

suli nalunk is kb 15 perc,de egy vasuti sin miatt autoval is ennyi kb,es persze reggel is es delutan is oriasi dugo tud lenni.gyalog nyil egyenesen elmegyek,mert az utcank vegeben van aluljaro.

amikor a kozepso meg ovis volt,akkor eloszor elmentunk a suliba,aztan oviba,majd hazafele a picivel bevasarolni.telen is,esoben is,melegben is.

hideg ellen fel lehet oltozni,eso ellen van esovedo,esokabat,esernyo.melegben pedig naptej,napernyo akarmi.

szerintem sok mai gyerek el van kenyelmesedve amiert apu,anyu a sarokra is kocsival viszi.

persze mas a helyzet,ha messzebbrol kell bejarni,rossz a tomegkozlekedes.de a negyed oras seta abszolut nem sok.

nalunk parom 2 naponta 2 napot itthon van,akarmit kell intezni kocsival megoldjuk a pihenoiben.

orvoshoz is gyalog jarok a gyerekekkel,az is van 15-20 perc seta.ha annyira beteg akkor kihivom az orvost,de akkor kocsival se vinnem el,es varnek ott amig sorra nem kerulok.

ha meg akkora a baj,akkor ha lenne autom is mentot hivnek,de a korhaz is 5 perc setara van csak,autoval sokkal tobb,mert parkolo alig van.szoval sok helyzetben nalunk gyorsabb,es egyszerubb(pl parkolas miatt) gyalog jarni.

es nem utolso sorban legalabb setalunk,beszelgetunk,viragokat,bogarakat,kavicsokat gyujtunk,nezunk.

2019. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen hasznos. Most várjuk a második babánkat, a párom egész nap dolgozik, én intézem az ovist. Kocsival 10perc az ovi, utána bolt stb. Cipekedni, a gyerek nyuglodne. Ahhh nem. Gyerek orvoshoz nem is ide jarunk, hanem másik kerületbe. Vegyétek második autót én azt mondom. A saját életedet könnyíted meg vele. Attól lehet majd sétálgatni menni.
2019. jún. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 3 gyerekem van mikor legkisebb pici volt elöször legidősebb vittem suliba utána középsöt oviba végül ha kellet kicsivel bevásároltunk de ha apa itthon volt akkor én egyedül el vittem a nagyobbakat suli,ovi gyalog vagy BKV val ,sőt késöbb messzibb suliba kellet 2 nagynak járnia sokszor BKV vittem hoztam ökett ,mert gyorsabb volt mintha kocsival vittük volna.

Gyerekeim és én nem cukorból vagyunk ha esik az eső felveszünk az eső kabátot viszünk esernyöt,ha meleg van felveszünk egy kalapot és igyekszünk haza ,hideg van felöltözünk .zuhogó esőben meg megvárom míg el áll kicsit és tovább megyek.

2019. jún. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!