Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 60 éven felüli személy szeretn...

60 éven felüli személy szeretne gyermeket örökbe fogadni.Milyen eljárásokra kell számítani és melyik hivataloknál lehet intézni?

Figyelt kérdés
Örökbefogadási eljárásoknál mire lehet számítani?

#örökbe fogadás idős korban
2021. máj. 22. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Van. Keress társat. Az ember nem azért fogad örökbe, hogy legyen ápoló személyzete idős korában.

Sajnálatos, hogy a párod ilyen korán meghalt, de amikor így döntöttetek, hogy nem vállaltok közös gyereket, tudnotok kellett, hogy egyszer egyikőtök egyedül marad. Ez az élet rendje.

2021. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem szép dolog az örökbefogadás és jól fog jönni annak a 15 évesnek is egy örökbefogadó szülő. Sok sikert hozzá! Írja ba a google-be, hogy örökbefogadás és biztosan talál információt.
2021. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%
Azért ezt gondold át még egyszer. A 10 éven felüli örökbefogadható gyerekek nem arról híresek, hogy annyira szocializálva lennének. Én biztos kevés lennék egy ilyen projekthez, pedig párom is van és 60 éves se vagyok.
2021. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
3%

En 14-16 kozotti fiut akarok majd orokbe fogadni. Kerdezot megertem.


Jo emberismero legyel vagy vigyel magaddal vkit,akiben megbizol es jo emberismero.

2021. máj. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem egyértelmű, hogy a halott párod gyerekeit szeretnéd magadhoz venni, ettől függetlenül szeretnél örökbefogadásra jelentkezni?


Utóbbi esetben nem a mi tisztünk eldönteni, hogy jó ötlet-e. A jelentkezés után minden leendő örökbefogadó átesik egy alkalmassági vizsgálaton. Majd ott a szakemberek, többek között a pszichológus eldöntik, hogy alkalmas vagy-e.


A maximális különbség 50 év lehet, de kevés az esélye, hogy 60 felett valakit alkalmasnak ítélnek egy idegen kamasz örökbefogadására. Ennyi idősen családon belüli örökbefogadások szoktak történni, hiszen 10 év feletti gyereket szinte senki nem akar örökbefogadni.


Ennek ellenére nincs tele a rendszer örökbefogadható tizenévesekkel. Akit lehet, fiatalabban örökbeadnak, akár külföldre. Aki később kerül be, annak ennyi idősen már nincs esélye, ráadásul sok állami gondozottnak hivatalosan vannak szülei, tehát nem örökbefogadható.


#14 Az örökbefogadás nem úgy működik, hogy a nyugdíjas kérdező (vagy bárki más) besétál az árvaházba, rábök egy szimpatikus kamaszgyerekre és hazaviszi. Nem ő válogat, hanem szakemberek keresnek a gyereknek megfelelő családot az engedéllyel rendelkezők között. Akit kiválasztanak, az eldöntheti, hogy szeretne-e megismerkedni a gyerekkel, vagy tovább vár. Így mindegy, hogy a kérdező mennyire jó emberismerő, mert nem lesz lehetősége mindenféle gyerekekkel megismerkedni.

2021. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat,nagy lutri ha esetleg sikerülne is az örökbefogadás,emberileg megfelelő lenne-e .
2021. máj. 23. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!