AllorX kérdése:

Milyen jogok vonatkoznak arra a párra akik házassok és az egyik fél férfivé operáltatta magát (eredetileg mindketten nők voltak)?

Figyelt kérdés

Kerestem a törvényekben de ilyen esetre példát nem találtam csak külön és azonos neműekre szóval érdekel ez a pár melyik kategóriába tartozik.

Személyes véleményt nem kérek.



2019. aug. 20. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Egyneműek Magyarországon nem házasodhatnak.
2019. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy ezért a személyiében is megváltoztatják-e a nemét, azaz jogilag is ellenkező neműnek számít-e az operáció után. Ennek járj utána.
2019. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha jogilag is pasi, akkor ugyanazok a jogok illetik meg, mint bármelyik pasit. Ha jogilag nem pasi, akkor nem házasok
2019. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen jogilag is férfivé let nyivánítva.
2019. aug. 20. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha jogilag (papíron) férfi, akkor ugyanolyan jogok illetik meg, mint bármelyik másik férfit és az ő családját.
2019. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Két nő nem házasodhat, tehát a jogi procedúra előtt nem lehettek házasok. Utána, ha végigment az egész folyamaton az illető (pszichiáter szakvélemény, hivatalos nemváltási kérelem elfogadása), akkor jogilag teljesen ugyanolyan, mint egy férfi. Tehát házasodhat, és párként vállalhatnak gyereket donor segítségével vagy örökbefogadással.


Az operáció ilyen szempontból egyáltalán nem számít, csak a hivatalos nem. De a pszichiáter általában könnyebben állít ki szakvéleményt olyannak, aki már elkezdte a hormonterápiát, vagy a közeljövőben tervezi.

2019. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!