Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4éves himlős kisfiú, most mit...

4éves himlős kisfiú, most mit csináljak? Annyira félek

Figyelt kérdés

Velem lesz jövőhéten és utána is Szval egy vagy két hét,sajnos csak én tudok vele lenni,anyukája dolgozik apukája szintén,nekem szabadabb a munkám.

Félek,hogy valamit elrontok és én leszek a hibás,amikor nálunk volt egy hetet akkoris 110%on stresszbe voltam.

Ráadásul most programokra,játszótérre se tudom vinni mert ugye beteg.



2019. júl. 23. 13:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Légy felszabadult.Mintha a te gyermeked lenne.
2019. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
46%
Mert te ki vagy a történetben? Babysitter?
2019. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az apa mostani párja vagyok.Nekem nincs saját gyerekem ezért nehéz és szokatlan.
2019. júl. 23. 13:18
 4/27 anonim ***** válasza:
46%
írd ki még ötször, az biztosan segít.
2019. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Másik kategóriába is kivakartam írni de úgy látszik elrontottam.
2019. júl. 23. 13:22
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi közöd a gyerekhez, egyszerűen ne vállald el a felügyeletét betegen. Egy egészséges gyerekre sem egyszerű vigyázni úgy, hogy nincs benne gyakorlatod, nemhogy egy betegre.

Van a kisfiúnak anyja is, meg apja is, az ő dolgok ezt megoldani, nem a tiéd.

2019. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha most himlős (gondolom bárány), akkor jövő hétre már nem lesz kutya baja sem.

Oké, tömegbe nem kell vinni (a pörk nem fertőz!!! új pöttyök max a 4. napig jönnek, aztán beszáradnak 1-2 nap alatt, ha már elkezdenek lepotyogni, akkor még a játszón sem fognak rád ferde szemmel nézni más szülők), ugrálni sem, mert a sebeknek nem jó ha kiáznak (tehát sem fürdő, sem kifejezetten izzadós tevékenység), de effektíve beteg már nem lesz.

Ha már a sebek is leestek (amire azért jó esély van jövő hétig, ha már most egyértelműen baris), akkor pedig nincsenek korlátok.

2019. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire félsz a helyzettől, akkor mondd meg az anyukának, hogy himlősen nem vállalod, amúgy is sokkal nyűgösebbek ilyenkor, még ha már 4 éves, akkor is, de az anyja mellett a helye. Miért nem megy el táppénzre? Mikor vetesse fel magát, ha nem ilyen helyzetben? Én biztos, hogy megmondanám neki, ha magától nem jut eszébe.
2019. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Ha ennyire stresszelsz, miért vállaltad el?

Részletesen magyaráztasd el a szülőkkel, mit csináljál vele, mivel kenegesd, milyen legyen a napirendje, milyen ételt egyen stb. Gondolom nem fekete himlőről beszélünk, hanem bárányhimlőről, esetleg rózsahimlőről. Ha te már átestél ezen, akkor bátran szeretgetheted, bújhat hozzád.

Mit rontanál el? Máskor hibáztattak valamiért? Ha igen, nyugodtan mondd meg, hogy ha még egyszer hibáztatnak valami miatt, akkor soha többé semmilyen indokkal nem vállalsz gyerekvigyázást, oldják meg, ahogy tudják. Mert ez neked nem kötelességed, te óriási szívességet teszel a kedves szülőknek. Olyan szívességet, ami kőkemény pénzt jelentene, ha külső ember tenné.

Nem okvetlen kell külső programra sem vinni. Legyen a szobában néhány kisautó, néhány plüssfigura, egy adag építőkocka vagy legó, és a gyereknek egész napra van programja. Időnként ülj le vele, mesélje el, éppen mit játszik, mit épít. Két hét után téged fog a legjobban szeretni, ha van időd vele foglalkozni. És egy kisgyerek szereteténél nincs jobb dolog a világon, ezt saját tapasztalatból mondom. ;-)

2019. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, most olvasom, hogy jövő héttől két hétig. Most még csak kedd van. Hát addigra meggyógyul. Nem kell tőle félni.
2019. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!