Más ezt meg tudná érteni, vagy túl sokat várok el?

Figyelt kérdés
Tavaly házosodtuk össze a párommal, és mindig nagy családott szerettünk volna. Idén úgy alakúlt, hogy a járvány miatt sokat önkénteskedtem, és közben szomorúan ráeszméltem, hogy mennyi a nélkülözés a világban, főleg a túlnépesedésnek köszönhetően. Emiatt úgy döntöttem, hogy szülés helyett inkább örökbefogadnék egy gyereket, és később talán többet is. A férjem és a családom teljesen megbotránkozott az ötletemen, anyósom egyenesen ostobának titulált. Mindezek utan énis csalódtam, főleg a páromban, mert sokkal empatikusabb embernek ismertem. Hetek óta alig beszél velem. Ezelőtt naponta éltünk szexuális életet, de mióta mondtam, hogy védekezzünk hozzám sem ért.

2020. jún. 11. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki alkalmas az orokbefogadasra.
2020. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 babyboom567 ***** válasza:
96%
A férjed SAJÁT gyerekekből szeretne nagy családot.
2020. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Megértem a párodat. Azt is iszonyú nehéz elgyászolni, ha valamilyen betegség miatt TÉNYLEG nem lehet vér szerinti gyereke, nem hogy azt, hogy a felesége úgy döntött, hogy valamilyen romantikus elképzelés miatt nem vállal.

Ezt nem erőltetheted rá, és baromira semmi köze az empátiához. Szerintem pár hónap, és lecseng nálad, de ha mégsem, akkor mindkettőtöknek jobb, ha szétváltok, mert nem ugyanazt várjátok az élettől.

Neked viszont azt javaslom, hogy járj utána a témának, mert ha jótékonyságból akarsz örökbe fogadni, csúnyán meg fogod ütni a bokád.

2020. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem legyen jó nagy családotok saját gyerekekből és, ha ők kirepültek és még mindig szeretnél jótékonykodni, akkor legyetek nevelőszülők.
2020. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Talán az a problémája, hogy döntöttél, homlokegyenest másképp, mint ahogy együtt terveztétek. Erről lehet ötlet szinten beszélni, vagy párhuzamosan a saját gyerek vállalással elindítani, de közös megegyezéssel. A férjedben is gondolom felmerült, hogy hol marad a te empátiád vele szemben.
2020. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Tehát: elvárod a férjedtöl, aki nagy családot szeretett volna, hogy lemondjon a saját gyermekről, és idegen többéves gyerekeket neveljen sajátjaként?

Vagy olyan kisbabát fogadnál örökbe, akit egyébként más is örökbefogadna, olyan, akinek nem lehet gyereke... Tehát a gyerek sorsán nem változtatnál, csak egy másik nőt fosztanál meg attól, hogy anya lehessen?


Csak akkor segítenél ezzel, ha olyan gyereket fogadnál örókbe, aki másnak nem kell. És ezek a gyerekek nem a tündibündi kisbabák kategória.


Ezt nem várhatod el a férjedtől! Más lenne, ha mindig így gondolkoztál volna, és ő ennek tudatában vett volna el.

De így... Ha lenne benned egy kis gerinc, elválnál, és akkor te is találhatnál olyan férfit, akinek ez rendben van... És ő is találhatna olyan nőt, aki megszüli a közös gyereküket.

Te vagy az, aki hirtelen meggondolta magát, ne hibáztasd, hogy nem tapsikol hozzá!

2020. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
21%
Hasonló ciőben járok. Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a férfiak nem empatikusak, ha nem a saját gyereküket kell nevelniuk. A húgom 17éves korában szült, és most 2.5éves a kicsi. Születése óta mi neveljük, mert a szüleink sajnos korán eltávoztak. A húgom angliában dolgozik, és csak évi 2-3 alkalommal jön haza. Mivel keveset keres, és most a járvány miatt mégúgycsincs munkája nem tud pénzt küldeni gyerekek, emiatt a párom nagyon neheztel rá. Nekünk is van egy 6éves kisfiúnk, és legutóbb a párom azért hisztizett, hogy ha nem kellene más gyerekét ingyen nevelnünk, akkor új biciklit vehettünk volna a fiúnknak használt helyett. Persze ez butaság, mert felesleges új bringát venni a gyereknek, mert 1-2múlva úgyis kinövi.
2020. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudnàm megèrteni.
2020. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Túl sokat vársz el. Én teljes mértékben megértem a férjedet, mert ezt nem ketten döntöttétek el hanem te egyedül. Gondolom a férjed saját gyereket szeretne. Igen, sajnos rengeteg nélkülöző gyerek van. Tudom, mert a gyermekvédelemben dolgozom. De azt tudnod kell, hogy az örökbefogadás sem megy egyik napról a másikra. Ezt mindenképpen tisztáznod kell a férjeddel és a családdal.
2020. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

"Emiatt úgy döntöttem, hogy szülés helyett inkább örökbefogadnék egy gyereket, és később talán többet is."


Oke. A férjed meg úgy döntött, hogy ezt nem akarja. Mindkét döntés jo döntés és nincs oylan, hogy kinek van igaza. Ahogy te csalódtál benne, pont ugyanúgy ő is csalodott benned es valoszinuleg o is pont ugyanazt gkndolja, amit te, hogy semmi empátia nem szorult beléd.

Itt egy megoldás van, a válás. Ó majd saját gyermeket nemz, te pedig örökbefogadsz.

2020. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!