Van itt olyan kismama, aki úgy döntött, hogy örökbeadja nem kívánt terhességből születendő babáját abortusz helyett?

Figyelt kérdés

A nyílt vagy a zárt örökbeadást választottátok?

Sikerült megfelelő örökbefogadó szülőket találni?



2020. jún. 14. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Ismerek ilyet...

Nyílt volt

Sikerült nagyon jó szülőket találni

2020. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Anyukám.

4en voltunk testvérek, több gyereket nem akartak semmiképpen. Aztán mégis úgy alakult, hogy anya terhes lett. Mivel abban a korban volt, hogy már nem volt rendszeres a havija (45volt akkor és akkor már klimaxolt), nem gondolt gyerekre. Mire elment dokihoz, mert valami nem jó, addigra 13hetes terhes volt, nem vetethette el.

Egy alapítványtól kért segítséget. Ők találtak is szülőket a gyereknek, anya a szülés elött találkozott velük 2szer. A kórházban már nekik adták a gyereket. Mivel nem szerettük volna, nem tartjuk a kapcsolatot velük, hogy hogy van. 18éves koráig elvileg nem mondhatják el neki, hogy pontosan ki az anyja, csak hogy örökbefogadták.

2020. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

2!


Később sem mondhatják el neki. A gyereknek ahhoz lesz joga, hogy a gyámhivatal segítségével felvegye a kapcsolatot avérszerinti szülővel, aki ezt vissza utasíthatja. Semminadatot nem fognak a gyereknek kiadni, a törvény védi a vérszerinti szülőt.

2020. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Én olyat ismerek, aki örökbe akarta adni, de mikor megszületett a baba és meglátta, egyből beleszeretett, nem bírta otthagyni a kórházban.
2020. jún. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Nekünk az alapítványos nő mesélte így. Hogy ahogy betölti a 18at, fel tudja keresni anyát, ha szeretné
2020. jún. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

5!


Hülyeséget mondott. Csak és kizárólag a gyámhivatalok keresztül lehet kezdeményezni a kapcsolatfelvételt. Semmi adatot nem adnak ki a gyereknek. Az anyat/apát értésitől arról, hogy a gyerek fél szeretné venni vele a kapcsolatot, az pedig dönthet úgy, hogy nem akarja. Ilyen esetben a gyereket értésitik arrol, hogy a vérszerinti szülő nem kívánja a kapcsolatfelvételt. Megegyszer, a törvény az orokbeadot védi. Senki sem viccből mond le a gyerekéről, ez iszonyatos nagy döntés és teher, millióból ha egy az, aki kész arra, higy valamikor a gyereke a szemébe nézzen és megkérdezze, miért dobta el. A többség nem érti, hogy ez colt akkor a jo dontes és hogy bizony a gyerek erdekeit nézte, nem csak önmagát.

2020. jún. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
16 évesen lettem terhes.Szégyellem de nem mertem elmondani anyámnak az elején.Féltem hogy megver..megint.Utána elmondtam,nem nem vert meg csak ordibált mint egy állat.Világosan elmondta hogy neki nincs kedve ezzel foglalkozni,mivel elvetetni már nem lehet vagy megyek anya otthonba vagy a híd alá,mert öt az sem nagyon erdekli,vagy örökbe adom.Ezek az opcioim voltak.Meg amúgy sem férnénk el a házunkba,ő nem húzat fel egy pulsz szobát.Igazából az volt a fő gondja hogy mit gondolnak a városba,mit fognak szólni az emberek és mekkora szégyen ez.Azt mondta tartsuk titokban,senkinek nem mondhattam el,család vagy barát.Felkeresett egy alapítványt ahol nyílt örökbe adás volt lehetséges.De így mai fejjel valami nem stimmelt.Nem talàkozhattam az örökbe fogadó szülőkkel,egyszer,először es utokjara a papirok alàìràsakor.Semmit nem is nagyon mondtak,nem kérdezhettem,csak szülés után írd alá itt meg itt.Egyedül voltam.Nem lehetséges így a kapcsolat tartás,ha másnem pár képnek is örülnek vagy pár sornak évente hogy minden rendben van.Azota is gyűlölöm magam hogy örökbe adtam,inkább még ha nehéz is lett volna mentem volna anya otthonba.Vagy lettem volna öngyilkos szülés után amikor kiakartam ugrani az emeleti ablakon.Bár lett volna merszem megtenni,legalább ne fájna ennyire ez az egész!!!!Ahol laktunk,az alapitványnàl volt egy 1 évvel fiatalabb lány,ő ahogy meglátta a babàjàt nem adta örökbe,egy szuper anya lett belőle.Elvégezte az iskolákat,dolgozik,szépen nevelni a lànyát,ott azért volt szülői támogatás,ha másnem érzelmileg.Ezek után haza mentem,anyámhoz,aki vérbe forgó szemekkel,vicsoritva mondta hogy senkinek se próbáljam elmondani ezt az egészet mert anyon ver,meg ha valaki mégis megtudná azt kell mondanom hogy betegen vagy halva született.Ezek után soha többet nem beszéltünk róla.Egy szót sem.Mint ha nem is lettem volna terhes,a szülés,a baba.Eltelt egy kis idő,anyám meg tesom (neki nem akart összejönni a gyerek,pedig benne volt a korba,rendesen utalt azért hogy nekem meg lett) csak elmondták egy pár embernek,a családnak de mindenkinek másképp.Az 5 évvel fitalabb unokatesommal játszottam aki egyszer azt mondta hogy miért adtam intézetbe a kisbabám mert ő nagyon szerette volna,nem úgy mint én.Mondtam neki hogy ezt kitől hallotta,anyám mesélte nagy nénémnek.Szoval végül csak megtudta az egész város is,habár én mai napig csak két embernek meséltem erről oszinten,a pszihologussal es a férjemmel,nem azért mert szégyellem,csak örökre bele égett anyám vicsoritàsa,próbáltam volna magam megvédeni de annyira bebeszélte mindenkibe a hazugságot hogy nekem esélyem sem volt elmondani az igazat.Utàlom magam a mai napig hogy így történt.Sose fogom magamnak sem!!megbocsátani hogy örökbe adtam.Igazából ezt még nem nagyon meséltem senkinek,pedig ennek már 12 éve.
2020. jún. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
#7 nagyon sajnalom ami veled tortent, probalj megbocsatani magadnak, abban a helyzetben a leheto legjobb dontest hoztad az adott korulmenyek kozott.
2020. jún. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

#7 Örökbefogadó vagyok egy óvodás gyermekkel, és nagyon félek attól, hogy hasonló érzései vannak a gyermekem szülőanyjának. Mindig lelkiismeretfurdalással gondolok arra, hogy az ő élete komoly traumája az, ami az enyémnek a kiteljesedése. Meggyőződésem, hogy ha minden nő teljes egzisztenciális biztonságban élne, egy szerető férjjel az oldalán, senki sem adná oda a kisbabáját másnak, hogy nevelje fel. És ez nagyon zavarbaejtő gondolat, mert akkor az örökbefogadások azért léteznek, mert lézenek szörnyű emberi sorsok: nyomorban élők, diktatórikus családban élők, elhagyott, sérült, depressziós nők és lányok, és még sorolhatnám. Épp elég rossz nekik, erre még a gyereküket is oda kell adják, ahelyett hogy segítséget kapnának a felnevelésükhöz. Ha tudnám, hogy az örökbeadó azért adta örökbe a babáját, mert nem szereti a gyerekeket, nem akarna az anyja lenni még ideális körülmények között sem, és ő gyerek nélkül boldog, akkor nyugodtabb lenne a lelkem. De azt hiszem, ilyen sajnos nincs...

Szóval 7-es, nagyon sajnálom a veled történteket. Ne utáld magad, sem az örökbefogadó, sem a gyerek nem utál, ez egészen biztos. Azt tetted, amit csak tehettél abban a helyzetben. A körülményeid voltak szörnyűek, nem te.

2020. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

"Meggyőződésem, hogy ha minden nő teljes egzisztenciális biztonságban élne, egy szerető férjjel az oldalán, senki sem adná oda a kisbabáját másnak, hogy nevelje fel. "


Ez egészen biztosan nem igaz. Sokan vannak olyanok, akik nem akarnak egyáltalán gyereket, mindegy miylen a háttér.

2020. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!