Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tegyek? Szeretnék írni...

Mit tegyek? Szeretnék írni egy történetet, de túl sok ötletem van.

Figyelt kérdés
Mindig amikor ki szeretnék találni egy jó kis sztorit, a fejemet egyszerűen kismillió különféle ötlet önti el. Például nem tudom eldönteni, hogy egy természetimádó karakternek az állatok vagy a növények irányítása passzolna jobban a személyiségéhez. Amikor pedig rászánom magam a döntésre, mindig megijedek, hogy talán a másik lehetőség jobb lenne és nem-e azt kéne választanom. Hogyan tudnám ezt eloszlatni?

2017. okt. 9. 23:49
 1/8 RoseTyler ***** válasza:
100%

És mi történik akkor, ha nem a legjobb lehetőséget választod?

Az egész azon múlik, hogy hogyan írod meg. A legsablonosabb témát is meg lehet úgy írni, hogy szórakoztató legyen. Szinte mindegy is, mit választasz, csak utána legyél következetes.


Én erre azt mondom, hogy ilyenkor ne tudatosan írj, hanem hagyd szabadon garázdálkodni a képzeleted. Valamerre úgyis vinni fog. Az lesz az őszinte választásod, még ha nem is a legideálisabb. De azt meg már te tudod, hogy tudatosan akarod-e tervezni a történetet vagy spontán engeded alakulni. Ha tervezni akarod, akkor meg vázlat, jegyzetek, előnyök-hátrányok, súlyozd az ötleteket, dobd el, ami nem kell stb.

2017. okt. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Bár ilyen szinten nem ijesztett még meg a döntéshozatal, párszor kínlódtam már amiatt, hogy melyik irányba tereljem a történetszálakat. Nos, én megvizsgáltam, hogy A-ból, valamint B-ből, esetleg C, D-ből mit lehet később kihozni, milyen humoros, tragikus, romantikus jelenetekhez vezethet, és hova lyukadhatunk ki a végén... Amelyik a legélvezetesebbnek tűnt, azt választottam. Nem görcsöltem rajta napokig, adtam magamnak egy délutánt, mikor szépen elgondolkozom rajta, aztán folytattam az írást. Mindig arra gondoltam, hogy a másik ötletet is kidolgozhatom, ha nagyon akarom, csak azt majd egy következő könyvben. És ezzel meg is nyugodtam. :D

Sokszor, a különböző ötleteket egymás mellett belecsempészem a történetembe, csak más-más szereplőn keresztül.

Nem kell minden ötleted egy könyve sűrítened! Érezd annak a szabadságát, hogy annyit írsz, amennyit nem szégyellsz, és akkor nem érzed úgy, hogy ha valamit kihagysz a jelenleg írt történetből, már sosem írhatod meg! Miért ne tehetnéd? :)


Írd le az ötleteidet! Adj címet, foglald össze, vonultasd fel a szereplőgárdát, írj vázlatot, ha szeretnél, és tedd félre! Aztán, vagy kezdesz vele valamit a jövőben, vagy nem, de így megvan az érzés, hogy az ötleted nem a kukában landolt, és akkor sem felejted el, ha most gyorsan nem dolgozod ki.

2017. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A problémád legegyszerűbb és egyidejűleg legkreatívabb megoldása a következő:


minden ötletedet megírod vagy a szereplőid között "szétosztva" (minden hősödnek más és más szuperképessége lesz) vagy több rövid történetet írsz.


A legfontosabb, h ne hagyd veszendőbe menni az ötleteidet! Legyen jegyzetfüzeted, v ilyesmi.


Ja, az írási módszeredről: írj írj és írj, ha kész az első sztorid, majd átszerkeszted, húzol belőle, összefésülöd más írásaiddal stb. Az, h elsőre tökéletes legyen, az igen ritka.

2017. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2tothanna válasza:
Azt válaszs, amelyik a legjobban tetszik neked! Szerintem az nagyon fontos egy könyvnél, hogy te ne azt gondold rá, hogy béna, hanem, hogy jó.
2017. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írd le egy külön füzetbe az ötleteid, és ha később szükséges, csak átolvasod, és felhasználhatod
2017. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha jó sztorit akarsz rni elengedhetetlen a kutatás , utánanézés is.
2017. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Stephen King mondott egyszer valami olyasmit, hogy rengeteg ötlete van de csak azokkal foglalkozik, amik hosszú időn keresztül újra és újra az eszébe jutnak, a többit hagyja eltűnni.
2018. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon egyszerű. Kezd el írni. Ami jön hagyd papírra vetni. Saját regényedet akkor módosítod, írod át amikor akarod. Készíthetett vázlatokat is. De szerintem a legjobb ötletetek mindig először jönnek és mert kritikus vagy magaddal nem azt jelenti, hogy egyébként másnak ne tetszene.


Ne feledd, még mindig jobb helyzetben vagy annál aki írna, csak gőze sincs, hogy mit. Ha tele vagy ötletekkel nem kell megállni egy regénynél.

2018. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!