Kezdőoldal » Utazás » Európa » 4,5 éves gyerek egyik szülővel...

4,5 éves gyerek egyik szülővel való (repülővel) utazásához EU országba (kirándulás) szükséges-e a másik szülő beleegyező nyilatkozata (fordítással)?

Figyelt kérdés

Most olvastam az EU volnal oldalon a következőket: Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.


Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.


A repülőtéren vagy bármilyen ellenőrzés során valóban kérhetik a két nyelvű hozzájáruló nyilatkozatot? Nem okoz gondot, csak még akikkel beszéltem és hasonlóan gyermekkel utaztak (akár nagyszülők unokákkal) nem kértek külön nyilatkozatot. Néhány napos útról lenne szó.

Köszönöm előre is, ha valaki érdemi információ birtokában van. Természetesen még utána járok ennek a dolognak, csak kíváncsi lennék a tapasztalatokra.



#utazás #hozzájáruló nyilatkozat #szülői hozzájárulás
2013. máj. 2. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Barátnőmék jönnek mennek, néha külön a férjével a gyerekekkel és soha nem kértek tőlük semmit. Tőlem sem, pedig az elmúlt 1 év során egyedül kellett utaznom a gyerekekkel 6 alkalommal, és mindegyik átszállásos volt, szóval összesen 12 alkalommal kapcsolhattak volna le...
2013. máj. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még olyat, hogy bárkitől is kértek volna ilyen nyilatkozatot. Szerintem közel nulla az esélye, hogy szükség legyen rá, pláne EU-n belül vagy Schengeni övezeten belül, ahol már határellenőrzés sincs.
2013. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szabályzatban benne van hogy kell ilyen írat. A valóságban még nem tapasztaltam hogy bárkitől kérték volna.

Tőlem sose kérték amikor kiskorú gyermekemmel külföldre repültünk apa nélkül..

Szerintem ez a szabályzat valamikor valaki tollba mondta, de alkalmazni nem igazán alkalmazzák, mert sokan nem is tudnak róla hogy van ilyen..

2013. máj. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen. Senkit nem érdekel kivel megy a gyerek, még az se feltétel, hogy rokon legyen. Csak legyen egy kísérője, hisz 4 évesen nem mehet egyedül.


EU-n kívüli utaknál talán szigorubb, illetve román állampolgárokra pl unión belül is igen komolyan van ez szabályozva.

2013. máj. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd, jobb ha van nálad, mert ha épp kiszedték ellenőrzésre, akkor baj lehet, ha nincs nálad.
2013. máj. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.

Csak azért macerás, mert pont oda mennénk, ahol Ő lesz. Addig meg nem találkozunk. Mindegy, akkor majd postai úton megküldi a nyilatkozatot. Biztos, ami biztos alapon. :)

2013. máj. 2. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:

èn elsö lányommal utaztam rengeteget egyedül, mi erre nem is gondoltunk, míg egy ismerös nem mesélte, hogy ötölük bizony kérték a Frankfurti reptéren (mi is mindig onnan repültünk Bp-re), a szerencse az volt, hogy apuka oda tudott menni gyorsan és igazolni és aláírni mindent.


Szóval bizony kellhet mert törvény írja elö.

2013. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tőlünk Budapesten kérték az apuka beleegyező nyilatkozatát, amikor a 3,5 hónapos kislányommal és apukámmal (a nagypapával) utaztunk, de mondtuk, hogy ilyenről még nem is hallottunk és átengedtek minket azzal, hogy jó, de legközelebb legyen. Most keresem a formanyomtatványt/mintát a következő utazáshoz :)
2013. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez mikor volt és hová utaztatok?
2013. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!