Más ezt meg tudná érteni, vagy túl sokat várok el?

Figyelt kérdés
Tavaly házosodtuk össze a párommal, és mindig nagy családott szerettünk volna. Idén úgy alakúlt, hogy a járvány miatt sokat önkénteskedtem, és közben szomorúan ráeszméltem, hogy mennyi a nélkülözés a világban, főleg a túlnépesedésnek köszönhetően. Emiatt úgy döntöttem, hogy szülés helyett inkább örökbefogadnék egy gyereket, és később talán többet is. A férjem és a családom teljesen megbotránkozott az ötletemen, anyósom egyenesen ostobának titulált. Mindezek utan énis csalódtam, főleg a páromban, mert sokkal empatikusabb embernek ismertem. Hetek óta alig beszél velem. Ezelőtt naponta éltünk szexuális életet, de mióta mondtam, hogy védekezzünk hozzám sem ért.

2020. jún. 11. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Túlnépesedés ellen, az a legjobb, ha nem szülsz. Szomorú, de így van. 100 éve még éppen csak másfél milliárdan voltunk, most meg már elhagytuk a 7-et. Mindenki, aki gyereket vállal fel kell vállalnia a felelősséget is, hogy megeshet, hogy a gyereke X évesen nem jut majd elegendő vízhez, vagy természeti katasztrófák sora éri. Ez szomorú, de míg világ a világ, majd' minden generáció átélt valamilyen szörnyűséget. Bízzunk benne, hogy lesz erre megoldás, vagy észbe kap az emberiség, hogy nem a földet kell védenünk, az köszöni szépen, nélkülünk is tovább fog bolyongani az univerzumban, itt a mi életünk a tét, vissza kell szorítanunk a telhetetlenséget és a fogyasztást. Ha erre tanítod a gyerekedet, és elmondod másoknak is, máris sokat tettél.

Mindez a realitás, de akiben van szaporodási ösztön, nem fogja elnyomni ezek miatt. Bejósolhatatlan pszichés problémákat okozna, ha efféle elővigyázatosságból nem vállal valaki gyereket, annak ellenére, hogy szeretne.

Vagyis, te vagy nem is szeretnél igazán, vagy még nem öregedtél eleget. Az ember, amennyiben nemzőképes, azért akar gyermeket, mert szeretné látni a szerelme gyümölcsét, átélni milyen az, ha tovább adod a saját génjeidet. Ez elég komoly gyászmunka annak, akinek nem lehet. Így a te kijelentésed némileg komolytalannak tűnik.

Ezen kívül, sajnos viszonylag jártas vagyok az örökbefogadásban. Egyrészt rengeteg nehézség jár vele, ami saját gyermeknél nem. A kamaszkori gyökérkeresés kimondottan terhelt időszak. De egy tucatnyi kutatás szól arról, hogy az örökbefogadottak mindig hátránnyal vannak a lelki egészség tekintetében, mint a vérszerinti gyerekek, hiába szuper az örökbefogadó szülő. Az, hogy a vérszerinti anyukája lemondott róla, már nagyon korán bevésődik tudattalanul is. Mindemellett, a meddő párok éveket várnak egy egészséges gyermekre. Most a CSOK miatt még lassabb minden, pedig eddig se volt rövid a várakozó lista. Ha neked lehet gyereked, kimondottan sértő, hogy másoktól veszed el a lehetőséget, akiknek viszont nem lehet.

Amennyiben mégis mindenáron jót akarsz tenni, válassz roma, fogyatékos, vagy idősebb gyereket, értük tényleg nem tolonganak. Ezzel viszont vállalnod kell, hogy ők többszörös hátránnyal indulnak.

A családodra csak annyit, hogy teljesen igazuk van, ember nincs, akinek ezt le lehet nyomni a torkán, ha ő saját gyereket akar és nem kíván megküzdeni ezekkel a nehézségekkel.

2020. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is örökbefogadott gyermekem van, nagyjából hasonló indokokból, mégis azt mondom: igaza van a párodnak. Volt köztetek egy "megállapodás", ő arra számított, arra készültetek, hogy több gyereket szülsz, nagycsaládos apa lesz. Aztán derült égből villámcsapás: ja, mégsem, inkább problémás, sérült, terhelt gyerekeket szeretnél (ne élj álomvilágban, az örökbe adható gyerekek legnagyobb része problémás). Úgy érzi, becsaptad.
2020. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Ja, még egy: te úgy döntöttél. És ő hol volt? Meghoztál a feje fölött egy egész életére kiható döntést! Gyereknek kezelted. Miért is örülne?
2020. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Sosem fogom megérteni ezt a gondolkodást, kérdező. Hacsak nem 12 éves romafiút akarsz hazavinni, de akkor meg.. na mindegy.

Akiket ténylegesen örökbelehet fogadni, és nincs valami súlyos, maradandó betegségük, azokra a gyerekekre tízesével állnak sorba az örökbefogadó párok, akiknek nem lehet saját gyerekük. Mert ugyan sok gyerek van nevelőszülőknél, ugyanakkor nagyon kevesen, akikről lemondtak a szüleik, örökbefogadhatóvá váltak. Egy gyerek akkor lesz örökbefogadható, ha arról mindkét szülője nyilatkozik, vagy legalább 6 hónapig nem keresik. És a telefonálás vagy képeslapküldés is érdeklődésnek minősül. Mondom, baromikevés az olyan gyerek, akikről ténylegesen lemondtak és akit "haza lehet vinni". Nem gondolom, hogy nektek kéne, egy olyan pár helyett, örökbeadni egy babát, mikor nektek valószínűleg lehetne saját gyereked.


Ha segíteni akarsz menj el önkéntesként táboroztatni felügyelőnek, arcotfesteni saját cuccokból egy máltás vagy vöröskeresztes családi napra, vigyél egy vagon édességet egy lakásotthonba, vagy focilabdát...

de ne "vedd el" más elől a gyereket

2020. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudnám megérteni. Egyedül hoztál meg egy komoly döntést. Mit vártál? Hogy örülni fog neki? Te fordított esetben mit gondolnál?
2020. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező,

1) házasságban max arról dönt az ember egyedül, hogy hol dolgozik, milyen szendvicset eszik, mikor megy szarni. A gyerekvállalás közös döntés.

2) ahogy írták, csak akkor fogsz segíteni, ha problémás 8-16 éveseket fogadsz örökbe vagy beteg gyerekeket. A cuki, egészséges kisbabákra túljelentkezés van.

3) ez nem 2 hónapnyi önkénteskedés lesz, hanem évek, mire felkerülsz az örökbefogadók listájára és még beteg gyerek esetén is újabb éveket kell várni, mite örögbefogadó leszel.


#7, szép dolog, hogy a húgod gyerekét magatokhoz vettétek, de a férjednek kőkeményen igaza van.

Mi a szarért nem fizet anyuka és apuka gyerektartást????

2020. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

1. Hoztál helyette is egy döntést.

2.Álomvilágban élsz, ha arra számítasz, hogy besétálsz egy árvaházba és a kiválasztott tökéletes, hálás gyerekkel térsz haza.


Sokan vannak állami gondozásban, de a többségük SOHA vagy csak nagyon későn lesz örökbeadható. Egészséges/korrigálható állapotú, pici gyerekekért pedig rengetegen állnak sorba. Egy csecsemőért vagy totyogóért éveket várnak meddő párok, pillanatok alatt megvan nekik a szülő aki tárt karokkal, berendezett szobával várja őket haza.

2020. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%
Én 8 évesen kerültem a gyerekvédelembe, örökbefogadható voltam, szőke-kékszemű lány vagyok, semmi betegségem nem volt. Mégsem kellettem a kutyának sem :D
2020. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
96%

18!


A korod volt a probléma. Átlag ember ha örökbe akar fogadni, akkor csecsemőt akar...

2020. jún. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!