Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szandált ti mezítláb vagy...

Szandált ti mezítláb vagy zoknival adtok óvodás korú gyereketekre?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam elől zárt szandált vettem neki (dd step), mert gondoltam nehezebben megy bele a homok,könnyebb vele futóbiciklizni. Mezítláb hordta.

Erre pár napja kijött neki egy vízhólyag, tegnap meg kidurrant neki és annyira fájt neki és vérzett, nem gondoltam volna hogy kényelmetlen a szandálja, nem szólt miatta, de nagyon sírt tegnap annyira fájt neki.

Gyorsan vettem is egy geox nyitott orrú szandált neki tegnap,ezen nincs varrás a lábujjaknál.

Kérdésem hogy ezt mezítláb vagy zoknival adjam rá?

Tavaly nem volt ilyen gond :-/

Ti hogy szoktátok? Csak a dd.step volt a rossz?


2019. jún. 22. 09:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
A bőr szandik alá én is adok, de nekünk mindig van egy játszós, pancsolós, homokozós (amit minden este kimoshatok akár), az alá nem szoktam. Nem töri fel a lábát, bár sokat nem gyalogol benne.
2019. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Csakis addig adom zoknival, amíg be nem törik az új szandál. Ha mezítláb túl hűvös lenne, akkor inkább zokni+szandálcipő. De pont a DD Step nem szokta törni a lábukat, max. két nap után simán viselik zokni nélkül, ezek nagyon puhák és jól idomulnak a lábhoz. Ami a fiamnak törte például, az a Szamos.
2019. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom vegyesen hordja, csak puha cipői vannak, sosem volt vízhólyag a lábán, bár még csak 5 éves.


Városba zoknit kap, nagyobb utakra szintén, itthoni rohangálás, gyors bolti séta, a ház közeli játszó zokni nélküli.


Zárt orrút csak addig hordott, amíg kismotorozott vagy futóbringázott, már nincs rá szüksége.

2019. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Pár napig zoknival, utána már ha alakult a lábához akkor mezîtláb. Én megsülnék bármilyen vékony zokniban nyáron! Zárt orrú szandálban szintén.
2019. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Látom nagyon vegyesek a válaszok :O

Ő még rengeteget futóbiciklizik.

Lehet akkor hosszabb sétákhoz illetve kerti játékhoz zoknival, rövidebb sétákhoz mezítláb.

Jövőhétre megint hőségriadó lesz lehet besülne még vékony zoknival is nem tudom :-/

Próbálgatom akkor köszönöm, és én senkit nem pontoztam le.

2019. jún. 22. 21:00
 16/18 anonim ***** válasza:
Én amíg nem járt közösségbe, csak játszóterezni, addig zokni nélkül, a bölcsoben már én is adok rá zoknit. Nem egy divatos látvány, de praktikus :)
2019. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Bőrszandál nálunk is csak zoknival "működött" minden márkánál és gyerekemnél, különben vízhólyagos lesz. A gumi vagy textil szandálok jobbak ebből a szempontból, viszont azok meg sokszor anatómiailag nem jók, mert nem tartják a bokáját. (Futóbiciklinél hidd el, hamar megtanulja, hogy ne cipőorral fékezzen, ha nyitott a szandál. Viszont focizni nem tud benne. - Nehéz kérdések ezek :))
2019. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szupinált bőrszandált hord, mert nagyon bedől az egyik bokája. Az alá muszáj a zokni, akármilyen hülyén fest, mert szorosra kell húzni, hogy értelme legyen.

Vízálló papucs vagy szandál alá nem adnék zoknit, de idén nem vettem ilyet neki, mert ortopédiailag nullák. Mezítlábazni pedig csak a nagyszülőknél szokott.

2019. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!