Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami aj van akislanyommal?

Valami aj van akislanyommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 29 hónapos kislányom és még nem beszél, nem szobatiszta...

Szavakat mond, hogy anya, apa, papa, mama, Tesco, mondja a saját nevét és ilyen szavakat mond csak mondatokat nem mond és sokszor mintha nem értené amit mondok neki vagy nmtudom lehet csak úgy csinál hogy nem érti mert t van még hogy érti.. Azt hozzá kell tennem, hogy nagyon eleven kislány neveltem így... nagyon elkényeztettem és mindent meg engedtem neki és ha valami ne úgy van ahogy ő akarja elkezd hisztizni.. Kissebb korában mindent meg evett most pedig már nem... Nagyon válogatós.... Youtubon nézi angolul ezeket a daddy finger stb.. És úgy táncol mint azokban a dalokban számolni is tud ha énekeljük azt, hogy ha jó a kedved.. Akkor tapsol, dobbant és a sétálni sétálni egy kis dombra le csücsülni is... Szerintetek el kene vinnem valahova? 2 évesen vinnem kellett a kötelező védőnői vizsgálatra és a kérdéseket amiket ott fel tettek azokat mind tudja és a védőnő aztmondta hogy rendben van vele minden... De mindenhol azt látom és mondják már nekem szomszédok rokonok hogy már beszélni kéne és szobatisztanak lenni

Van ehhez vagy volt hasonló nálatok kérlek írjátok eléggé meg vagyok már ijedve... :(

A mozgásával semmi baj nagyon fürge és bátor szeret játszani kint az udvaron, jatszoteren

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2019. jún. 18. 22:40
 1/8 anonim válasza:
100%

szia!:)

nekem kisfiam szeptemberben tölti a 3-at, csak szavakat mond, néha próbál több szót egymás mögé tenni, mint a 'Baba menni oda' és társai, egyre ügyesebben, de a családon kívül senki nem érti meg szinte mit mond. Mi csak azért, mert megszoktuk, mire mit használ. :D

Nekünk is hisztizik, ha nem az van, amit szeretne, de ez a legtöbb vele egykorú gyereknél így van, emiatt semmiképp ne aggódj.

Nekünk sem szobatiszta egyáltalán, én nem hallottam még, hogy gond lenne ezzel.

A beszédet sem feltétlenül mondanám gondnak. Vannak olyan gyerekek, akik 1,5 évesen már beszélnek annyit, mint ő, de van aki 3 éves koráig meg sem szólal. Gyerek függő, ahogyan az is ki mikor áll fel, ki mikor lesz szobatiszta.:)

Nem tudom, hogy segít-e valamit ez a válasz, de szerettem volna megosztani, hogy nem vagy egyedül, rengeteg hasonló gyerek van még.:D

2019. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesem igazi kis csaj, már tudja a bolt (Tesco) nevét.👌😘

Szerintem erről szakembert kérdezz meg, de minden gyerek más ütemben fejlődik. Én nem hiszem, hogy nálatok baj lenne.

2019. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de mi a baj vele? Az, hogy táncol a youtube-ra, vagy az éppen jó? Szerintem semmi gond nincs, mondhatna már kicsit többet, de nem tűnik vészesnek. Szobatisztaság meg 3 éves korig kell, hogy meglegyen, és a beszéd is. Az egyetlen ami problémás a leírtakból, hogy nem is mindig érti, amit beszélsz.
2019. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,teljesen normálisan fejlődik! Párom unokája,ugyan ennyi idős,és ő is csak ilyen könnyebb szavakat mond, még ő sem szobatiszta. Rendszeresen járnak védőnőhöz,és ő teljesen meg van vele elégedve. A védőnő is azt mondta, erre nincs szabály, egyik gyerek hamarabb tud dolgokat,a másik gyerek később,nem vagyunk egyformák, még mi felnőttek sem...nem lóverseny ez.
2019. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem érti, hanem, hogy nekem olyan.. De ez csak néha van és olyanmintha direkt nem figyelne ram mert van mikor szólok hozzá nem néz oda de elneveti magát mintha direkt nem nézne oda.. Máskor meg ha olyan kedve van oda figyel rám és csinálja amit mondok

Nekem semmi bajom nincs vele mert mutogatassal elmagyarazza mi kell és mit akar meg értem és szavakat is mond már csak nagyon rosszul esik nekem mindig mindenkinek az az első kérdése, hogy beszél már? Az én kislányom már beszélt ilyenkor stb... Meg a szobatisztaság és megijesztenek ilyenkor.. anyukám mindig meggyugtat, hogy mindenrendben vele én nagyon szeretem akislanyomes es meg ezertis sszegyenlemmagam, hogy egyáltalán ilyen kérdést felettem róla, mert tudom hogy nagyon okos és ügyes a kislányom :( csak kíváncsi voltam, hogy van-e még ilyen aki még nem beszél 2,5 évesen mondatokat és még pelusos és nagyon köszönöm nektek a válaszokat aranyosak vagytok :)

Igaz, hogy beszélni meg rendesen nem tud de néha olyanokat csinál amit más ennyi idősen meg nem tud múltkor is evett valamit és tudta, hogy abban csirke hús van és ahogy ette mondta, hogy tyúkok :D én csak csodálkoztam mert nem mondtuk neki lehet hallotta ahogy anyukám beszélt erről vagy nmtudom :D

És igenmikor már messziről látja a Tescot már mondja hogy Tesco vagy ha mutatunk valamit amit ott vettünk tudja hogy ott vettük és akkor mondja 💖

2019. jún. 18. 23:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ez csak néha van és olyanmintha direkt nem figyelne ram mert van mikor szólok hozzá nem néz oda de elneveti magát mintha direkt nem nézne oda.. Máskor meg ha olyan kedve van oda figyel rám és csinálja amit mondok"


Dackorszak.


Beszéd: nyugalom, a leírásod alapján semmi rendellenesség, átlagos.

Az egyik legnagyobb szakembertől 10 perces előadásrészlet (figyelj az iróniára, olvass a sorok között) :

https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2019. jún. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"nem szobatiszta" : ilyen szempontból egészségesek között előfordul, hogy csak a 4. szülinap felé lesz nappalra szobatiszta egy gyermek. (Az ágytisztaság meg belefér 4 és fél - 5 éves korra, bár néha még azt követően is előfordul, ami önmagában szintén semmi rendellenesre nem utal.)
2019. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 2 éves és kb. annyit beszél, mint a tied, az a lényeg, hogy értse a dolgokat, van ilyen böngészős könyvünk, abban mindent megmutat, vegyél egy ilyet és akkor látod mennyire értelmes, szobatisztaság meg várhat. Ha van a közeletekben valamilyen fejlesztés, akkor persze elviheted megmutatni, ártani nem fog.
2019. jún. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!