Ha valaki elhatározza, hogy egy újszülöttet örökbe szeretne fogadni, mennyit kell rá várni? Gondolom éveket.

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sokat, mert a többség kisbabát akar, a nagyobb gyerekek nem igazán kellenek senkinek.
2020. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom éveket, persze ez jelentősen rövidülhet, ha roma származású vagy valamilyen betegsegben szenvedő gyerekrol van szó, hiszen őket eleve sokan kizárják.
2020. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Eleve alkalmasságot vizsgálnak, az igényeidet felmérik. (Ha bőrszín, betegség nem akadály gyorsabb)
2020. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket előttem felsoroltak, mind igaz. Viszont pont tegnap láttam egy műsort (magyar), amiben azt mondta, aki ezzel foglalkozik, hogy babánál a nyílt örökbefogadás kisbabáknál jóval rövidebb várakozási időbe telik, mint a titkos. Előbbi 3 év kb., utóbbi 6-7.
2020. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
93%
5-8 évet, főleg ha bejelölik, hogy nem akarnak cigányt. Több ismerősünk is fogadottt örökbe, ők kb. ennyit vártak de nem is újszülöttet kaptak, hanem pár hónapos babát. Illetve egyik pár 8 év után módosított hogy jöhet 5 éves korig is gyerek, és rá 2 év múlva kaptak.
2020. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadó - és most már nevelőszülő is vagyok.

Két kisfiút fogadtunk örökbe. Az egyiket 20 éve (16 hónapos volt). A másikat 10 éve (9 hónapos volt). Akkor még rövidebb volt a várakozási idő. Mindkettőre 1 év 1 hónapot vártunk. Nem kötöttük ki, hogy csak magyar származású lehet.

Ma már ennél jóval több a várakozási idő. Ennek nagyon sok oka van.

Függ a megyétől is. Szabolcsban (én ott élek) a legrövidebb, Pest megyében a leghosszabb.

Ha gondolod, írj privit.

2020. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso egy kerdesem lenne es milyen a kapcsolatotok? Marmint nem masabb a gyerekeknek az erzelmi szinten?
2020. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Ha gondolod, írj privit.

Röviden itt: jó a kapcsolatunk, mert kezdetektől tudják az igazat, így ez éppoly természetes számukra, mint másnak a családba születés.

Semmivel nincs se több, se kevesebb konfliktushelyzet, mint vérszerinti gyerekek esetén.

Bővebben priviben, ha szeretnéd.

2020. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!