Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel felriadó kisgyerekek...

Éjjel felriadó kisgyerekek szülei! Ti hogy csináljátok a hajnali keléseket, hogy ti is nyugodtak maradjatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fiam minden éjjel felriad, sír, ordít és nehéz megnyugtatni. Nagyjából éjfél és 1 között. Próbáltuk már a konnektoros fényeket, a teljes sötétet, az alvás előtti rutinok változtatását, mindent, de még mindig ébred és zaklatott. Nincs tv-nk, az sem befolyásolja.

Viszont egyre inkább fáradunk ebben.... Mindig vitázunk, mert ingerültek leszünk emiatt. Félálomban átmegy valamelyikünk a gyerekszobába és próbálja megnyugtatni a fiúnkat. De a sírás pillanatában tele van mindenünk az egésszel és egymásnak ugrunk.. Nem jó ez.

Szeretnénk, ha együtt tudnánk aludni a férjemmel, de hármasban ezt nem tudjuk kivitelezni. Ha én mondjuk a fiam mellett alszok (mert úgy megnyugszik) akkor az nekem se kényelmes, max 5 percig....

Képtelenek vagyunk higgadtan ébren lenni ilyenkor. Kb 2 perc alatt elalszok akkor is, ha a fiúnk ágya mellé ülök a földre. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Ti hogy oldjátok meg? Vagy külön vagytok majdnem minden éjjel és majd később alszotok együtt, ha már nagyobb lesz?


2019. jún. 30. 15:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk hullámzó az ébredés gyakorisága, de vannak ilyen időszakok is, mint amilyet leírtál.

Közöttünk aludna, de mi nem tudnánk a rugdosás miatt, ezért én megyek a kiságya mellé. Többször elaludtám már a szőnyegen fekve, úgyhogy leraktam egy kétszemélyes fedőmatracot a földre. Ezt reggel könnyű feltekerni, sarokba állítani; ha elég, hogy ott vagyok az ágy mellett, nekem is kényelmesebb, mint a szőnyeg, viszont ha ki kell venni a gyerkőcöt, tudunk aludni ketten lent.


A kivizsgálás részhez nem tudok hozzászólni, nekünk kb két hétig tart egy ilyen periódus.

2019. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elmúlik, addig pedig azt javaslom, rendezkedjetek arra be, hogy első a gyerek megnyugtatása, most még minden más a második helyen szerepel.

Mi így csináltuk a férjemmel. Ez nem azt jelenti, hogy lesz.rtuk a házasságunkat, hanem azt jelenti, hogy felnőtt emberek vagyunk, felfogtuk, hogy ketten vállaltuk a fiunkat, aki nem magától kopogtatott, hogy jönni akar. Az első évek komoly áldozatot igényelnek a szülőktől.

Mi külön aludtunk, én a fiammal kezdetben, majd később, a kislányom születése után már a két gyerekkel a nagyágyban, a férjem pedig a másik szobában. Néha persze hiányzott az, hogy csak úgy bedőljek az ágyba, hogy éjjel ne legyen feladatom a riadt gyerek megnyugtatása, de elfogadtam, hogy most ez a feladatom, és önként vállaltam az elején. Szexuális életet a másik szobában is tudtunk élni a babók elalvása után, ugyanígy össze is tudtunk bújni, beszélgettünk, moziztunk, és havonta- hathetente anyum elvitte magához a gyerekeket egy egész hétvégére, akkor töltekezett a kapcsolatunk, minőségi módon kihasználtuk olyankor a szabadidőnket.

És valóban elmúlt! A fiam 6, a lányom 4 éves, most költöztünk családi házba, mindketten saját szobát kaptak, büszkén alszanak el egyedül az ágyukban, már altatni sem kell Őket.

Nekem esett nehezemre megszoknom ezt az új rendet, a fiam születése óta (6 éve) egy, majd két gyerekkel aludtam együtt, eleinte szabályosan hiányzott a szuszogásuk. Viazont így újra a férjemmel együtt aludhatok, ami nagyon jó.

Szval türelem, ha intelligens felnőttek vagytok (a párod is), túljuttok ezen az időszakon. Inkább aludj Te a gyerekkel, minthogy minden éjjel egymásnak rontotok, az tesz a legrosszabbat a kapcsolatotokkal.

2019. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves. Ez alatt az idő alatt volt néhány hónap, amikor végigaludta az éjjeleket. Nálunk a férjem van, hogy fel sem ébred a sírásra, pedig panelben lakunk. Mivel én még itthon vagyok vele így nincs ebből konfliktus, de ha dolgoznék se lenne, mert az esetek 99%-ban csak velem nyugszik meg. 150-szer 200-as matracon alszik és így simán csak odafekszem mellé hajnalban, ha nélkülem már nem tud visszaaludni. Még így is megvisel a dolog, de szerintem el fog múlni. Jönnek a nagyörlői. Ő az a típus, akit a fogzás mindig éjjel viselt meg, napközben tök jól elvolt mindig is.
2019. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!