Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Engednéd e a meleg pároknak a...

Engednéd e a meleg pároknak a gyerek örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Személy szerint igen, pl még is csak jobb lenne neki, mint ha intézetben nőne fel
2021. jan. 15. 22:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Egyértelmű.
2021. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
76%
8-ast nem tudom, miért pontoztatok le. Csak egy egyszerű tényt állapított meg. És igaza van. Baratnomek több mint ot éve várnak babára. Hetero hófehér házaspár kituno munkával és jó keresettel, saját lakással. En támogatnám a melegek orokbefogadasat, ahogy korábban is irtam, de valóban a 3 év alatti fehér egészséges babakra örült nagy a túljelentkezés és keveset is adnak örökbe. De ha egy meleg pár 4-10 vagy idősebb gyereket orokbefogadnanak miért ne?! Felőlem persze babákat is, csak az elég esélytelen. Nem mondom, hogy sajnos, mert amúgy ez egy jo dolog, hogy a babák hamar családba kerülnek.
2021. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne fogadhatnák be a melegek azokat a gyerekeket, akiket a heteró párok eldobnak maguktól?
2021. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a kérdésben elég nagy zavart okoz az, hogy sokan nem ismerik a magyar viszonyokat.

itthon az az első, hogy a saját családjukba helyezzek vissza a gyerekeket.

Akik intézetben vagy nevelő családoknal vannak nagyrészt nem lehet örökbefogadni, mert a szülők nem mondtak le a gyerekről. Elég ha fél évente van kapcsolattartás (talán van új szabály, hogy negyedevente) és nem orokbefogadhato.

Aki családot szeretne, de nem lehet gyereke, ezt szeretne pótolni. Egy tíz evest örökbefogadni - ki lenne rá alkalmas? Ehhez olyan szintű turelem kell, meg nem is tudom milyen kitartás stb. Bele se gondol aki ezzel dobalozik.

Az örökbefogadás nem "megmentes" legalábbis nem ajánlják ezt a szemléletmódot mert mérgezi a családot.

Szóval ennek fényében szerintem jó a mostani szabályozás, ami nem kizárja a homoszexuális párokat, hanem hátrébb rangsorolta, ami a jelen helyzetben persze ugyanaz.

2021. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
22%
Ezt minden héten meg kell kérdezni?
2021. jan. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
19%

Uncsiiiiii


Egyébként nem.

2021. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

Igen!

Nekem tobb orvos kollegam is meleg,nagyon jo emberek.

2021. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%
Én sok homoszexuális párt ismerek, nőt-férfit is, de a diszkrimináció még úgy is jelen van, hogy sok esetben az örökbefogadás egy idősebb (5-10+), vagy roma származású, vagy értelmileg sérült gyerekre vonatkozott volna. Küzdelmes úton módon mindent meg lehet oldani, de nem értem, hogyha a társadalom által "nem kívánt" gyerekeket is inkább hagyják ott rohadni egy intézetben, csak nehogy két azonos nemű szülője legyen, akkor igazából miről is szól ez az egész? Azt mondom, talán egy kisbabának még igazán sok lehetősége van, de egy ilyen gyereknek már kevésbé és akármilyen értékektől is esik el két azonos szülővel (ha egyáltalán van ilyen), még mindig szebb élet, mint az intézet, ahol abban a tudatban nő föl, hogy ő senkinek sem számít.
2021. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
11%
A romákat és sült gyerekeket igen.
2021. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
7%
Sült=sérült :D
2021. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!