Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Engednéd e a meleg pároknak a...

Engednéd e a meleg pároknak a gyerek örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Személy szerint igen, pl még is csak jobb lenne neki, mint ha intézetben nőne fel
2021. jan. 15. 22:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%
14 teljesen igazad van. Ott kene kezdeni, hogy akinek egy gyereke már intézetben van legalább egy éve, ha újabbat szul, azt kérdés nélkül orokbeadni a szuloszobarol. Az egész szabályozás úgy sz.r, ahogy van. Azt gondolom, hogy csecsemő korban, ha egészséges, roma gyereket is könnyebb lenne orokbeadni.
2021. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen
2021. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem igaz, hogy ne lennének 12 alattiak gyermekotthonban, vagy csecsemőotthonokban. Hivatalosan nem lehetnének, de vannak, a mai napig látok ott 6-7 éveseket, ha megyek be az utógondozómhoz. Nincs elég nevelőszülő, nem lehet máshogy megoldani.


Én 7 évesen kerültem intézetbe. Anyám akkor lépett le külföldre a pasijával, apám meg ismeretlen volt. Mellesleg hófehér bőrű, kék szemű, szőkésbarna kislány voltam, a gyerekkori fotóimat elnézve nem voltam csúnya gyerek. Mire 8 lettem, örökbefogadható lettem, de SENKINEK sem kellettem. Nem tudom miért, talán mert asztmás voltam és az már betegség...


Szóval lehúztam 11 évet a zaciban, majd a 18. születésnapomon utamra eresztettek a semmibe úgy, hogy olyan csekély az utógondozotti ellátmány, hogy abból még egy szobát bérelni sem lehet. Egy középsulis tanárnőm fogadott be a 12. osztály utolsó félévére, hogy legyen hol laknom érettségiig.


Azóta (24 vagyok) is napról-napra élek, mert nincs senki, aki igazán állandó lenne az életemben. 0 szülői háttérrel, segítség nélkül nem lehet normális életet építeni. Ezerszer jobb lenne, ha lenne 2 apám vagy 2 anyám, akihez hazamehetek. Akit felhívhatnék, ha baj van. Aki után örökölhetnék majd egyszer, hogy ne a semmiben lógjon az életem. Mert k*rva igazságtalan, hogy a voltt osztálytársaim továbbtanulhattak, a szüleik fizettek nekik albérletet-rezsit-tandíjat-külföldi csereprogramot, stb., míg én érettségi után egy héttel már dolgoztam, hogy legyen mit ennem meg hol laknom. Nekik a diákmunka arra kellett, hogy legyen pénzük szórakozni meg nyaralni, én a túlélésért melóztam. És b*ssza szájon az élet ezt a mocskos kormányt, aki még az utolsó esélyt is elvette azoktól az állami gondozottaktól, akiknek a heteró pároknál esélyük sincs mert nem 3 év alattiak.

2021. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
23 nagyon sajnálom 😞 tényleg borzasztó helyzet, amit leírsz. Le a kalappal előtted és remelem megtalálod a párod és boldog családod lesz.
2021. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom 23as,remélem minden sikerül az életedben, kívánok nagyon sok szerencsét
2021. jan. 17. 09:15
 26/33 anonim ***** válasza:
94%

23-as vagyok.


Köszi mindenkinek, drágák vagytok <3

De én amúgy a szerencsésebb fajtája vagyok a zacisgyereknek, mert nekem nagyon erős támogatóim voltak a tanáraim végig. Ha valaki véletlen rossz suliba/rossz tanárok közé kerül, na ő az, aki az otthonból a fiatalkorúak bv-intézetébe megy :(

2021. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást Neked! 🙂
2021. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
90%

Igen! De menjenek vègig azokon a tesztelèseken amiken a hetero örökbefogadòk. Hisz fontos hogy jò csalàdhoz kerüljenek a gyerekek.

Èn teljesen kivagyok azoktòl az esetektöl mikor verik, eröszakoljàk a gyerekeket csalàdon belül. Na azoknak nem szabadna engedni. Meg nincs villany meg gàz a lakásba ès jön a 6.gyerek. Ezeknek megtiltanàm!!!!

Mindegy hogy kèt apa vagy kèt anya. Csalàd.

2021. jan. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
10%

Egyértelmű kérdés. A b zik csak a b zi kapcsolatból származó gyerekeket fogadhassanak örökbe. A hetero kapcsolatból származó gyerekeket meg csak a hetero párok.

Ne jöjjön azzal a dumával senki, hogy ilyen meg olyan renes, tisztességes b zi ismerősei vannak. Lehet, hogy kifelé rendesen viselkednek, másnap meg az Andrássy úton vonaglanak. EGYSZERŰEN HELYTELEN EMBERPÁR-MODELLT KÉPVISELNEK A GYERMEK SZÁMÁRA!Emiatt nem alkalmasak a gyermeknevelésre.

Esetleg, önkéntességi alapon, a 14. évét betöltött ép elméjű, intézetis gyerekeket meg lehetne kérdezni, hogy akarnak-e ilyen "család"-hoz örökbe fogadódni. Ha igen, akkor ezeket a gyerekeket lehetne rájuk bízni.

2021. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az ilyen mindentudók is vállalhatnák a komolyabb odafigyelést igénylő gyerekeket...
2021. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!