Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arra gondoltam, hogy ha majd...

Arra gondoltam, hogy ha majd lesz gyerekem, akkor már kis korában elkezdem tanítani az angol nyelvre. Jó ötlet vagy inkább hülyeség?

Figyelt kérdés
Az iskolában mindenképpen fog tanulni angolt (vagy németet), de szerintem tök jó lenne, ha már tinédzserként jól beszélné a nyelvet. Csodálattal nézem, hogy rengeteg sportoló, akiknek nem az angol az anyanyelvük, már egészen fiatalon mennyire perfektül beszéltek tizenéves korukban.

2019. júl. 21. 20:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Ez nagyon jó ötlet. Csak majd figyelni kell, hogy ne keverje a két nyelvet.
2019. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Szakemberek szerint rossz ötlet. Minden szülő a saját anyanyelvén beszéljen a gyerekével. Iskolás korában majd taníthatod, illetve segíthetsz neki, amennyiben tökéletesen beszélsz angolul. De ne ettől fog jól beszélni angolul.
2019. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Rumon nóra válasza:
32%
Szia szerintem ha megteheted mindenképp tanítgasd majd a gyereket mert ha már otthon naggyából megtanulta az alapokat az iskolába nem kell majd olyan sok időt szánni az angolra hanem majd más tantárgyakra jobban rá tud hasalni
2019. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyanyelvi szinten beszél akkor lehet, egyébként csak árt. Nálunk pl. alsóban nincs angol, mert először a magyart kell megtanulni. Felsőben viszont profi oktatás van, ígysl semmivel nincsenek lemaradva 8-re, sőt....
2019. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer egy tanárom mesélte, hogy mikor kicsi volt a lánya, átvitte a szomszédban élő angoltanárhoz, hogy tanítgassa a nyelvre, mire a tanár mondta, hogy ez teljesen felesleges ilyen korban.

Én 1. osztálytól tanulok angolul, szerencsére jó tanáraim voltak, így általános iskola végére, "tinédzserkoromra" már jól beszéltem a nyelvet.

2019. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
A tanítgatásnak nem sok értelme, vagy egyikőtök csak angolul, másik csak magyarul beszél hozzá, vagy sehogy. A kétnyelvű gyerekek így tanulják, szét tudják választani majd, viszont később kezdenek beszélni.
2019. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótok válaszát! Ment a zöld kéz mindenkinek.


Én elég gyenge oktatást kaptam angolból a középsuliban (szerencsére az általános iskolában kapottak, illetve az internetről és a feliratos filmekből olvasottak, hallottak rendesen megmaradtak), úgyhogy itthon, magántanárral, illetve tanfolyamon tanultam meg jól angolul. Huszon-, harmincéves korban egy új nyelvet megtanulni nem olyan egyszerű, rengeteget kell belefeccölni.

2019. júl. 21. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha te magad nyögvenyelősen tanultad meg a nyelvet, akkor inkább ne tanítsd. Akik perfektül beszélnek fiatalon, azoknak nem az anyjuk tanítgatta otthon a középfokújával.
2019. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Hülyeség, csak akkor érdemes a szülőtől tanulni a nyelvet, ha az az anyanyelve és születése óta azon beszél vele, konkrétan tanítani nem tud jól a szülő.
2019. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Ne. Ha nem beszéled anyanyelvi szinten, akkor sok dolgot rosszul taníthatsz, amit később sokkal nehezebb lesz javítani, mint eleve jól megtanulni. Inkább keress neki olyan iskolát, ahol erős a nyelvoktatás.
2019. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!