Ismertek olyat aki azért adta örökbe az egyik gyerekét mert nem tudta szeretni?

Figyelt kérdés

Mit mondott a többi gyereknek? Hogyan fogadta a környezete, család?

Problémás( testi, mentális sérült) volt a gyerek vagy csak nem tudta szeretni?



2020. jan. 17. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Személyesen nem ismerek ilyet, de érett és felelősségteljes döntésnek tartom. Aki nem szereti a saját gyerekét, azt általában nem is érdekli annyira a sorsa, hogy akár a saját kárán tegyen érte. Sajnos akárhogy nézzük, a mai világban egy gyereket örökbeadni szégyen, és a környezete igencsak megbélyegzi azt a nőt, aki ilyet tesz, akármilyen okból is teszi. Az emberek többsége nem tájékozott ebben a témában, és fogalmuk sincsen, hogy milyen okok állhatnak a lemondás hátterében. Egy kisgyerek, különösen egy csecsemő, akiről tudatosan lemondanak a szülei, akár napokon belül szerető családba kerülhet.

Sajnos ennek ellenére rengeteg gyerek él olyan körülmények között, hogy a szülők elhanyagolják és bántalmazzák, mert nem várták és nem szeretik. Ezzel egymás életét keserítik meg folyamatosan, nem beszélve arról, hogy milyen példát állítanak a gyerekük elé. Sajnos sok nőnek azért kell lemondania a gyerekéről, mert nem teheti meg, hogy felnevelje, és jobb sorsot akar neki adni, mint amit ő tudna biztosítani. De abban, aki megengedhetné magának, hogy felnevelje, egyszerűen csak nem szeretné a gyereket, nem hiszem, hogy megfogalmazódik az az igény, hogy biztosítsa neki a jobb élet lehetőségét. Ilyenkor jobb esetben a kórházban "felejtik" a gyereket, amitől "csak" annyi hátrány éri majd, hogy mivel nem mondtak le róla, fél éves kora előtt biztosan nem kerülhet családba. Rosszabb esetben sajnos előfordul gyilkosság, veszélyeztetés, vagy ugyan felnevelik a gyereket, de teljesen elhanyagolják.

Bármilyen okból is történik, én tisztelem azokat a nőket, akik képesek belátni, hogy nem tudnának megfelelően felnevelni egy gyereket, és tudatosan tesznek azért, hogy ha már megszületett, a lehető legjobb legyen neki.


Persze nagyon fontos megkülönböztetni ezt az érzést attól, amit a szülés utáni hónapokban rengeteg nő átél. Ilyenkor sokan tapasztalják, hogy nem élvezik az anyaságot, és nem szeretik annyira a gyereküket, mint azt várták. Ez egy nagyon nehéz időszak, de a legtöbb esetben ez az érzés átmeneti, és természetesen nem erre értettem, hogy a gyereknek jobb, ha lemondanak róla.

2020. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Unokatesómmal pont ez történt. Unokatesómat ismerem személyesen (apai ágról) az anyját nem. Anyukám mesélte, hogy un.t. anyjának volt már 1 lánya, akit szeretett, de aztán teherbe esett újra, és gyűlölte a gyereket. Ütögette a hasát, és nagyon rondákat mondott. Azt hitték anyáék, hogy, ha majd megszül a 2. Gyerekét us megszereti majd, de nem így lett. Őt szándékosan hagyta sírni, szenvedni, az ennivalót is sajnálta tőle. Másfél 2 éves volt, mikor beadta otthonba, ő meg lelépett a naggyal. Az otthonban az egyik ápoló örökbe akarta fogadni, annyira megszerette, de a gyerek apja (nagybátyám) inkább kivette az otthonból, mert kellett neki az a kis pénz amit a fiára kapott, amit utána elivott. Sose foglalkozott a gyerekkel. Éppen csak meg volt tűrve, hamar az iskolát is otthagyta. Gyakran bántotta az apja. Nagyon zülött családban nőtt fel. Persze unoka tesóm is olyan lett, hányatott sorsa van. Már van 1 gyereke, a facebookról tudom, hogy szereti a gyerekét, de szerintem jó apa nem lesz soha, nem volt normális minta előtte. Az anyja soha nem kereste annyit még tudok.
2020. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En felneveltem tisztesseggel de nem szerettem tulsagosan. sosem volt az a borzaszto nagy anyai kotodes hozza, mar csecsemokent is idegenkedtem tole.
2022. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 as voltam. nem volt semmi baja ill. keso tini korban derult ki hogy skizofren.
2022. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!