Sok ember miért gondolkozik úgy hogy jobb abortusz mint a örökbe adás meg akkor is ha teljesen egészséges lesz gyermek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 20:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Mert mondjuk nem mindenki akarja egy olyan gyerekért vállalni a terhesség és a szülés nehézségeit, akit aztán nem tart meg
2021. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Általában az, aki nem akar gyereket, az terhes sem akar lenni és szülni sem szeretne. Egy abortuszról senkinek nem kell tudnia, nincs az ember homlokára írva, míg a 40 hét terhesség alatt azért vannak elég jól látható változások, amit nem tud eltitkolni.
2021. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem hordanék ki egy gyereket, akit nem akarok, nem tudok vállalni, csak azért mert Julcsinak meg Péternek nem lehet sajátja..


Vagy nézzük másik szemszőgből. Nem biztos, hogy annak a gyereknek jó élete lesz annál a családnál akihez kerül még ha vágytak is rá.

2021. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom mert a terhesség, a munkából kiesés túl nagy áldozat azért hogy megmentsenek egy életet, ami az ő felelotlenségükből jött létre legtöbb esetben.


Plusz az abortusz nem egy feltűnő dolog, nem kell mindenkinek tudnia róla, de ha terhes vagy, mit mondasz mindenkinek, hol a gyerek, miért adtad örökbe, van-e neked szíved stb.

Mert én mondjuk ki voltam terhesség alatt, hogy boldog boldogtalan tapizott, kérdezgettek minden szart, de amióta megvan a baba... Hát ne mondjam vad idegenek miket megkérdeznek. A nevüket nem tudom, de ők tudják szopik-e a gyerekem, meg volt-e gátmetszésem... El se merem képzelni mi lenne ha azt mondanám, örökbe adtam és pont, én így láttam jónak. Mert valamiért ezeket a dolgokat mindenki közügyként kezeli.

Aztán nem csak a vadidegenek, rokonok, szülők, örök életedben emlegetnék, meg a tudat, hogy valahol van egy gyereked.

Én mondjuk személy szerint valahol megértem, annak ellenére, hogy amikor nem akartam gyereket, rendesen védekeztem, ha meg jönne ennek ellenére,vállalnám.

Minimum el kellene költözni 300 km-t, ha örökbe akarsz adni, mert te leszel a világ szégyene a szomszédság szemében és 20 év múlva is úgy emlegetnek majd, hogy "tudod, az amelyik örökbe adta a gyerekét".

Gondolom ezek miatt.

2021. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a kérdést állítom, hogy vagy férfi, vagy olyan nő teszi fel aki meg sohasem volt terhes. Egy terhesség kemény. Leönthetjük rózsaszín cukormázzal, de szerintem a nők nagyrésze azért bírja ki, mert a végén ott a baba, akiért megéri. Na most az örökbefogadásnál pont, hogy az egyetlen boldogság marad el. Szóval köszi, de nem mennék végig ezen azért, hogy a végén járhassak terápiára. Az abortusz borzalmas dolog, senki nem jókedvéből csinálja. Hagyjuk meg a döntést az érintetteknek.
2021. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom. Én pont az vagyok aki szeretne terhes lenni, szülni, de gyereket nem...
2021. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%
Oké, megvan a millióból egy. Akkor tuti ez a gyakoribb. Haladhatunk tovább..
2021. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem fogom a kezemben így gondolhatom, hogy nem volt ott semmi csak egy ciszta, de ha megszületik akkor azt már nem gondolhatom, akkor az már az én gyerekem.
2021. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem vállalnék úgy egy terhességgel jár fizikai traumát - mert a terhesség egyfajta trauma a testnek - ha nem akarnám a gyereket. Nagyon sajnálom, akiknek nincs. De ugyanolyan rossz egy nemvárt gyerek érkezése, mint az ha valaki várja de nem jön. Az agresszív, erőszakos "mindenáronaddörökbe" megnyilvánulások pedig - számomra - sajnos egyre unszimpatikusabbá teszik az örökbeadást.
2021. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

8 vagyok

És ha örökbe adom azérz derülnek ki dolgok miket tesznek a gyerekekkel, egész életemben azon agyalnék jó e neki, bántják e, szeretik e eléggé?

Én Downos babát vetettem el, van aki azt mondja őket is örökbe lehet adni, a down lehet enyhe de lehet nagyon rossz, amivel szenved.

Ismerős fogadott örökbe 2 évesen a 12 éves gyerek kezében fulladt meg mert, a tüdeje is érintett volt, 2 évet végig szenvedett, azért nem szültem és szülném meg betegen, mert nem akarok fájdalmat okozni annak akit szeretek.

2021. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!