Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házastársi örökbeadás után...

Házastársi örökbeadás után láthatás?

Figyelt kérdés

Papiron örökbeadtam a gyerekem az exem új házastársának pár éve, de azért én szerettem volna látni a gyereket azután is, és úgy tűnt, erre nyitottak is az exemék. Nem volt kicsi a gyerek, már nagycsoportos óvodás volt, és sok közös emlékünk van. Csakhogy az örökbeadás után egy-két évig nem kerestem őket, szégyelltem magam, féltem a gyerekem szemrehányásaitól, de mára egyenesbe jöttem lelkileg, mostanra viszont eltűntek, már nem válaszolnak az üzeneteimre (sms, facebook, email). A címüket is tudom, múltkor odamentem már kínomban, pár percre láttam is a gyereket, de balhé lett belőle. Átverve érzem magam, nem erről volt szó anno. Amolyan bürokratikus formaságnak tekintettük az örökbeadást, mert úgyis velük él, ők nevelik fel, de megbeszéltük, hogy nem vágjuk el teljesen a szálakat. A ptk-ban ez áll: "Kivételesen indokolt esetben a gyámhatóság nyílt örökbefogadás esetén azt a vér szerinti szülőt is feljogosíthatja a kapcsolattartásra, aki hozzájárult gyermekének a másik szülő házastársa által történő örökbefogadásához."

Tehát ezek szerint kaphatok kapcsolattartást. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vajon mi kell ahhoz, hogy megítéljék? Gyámhatóság segíthet? Szándékosan nem írom le, hogy nő vagy férfi vagyok.


2020. nov. 21. 09:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
97%
Az a "Kivételesen indokolt eset", amibe kapaszkodsz szerintem is inkább olyasmi, hogy ha csontvelőre lenne szükséged vagy neki ajándékoznád a házadat. Megbeszéltétek, hogy találkozol vele, de két évre leléptél. Keress meg egy ügyvédet, akkor okosabb leszel, itt csak találgatást és véleményeket fogsz olvasni.
2020. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!