Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan anyuka, aki nem...

Van még olyan anyuka, aki nem szeret, és nem is igen szokott mondókázni, énekelni?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fiam, neki sem énekeltem, mondókáztam, ennek ellenére 2 évesen beszélt 2-3 szavas mondatokkal.

Énekelni, verselni mondjuk soha nem szeretett, és nem is tudott...egyszerűen gyerekként is utálta...talán ezért nem is erőltettem. Ő inkább logikai dolgokban volt jó, matek, fizika, kémia..ezek mentek neki.


Most a védőnő teljesen ki volt akadva azon, hogy a másfél éves gyerekemnek nem szoktam énekelni, mondókázni. Mert szerinte visszamaradott lesz, ha nem teszem.


2019. júl. 7. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A fiam minden nap máshogy igényli. Vannak hetek mikor nem szereti, de van mikor elfogadja. Én sem erőltetem ha nem akarja.
2019. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem ezen múlik, minden gyerek más. Én már akkor elkezdtem neki énekelni, amikor a hasamban megmozdult, és még ugyan nem szültem meg, de biztosan jelezni fogja majd, ha nem tetszik neki. Nem fogom erőltetni, ha érzem, hogy nem hatja meg a dolog.
2019. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyiknek se vittem/viszem túlzásba... 1-2 gyerekdalt énekeltem, és ennyi, nekem ez erőltetett.


Na, ennek ellenére a nagylányommal (most 10 éves lesz) 22 hónapos korában már párbeszédet folytattam. A középső most lesz 3 éves, nemrég kezdett el egyszerűbb mondatokat mondani, azt se hibátlanul.

Nem ettől függ.

(A pici 11 hós lesz, értelemszerűen nem beszél még.)

2019. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Születésem óta szinte folyamatosan beszéltek hozám. Nem feltétlen gyerekdalokat, bármit. Előbb tudtam beszélni, mint járni
2019. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Pár mondókát mondok meg néhány éneket tudok azokat néha ,,előadom".Nálunk pld mindig rossz érzésem van az ilyen miatt, mert nem beszél még 21 hónaposan is csak pár szót mond és csak nagyon ritkán.Mindig az van bennem biztos a mondókák hiánya miatt, de őt nem köti le, ha előadom a repertoárt felénél ott hagy..Mit lehet így csinálni?
2019. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Én mesét olvasok neki már szinte születése óta, imádja🙂. Énekelni nem tudok meg nem is szeretek..
2019. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém megállt volna a fejlődésben, ha énekelek neki 😂
2019. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg dalt és mondókát tudok, ami az első két gyerkőcnél szuperül működött.

A kicsit egyáltalán nem érdekli, mondókánál ott hagy, ha fekvéskor énekelni kezdek, sír.

2019. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Első gyerekeknek szinte semmit nem énekeltem vagy mondókáztam. Viszont sokat beszéltem neki. 2 évesen összetett mondatokkal beszélt, beszédhibája sincs.

Az kisebbik gyereknek a nagyobb folyamatosan énekel, mondókázik. Nemsokára 2 éves lesz és alig beszél (kb. anya, apa, vauvau). De lehet csak nem jut szóhoz a nagytól. 😀

2019. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mesélni nem szoktam. De mondokázok,énekelek. A nagyobb jött már úgy haza a suliból hogy mikor kérdezte a tanítónéni hogy x dalt ki ismeri,csak ő tette fel a kezét:)
2019. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!