Elbizonytalanodtunk. Mi a véleményetek a kialakult helyzetről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írok erre az oldalra, mert itt teljesen anonim tudok maradni. Benne vagyunk örökbefogadással kapcsolatos csoportokban, de ezekben nincs lehetőség névtelenül kérdést feltenni, így maradok ennél az oldalnál. Természetesen azoknak a szülőknek a válaszát is várom, akik nem érintettek az örökbefogadással kapcsolatban.


A történetünk:

4,5 év várakozás után megcsörrent a telefon, nagy részletekben elmondták amit tudni kell a kisgyerekről, majd mentünk aktabetekintésre, és hamarosan el is jött a rápillantás időpontja.

Országos listáról "kaptunk" egy gyermeket, ő Jász-Nagykun-Szolnok megyében él, mi pedig Zala megyében lakunk.

Kétszer találkoztunk eddig, csütörtökön kellene legközelebb mennünk.

A problémánk: nem igazán jött az érzés, amikor az első alkalommal megláttuk a gyermeket, igaz, szorongva mentünk oda, tele voltunk kavargó érzelmekkel. (Az első alkalomnak az volt a lényege, hogy csak megnézzük, meséljenek róla, nem ültünk le vele játszani)

Másodjára már leültünk hozzá, de még mindig úgy érzem, hogy idegen számunkra.

Nehezíti a dolgunkat, bár ez csak mellékes, hogy messzire kell ingáznunk hozzá, alig tudjuk megoldani. Ott nem maradhatunk szálláson, mert a férjemnek nem adnak annyi szabadságot, a gyermekkel pedig hetente találkozunk.


Mi a véleményetek a kialakult helyzetről? Ti mit tennétek a helyünkben?


2022. aug. 22. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
93%

19:

" ő attól retteg a legjobban, amit most mondasz, hogy nem fog nektek se kelleni, hogy nem szerethető, hiszen valamiért a biológiai szülei/rokonai is lemondtak róla"


Ugyebár manapság már nevelőszülőknél vannak ezek a gyerekek.

Elnézést, hogy abszolút kívülállóként belekérdezek, de nem attól retteg inkább az a kisgyerek, hogy a már többé-kevésbé megszokott nevelőszüleitől is el kell búcsúznia, és ismét jön egy idegen család, egy idegen lakás? Nem kötözködöm, őszintén kérdezem. Hála Istennek, nem vagyok érintett egyik oldalon sem, csak érdekel, mi zajlódhat le ilyenkor egy ekkora kisgyerekben.

2022. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy kicsit olyan, mint mikor valaki társkeresőn ismerkedik. Nagy vonalakban tájékozódnak egymásról, aztán az első találkozás csalódást hoz. Az illető nem olyan, mint amilyennek képzelte. Nincs vele semmi baj, nem csúnya, vagy buta, egyszerűen csak valahogy mégsem jó. Erre nincs magyarázat, belülről jön. Ahogy az előző írta, lehet, hogy a kicsi nevelőszülőknél van, ezért még jobban kell vigyázni, nehogy újabb csalódás érje. Hároméves, már emlékszik mindenre. Borzasztó lehet neki.
2022. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
64%
A férjem gyermeke iránt miért kellene mást éreznem? Ugyan úgy nevelem, velem, velünk van, az lenne gáz, ha mást éreznék iránta, miközben ő elfogad és szeret....
2022. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%
20-as válaszoló, valóban nem vagyok örökbefogadó, csak szülő. De illúzió olyan érzést elvárni, ami saját gyermek esetében sem jön azonnal. Neked volt azonnal hazaviszem érzés és enyém gyerek, másnak nem. Ha a kérdező minden alkalommal még nagyobb elvárásokkal megy erre a találkozóra, mert te is írod, hogy annak bizony lenni kell, akkor csak rágörcsöl. Ha az esélyt sem adja meg neki, hogy a 3. alkalommal érezze, akkor lehet, hogy elszalaszt egy lehetőséget, hogy ez a gyermek legyen akit örökbefogad. Elég támogató hozzászólások születtek. Annyit írtunk legyen elvárásmentes a következő alkalom és legyen nyitott a gyermekhez.
2022. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
89%

Jézusom, a saját gyerekeimnél hetekig nem éreztem azt, hogy "nekem szánta őket a sors"! Persze, szülési trauma etc., de létezik olyan, hogy elsőre-sokadjára sincs még meg az összhang, nincs jelen még az a bizonyos "szerelem". Aztán megérkezik az érzés az esetek többségében (az első babámnál,a fiamnál 4 hónapot kellett várni, hogy egyszercsak az addig folyton síró, hasfájós baba gurgulázva kacagni kezdjen a neki bohóckodó apukájának, ekkor lettem igazán anya, addig csak elláttam, tettem a dolgom, de akkor egy életre kialakult a kapocs).

Ez az ismerkedési folyamat, tanuljátok egymást (ráadásul abszolút mesterséges körülmények között, megszervezett találkozókon, felügyelet mellett).

Én biztosan nem engedném el ezt az álmot, mivel tisztában lennék azzal, hogy nem megy azonnal, időt kell adni a gyermeknek és magatoknak is.

Ez a kisgyerek traumák sorát élte át. Ne csodálkozz, ha nem tud vagy nem akar elbűvölni Titeket. Most még idegenek vagytok a számára, ráadásul ő komoly sérülést szerzett a bizalom, a kötődés terén, és össze van zavarodva minden látogatásotok alkalmával: érzi, hogy készülődik valami, de nem tudja megfogalmazni magának, nem tudja beazonosítani.

Kérlek, legyetek türelmesek.

2022. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
44%
Elég nagy hülyeséget mondtak nektek. Semmilyen gyereket nem szánt nektek semmilyen ég. Ti most egy örökbefogadási procedúrában vagytok, éveket vártatok a gyerekre, és most megtalálták neki a megfelelő szülőket. Kétszer láttátok egy kicsit, és csodálkozol, hogy idegennek érzed? Ráadásul gyereket akartok örökbe fogadni, de egy szállást nem vagytok hajlandóak kivenni, egy szabadságot nem vagytok képesek kikérni, hogy megismerjétek a kicsit? Egyáltalán nem értelek. Akartok gyereket, vagy nem? Ha akartok, itt van. Ha nem, akkor ne szórakozzatok a szervezet meg a gyerek idejével, és tegyetek le erről az egészről még most. Neki majd találnak olyan szülőket, akik nem fogjak csak azért elutasítani, mert nem éreznek valami nemlétező körülíratlan érzést. Én a helyedben szégyellném magam...
2022. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

"egy szállást nem vagytok hajlandóak kivenni, egy szabadságot nem vagytok képesek kikérni"


Látom, nem megy az értő olvasás...

2022. aug. 22. 18:10
 28/63 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan nem a 26os vagyok, de szerintem megy az èrtő olvasás. Azokkal èrtek egyet, aki szerint furcsa, hogy ennyire nincs idő, pénz, energia, szabadság stb. arra, hogy a leendő gyermeketeket megismerjètek.
2022. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
94%

#21


De, teljesen jól gondolod. Ilyen pici gyerek számára a nevelőszülő a szülő, hozzá kötődik úgy, mint egy gyerek az édesanyjához. Pont ezért lesz sokkal nehezebb az összeszoktatás, mintha újszülöttként kerülne családba, vagy már akkorka lenne, hogy tényleg értse, mi történik.

2022. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

"Ugyan nem a 26os vagyok, de szerintem megy az èrtő olvasás. Azokkal èrtek egyet, aki szerint furcsa, hogy ennyire nincs idő, pénz, energia, szabadság stb. arra, hogy a leendő gyermeketeket megismerjètek."



Nem, nem megy.

2022. aug. 22. 19:10
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!