Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért? Utazás pici gyermekkel?

Miért? Utazás pici gyermekkel?

Figyelt kérdés

Egy kérdést szeretnék feltenni itt a főként családos embereknek mindenféle rosszindulat nélkül egyszerűen csak szeretném megérteni a dolgot illetve a gondolatmenetet!

Éppen a párommal utazunk nyaralni és több alkalommal tapasztaltuk hogy családok elindulnak 1-4 éves korú kisgyerekekkel akik sok esetben nem bírják a több mint 5-10 órás repülőutat buszozást...

A gyermek nyilván kínjában nem bírja az utat ami érthető de mégis miért gondolják azt a szülők hogy mégis belevágnak és ekkora távolságot megtesznek a pici gyermekkel!

Előre köszönöm az értelmes válaszokat



#utazás #empátia #pici gyermek
2019. júl. 10. 14:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
88%
Mert 1-4 éve be vannak szorulva az otthonukba és szeretnének 1 nyaralás erejéig kiszakadni a mókuskerékből. A gyerek is hozhat áldozatot a szüleiért, nem csak fordítva!
2019. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
89%

1, Mert menniük kell.

2. Mert menni akarnak.

2019. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
99%
Talán, hogy ők is jól érezzék magukat? 🤔 Lehet csak kifogták a rossz hangulatot a gyereknél, emiatt én sem maradnék otthon. Majd megnyugszik.
2019. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
73%

Jé hát vajon miért mennek az emberek nyaralni ahelyett, hogy évekre bezárkóznak, hát nem is értem.....


Egyébként meg gondolj bele: a nyaralás kellemes dolog, az odaút esetleg necces ha a gyerek felbosszanthat néhány olyan valakit, mint te. Türelmetle idegeneket. Szerinted miért kellene, hogy érdekelje őket az, hogy téged zavar x órában a gyerek, de őszintén? Akkor látnak először és utoljára.


Másodsorban a repülő- vagy buszút nem wellness hétvége, nem azért megy senki, mert olyan marha élvezetes, hanem hogy eljusson A-ból B-be. Nekik ugyanúgy joguk van hozzá, mint neked.

2019. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
98%
Az a gyerek sír/hisztizik a boltban, orvosnál, játszótéren, standon stb. A gyerekek ilyenek, hamar elvesztik a türelmüket. Attól még nem lehet a 4 fal közé zárni a családot.
2019. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
99%

1, amíg nem próbálták nem tudják, hogy bírja-e,

2, nyilván mindenki mérlegel, hogy mi az a kellemetlenség (nyűglődés), ami még belefér a nyaralás élményéért cserébe,

3, a kikészülés mértéke a kisgyerekeknél soha nem lineáris az út hosszával. Egy negyedórás út is lehet kiborító és egy 5 órást is bírhatnak simán.

Inkább múlik a körülményeken: alvási időre, etetési időre esik-e... stb.


Lányunkkal 1,5 éves korában repültünk először. Egyetlen egyszer bukott ki, amikor már hazafelé a magyar reptéren betereltek minket egy 50 fokos levegőtlen csomagkiadó szobába. Éhes volt és fáradt mellé. Amint taxiba ülhettünk el is aludt. Kár lett volna kihagyni egy csodás nyaralást ezért.

2019. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
90%
Te miért utazol? A gyermekesek ugyanezért..
2019. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg nem azt kell türelmetlennek bélyegezni, aki a pénzéért nem kap nyugodt utat, hanem felmérni, mit bír a gyerek.

Ekkorának a Velencei-tó ugyanolyan, mint a tenger.

Sajnos viszont a külföldre szakadt családok esete más, vhogy haza kell jönniük megmutatni a gyereket a család idős tagjainak.

Ilyenért szívesebben tűrnék el egy ordító gyereket a repülőn, mint a szülők utazásvágya miatt.

Meg 3 gyerek esetén is max 8-10 év, amíg kicsik. Addig nem lehet az országot bejárni inkább?

2019. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
52%
Kétéves gyerekkel jártam meg a Távol-Keletet (nem az volt az első eset, öthónapos korában már repültünk, szoptattam repülőn, üres sorban, ablak felé fordulva). Legalább 20szor repült már velünk, mindössze egy-két leszállás volt rázós. Volt persze néha nyöszörgés vagy hiszti, esetleg rohangálás. De szerencsére az utastársak többsége normális, nem olyan, mint a kérdező.
2019. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
97%

Az is lehet, hogy nem jókedvükben vágnak neki pici gyerekkel ilyen hosszú útnak…

Mondjuk én az eddigi válaszolókkal ellentétes „oldalt” képviselek, van gyerekem, de nem mentem volna nyaralni vele ilyen hosszú útra repülővel/busszal, max. autóval, amivel meg tudunk állni, ha gond van és vinni tudjuk a sok cuccot a gyereknek. No meg nem is szerettem üvöltő gyerekkel összezárva lenni másokkal – talán azért, mert más gyerekének az üvöltését sem szívesen hallgatnám ilyen szituban.

De egy picit irigylem azokat, akik annyira lazák, hogy egyáltalán nem befolyásolja az életüket, hogy gyerekük született. :)

2019. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!