Valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

Tesómék örökbe fogadták a lányukat. 12 éves volt a kislány amikor megjelenő az életükben a szülő anya (máig tisztázatlan, hogy hogyan derített ki a címüket) először hónapokig úgy találkozgatott a gyerekkel, hogy titkolták tesómék előtt, azt hazudta barátnőnél itt-ott van, de kB 5 hónap után le bukott.

A nő a 12 év alatt nagy asszony lett, nem tudom mivel foglalkozik de én akárhányszor látom (egy városban is élünk) mindig kosztüm, méregdrága cipő, táska stb.

A kislány teljesen megváltozott mióta az anya a képben van. Eltiltani nem lehet tőle. Akkor nem tanul, nem eszik, nem csinál semmit.

Szerintem az tetszik neki ennyire, hogy pénzes a nő,megkap mindent. Ha kap valami drága dolgot és tesómék nem engedik megtartani akkor ők a legrosszabbak a világon.

Ez megy már 2 éve. Előtte a kislány egy szerény, jol nevelt, szorgalmas gyerek volt... Azóta az ellenkezője... Mit lehetne tenni?


2019. dec. 13. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem kamu lenne a kérdés akkor már rég a tegyeszhez vagy a maganutas alapitványhoz fordultak volna a szülők segítségéer....
2019. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Örökbefogadó szülőként írok.

Az ilyen eset majdhogynem lehetetlen,hacsak nem nyílt öf.történt.

Titkos esetén el nem bítom képzelni,hogy találhatta meg a vérszerinti anya a gyereket.

Mindegy. Ez most nem fontos.

Azt nem értem,miért vártak az örökbefogadó szülők több mint másfél évet,miért nem léptek sehova? A tanfolyamon jogi előadás is van,ahol elmondják,hogy a törvény minden esetben az öf.szülőket védi a vérszetintivel szemben,vagyis tudhatták,hogy lehet és kell is segítséget kérni.

Forduljanak a területileg illetékes TEGYESZ-hez vagy ahhoz az Alapítványhoz,ahol az öf.indult.

Nem most,már rég meg kellett volna tenniük!

2019. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

#1-es.

Nem akartam kiírni,de a 2-es kommentemben említettek alapján én is azt érzem,amit te.

2019. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha egy városban élnek akkor azért nem lehetetlen annyira. Ha nem titkolták a szülök az örökbefogadást akkor nyilván tudták ismerősök.

Ismerősi körben egy 31 éves "srácról" most derült ki hogy örökbe fogadták, pusztán csak ismerős, ismerőse által. A srác is most tudta meg mert a szülei neki sem mondták el

2019. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

#4

Elvileg nem élhetnek egy városban,hacsak később nem költöztek. Ugyanis a vérszerinti szülők lakóhelyére nem ad ki a TEGYESZ örökbeadható gyereket. A gyereknek keresnek szülőket,és nem fordítva,különböző szempontok alapján. Az egyik ilyen szempont,hogy a lakóhely ne egyezzen meg.

Nem beszélve arról,hogy a gyerek neve is megváltozik. Felveszi az öf.apa vezetéknevét,sőt,a keresztnév is változhat,ha az öf.szülők meg akarják vàltoztatni.

Majdnem lehetetlen így megtalálni a vérszerinti szülőnek a gyereket,főleg 12 év után.

2019. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ismerték az örökbeadó anyát, többször találkoztak terhesen is.

Már rendőrségen is volt az ügy amikor egyik este nem ment haza a gyerek mert a nőnél aludt. Nem lett abból sem semmi.Azzal tisztában vannak ők is, hogy jogilag semmi esélye a nőnek. De ha eltiltják a gyerektől akkor ő szökik, hazudik, lop, csal csakhogy mehessen hozzá.

2019. dec. 13. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyílt örökbefogadás volt.

Így màr èrthető.

Távolságtartási végzés kérhető,bár csak a vérszerinti anyára. Ha a gyerek menni akar hozzá,nem tudnak mit tenni az öf.szülők. Patthelyzet. Sajnálom az öf.szülőket. 2 gyereket fogadtunk örökbe,titkos öf.-sal.

Nem tudom,mit tennék hasonló helyzetben.

(2-es voltam)

2019. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!