Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá egy anyát, hogy...

Mi visz rá egy anyát, hogy örökbe adja a gyerekét, vagy árvaházba vigye vagy az újszülöttet megölje?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, interneten olvasom, hogy fiatal anyák eldobják maguktól a gyereküket. Szerintetek miért?
2009. febr. 9. 21:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Fel sem fogom, biztos valami nem működik az agyukban, ez tuti pszichés hiba.

Nekem 8 hetes a kifiam és most édesen alszik, de ha sír akkor sem adom senkinek!!

2009. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Tudok olyanról, aki szülésre magára maradt, és nagyon nehéz anyagi helyzetben volt egyedül, és a gyerekét jó helyen akarta tudni, hogy legalább a gyerek ne nyomorogjon, ezért adta örökbe-árvaházba. Aki megöli, azt nem tudom, de az árvaházast-örökbeadóst megértem a fentebbi esetben.
2009. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Még mindig jobb, ha árvaházba adja, onnan legalább szerető családba kerülhet.

Legalább nem öleti meg (abortusz).

2009. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Mi visz rá?Szerintem sok esetben a kétségbeesés,a kilátástalanság,ha az apa magára hagyta a terhes nőt.Én minden esetben elővenném az apát is,mert ez az Ő felelőssége is nem csak a nőé.De aki megöli,annál szerintem nincs rendben valami pszichésen,vagy nagyon alacsony értelmi képességű.Szerintem nem feltétlen rossz ember aki örökbe adja,vagy netán az abortuszt válassza.Vannak helyzetek,amikor egyszerűen nem tudja az anya vállalni a babát,mert nem tudná neki biztosítani a létét.Hiába mondják sokan,hogy gyilkosság,természetesen én is annak tartom,de nem tudnám senkinek odaadni a gyerekemet.Ezt nem tudom elképzelni,még a gondolatát is szörnyűnek találom.De minden eset egyedi,nem szabad látatlanba elítélni senkit.Eléggé borzasztó dolgok ezek,főleg annak aki ilyen helyzetbe kerül.
2009. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
értem. és minden esetben elítélitek az abortuszt?
2009. febr. 9. 22:06
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
21,36-os vagyok.Én írom,hogy nem ítélem el minden esetben.Megmondom őszintén,ha most terhes lennék,nem tudom mit tennék.Van 3 gyerekem,így terveztük,és így érezzük teljesnek a családunkat.Nem szeretnék többet szülni,épp ezért ha mégis becsúszna nem tudom mit tennék.Azt viszont biztosan tudom,hogy mit nem.Ha megszülném,le nem mondanék róla az életem árán sem!!!Senkinek oda nem adnám,és árvaházba sem.Abortusz ellenes vagyok egyébként,de nem tudom,hogy mit tennék ebben a helyzetben,ha így adódna.Nem voltam még soha véletlen terhes.Ha helyettem a kényszer döntene,és semmiképpen nem tarthatnám meg,akkor lehet,hogy elvetetném.Abban biztos vagyok,ha kihordanám akkor már le nem mondanék róla semmiképpen.Ezt csak az tudja olyan könnyen kimondani,hogy az örökbeadás jó megoldás,akinek nem lehet gyereke.Mert nem tudja milyen érzés kihordani megszülni,szoptatni gondozni a saját gyerekét.El nem ítélek senkit,sem ezért sem azért,mert minden megoldás,amivel a gyerekedről le kell mondanod eleve rossz.Nekem az a tudat is szörnyű lenne ha elvetetném,de az talán még szörnyűbb ha tudnám él,de nem velem.
2009. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Én most biztosan elvetetném, még másfél évem van vissza a gimiből, aztán még legalább 2 év az egyetemet..és még 1 napot sem dolgoztam. Ha teherbe esnék (vagyis estem volna mikor kapcsolatban voltam) elvetettem volna (ha csak nem nyárra esne a szülés). Nem érzem magam elég felelősnek, hogy életet adjak egy gyereknek, hogy felneveljem. Hiszen még én is gyerek vagyok!
2009. febr. 9. 22:31
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Mi 10 éve akarunk babát, és nem jön össze. Egyik lombikprogramból megyünk a másikba, nincs semmi bajunk, egyszerűen csak nem jön a várva várt baba... :-((

Már elindítottuk az örökbefogadást.

Hidd el, én sem értem, hogy tud egy anya ilyet tenni, főleg az általam átélt tények tükrében.

2009. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

22,37-es válaszoló,nagyon sajnálom a helyzetedet,és meg tudom érteni.És tulajdonképpen meg tudom azt is érteni,ha az ilyen nők,akik bármit megadnának egy babáért elítélik az abortuszt.Sajnos nincs igazság e téren sem,mint még sok esetben ebben az életben.Nem mindig annak adatik meg könnyen a gyermekáldás aki várja,ahol nagyon jó helyre születne.Szerencsémre nem voltam abban a helyzetben,hogy le kelljen mondanom a gyerekemről.Most is itt tartom a 7 hónapos babám a karomban(nyűgösködik,jön a foga)de a gondolatától is rosszul vagyok,hogy oda kellene adnom valakinek.lemondani róla,ez a számomra elképzelhetetlen.Én nem tudnám ezt megtenni.Ha minden érzelem nélkül kellene dönteni,örökbefogadás vagy abortusz,akkor természetesen az élet mellé tenném le a voksomat,mert kerülhet az a gyerek jó családba,és lehet akár boldog élete is.Igaz,hogy valamilyen szinten törés lenne neki az anyja hiánya,mert ezt szerintem ember fel nem dolgozza,ha lemond az anyja róla,de élne.Viszont a sajátommal nem tudnám megtenni.Ezért nem lehet senkit elítélni olyannak,aki nem volt hasonló helyzetbe.Kívánok neked így vagy úgy,de mielőbbi gyermekáldást.remélem ezt is megtapasztalhatod,hogy Te magad hozhatod a világra.

Van olyan ismerősöm,akik 15 év után fogadtak örökbe,és 2 év után saját is született,amikor már nem jártak orvoshoz sem(csak vigaszképen írom,talán nektek is sikerül)

2009. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%
Abban az egyetlen esetben tartom jogosnak az abortuszt (és hivatalosan is csak ekkor etikus), ha a magzat és az anya szervezete nem fér össze, és belehalnának mindketten. Bizonyos korig lehet védekezni, ha valaki tudja, hogy nem akar babát (bogyó, óvszer), ezért kell az értelmi felnőttség is a szexuális élethez, nem elég a testi érettség. De ha már jön a baba, megszülöm, és ha mégis kilátástalan a helyzet, akkor megpróbálok én megfelelő örökbefogadókat találni, akár szervezet segítségével is, míg rendeződik annyira a helyzet, hogy én is fel tudjam nevelni, de elvetetni nem.
2009. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!