Elbizonytalanodtunk. Mi a véleményetek a kialakult helyzetről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írok erre az oldalra, mert itt teljesen anonim tudok maradni. Benne vagyunk örökbefogadással kapcsolatos csoportokban, de ezekben nincs lehetőség névtelenül kérdést feltenni, így maradok ennél az oldalnál. Természetesen azoknak a szülőknek a válaszát is várom, akik nem érintettek az örökbefogadással kapcsolatban.


A történetünk:

4,5 év várakozás után megcsörrent a telefon, nagy részletekben elmondták amit tudni kell a kisgyerekről, majd mentünk aktabetekintésre, és hamarosan el is jött a rápillantás időpontja.

Országos listáról "kaptunk" egy gyermeket, ő Jász-Nagykun-Szolnok megyében él, mi pedig Zala megyében lakunk.

Kétszer találkoztunk eddig, csütörtökön kellene legközelebb mennünk.

A problémánk: nem igazán jött az érzés, amikor az első alkalommal megláttuk a gyermeket, igaz, szorongva mentünk oda, tele voltunk kavargó érzelmekkel. (Az első alkalomnak az volt a lényege, hogy csak megnézzük, meséljenek róla, nem ültünk le vele játszani)

Másodjára már leültünk hozzá, de még mindig úgy érzem, hogy idegen számunkra.

Nehezíti a dolgunkat, bár ez csak mellékes, hogy messzire kell ingáznunk hozzá, alig tudjuk megoldani. Ott nem maradhatunk szálláson, mert a férjemnek nem adnak annyi szabadságot, a gyermekkel pedig hetente találkozunk.


Mi a véleményetek a kialakult helyzetről? Ti mit tennétek a helyünkben?


2022. aug. 22. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
77%

messzire kell ingaznunk, alig tudjuk megoldani

nem maradhatunk, nincs szabadság


Ezt nem te írtad?

2022. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
94%

A távolságot és az amiatti problémát csak azért furcsállom, mert tudtommal, mikor összeírták a feltételeiteket, az is egy bevállalható, de opcionális dolog volt, hogy országos listáról is vártok gyereket.

Nekünk is elmondták az első beszélgetésnél, hogy ezt úgy gondoljuk meg, hogy bizony ha az ország túlsó felére kell menni, ott szállást kell intézni, hetente kell menni. Ezt mérlegelve döntsünk, vállaljuk vagy sem.


Ha nektek ez a gyermek nem éri meg a fáradtságot, a sok-sok újratervezést, akkor jobb lesz elutasítani. Mert ha igazán szeretnétek, ezt megoldanátok, bármi áron.

Ilyenkor ütközik az ki, hogy az elején az ember mindenre igent mond, csak legyen már mielőbb gyerek. (Lehet idősebb, lehet korrigálható egészségű, lehet barna bőrű, jöhet országos listáról...) Aztán mikor jön egy sok kompromisszumot igényő helyzet, akkor kiderül, hogy a pár túl lelkes volt az elején, és közel sem fogadna el bárkit.

Ez elég gyakori, szintén TEGYESZ-es mesélte.

2022. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
60%
Az a vélemenyem, hogy tenyleg ne pazaroljátok az amúgy is túlterhelt rendszer erőforrásait. Lépjetek vissza és fogadjatok be egy kutyát vagy valami. Gyerek nektek nem való.
2022. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
44%

Tegye fel a kezét az - gyerektől függetlenül! -, akinek 3-4-5 vagy még több hét szabadságot adnak egyhuzamban!

Merthogy erről írt a kérdező, nem arról, hogy nem tudják/akarják megoldani a látogatást. Arról írt, hogy heti szinten ingáznak át a fél országon, mert nincs annyi szabi, ami lefedné azt, hogy heti találkozások között, azaz hét közben is ottmaradjanak helyben.


Tényleg olyan meglepő, hogy heti szinten ilyen ingázás megerőltető?

2022. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
84%

Igen, számomra meglepő, pláne, hogy most mennènek harmadjára. Nem kell 5 hèt egyhuzamban, lehetne egyszer így, egyszer úgy.

Pláne, hogy gyerekkel 12 hèt nyári szünetet kell egyhuzamban megoldani....

2022. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
76%

#34


Ez oké, de ezt vállalja az ember, amikor azt írja a jelentkezőlapra, hogy országos listáról is vár ajánlást. Ezt első alkalommal elmondják, nem érhet senkit váratlanul.

Plusz ha tényleg gyereket akarok, megoldom, mert azok után, amin végigmentem már, ez nem tartana vissza. A férjemnek - igaz nem adoptálás miatt, de lombikprogram miatt folyamatosan hiányoznia kellett, heti 1-2x, ahogy nekem is (legtöbbször ráadásul csak nekem kellett jelen lennem, de nincs jogsim, és tömegközlekedéssel fél napos út). Ez hetekig így ment, két alkalommal is végigcsináltuk. Elmondta a munkahelyén őszintén, mi van, és a főnökei megértették. Ha nem értették volna meg, akkor is elmegy. Legfeljebb munkahelyet vált.

Ha az én férjem lenne a kérdező férje helyében, akár fizetés nélküli szabadságot is kérne, de megoldaná.

2022. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
aki a szabadságba köt bele, őt tájékoztatom, hogy a magyar állam biztosít szabadságot a barátkozás időszakára, azonban nem ad kirúgás elleni védelmet.
2022. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
75%

Én most voltam 3,5 hét szabadságon, a férjemnek 5 hetet is kiadnak egyben, ha telefonon elérhető vészhelyzet esetén. A gyerekünk érkezésére meg természetesen mindent megtennénk, hogy legyen rá idő.


Egyébként meg aki azt írta, hogy a mostohagyerek más: a férjem 4 éves kora óta neveli velem a lassan 17 éves lányomat. Igaz, hogy nem örököl utána, de attól még ő nevelte fel. El nem tudnám képzelni, hogy ha elválnánk, akkor ne tartaná vele a kapcsolatot ugyanúgy.

2022. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 babyboom567 ***** válasza:
76%

Én sem értem,az egészet.

Ha 4,5 éve várnék valamire,ami most teljesülhet,(ha még váratlan anyagi zavarba is kerültem), akkor is mindent megtennék azért a gyerekért.Eladnám a lakásból ami később pótolható , vagy vennék fel hitelt, vagy vállalnék plusz munkát azokon a napokon reggeltől estig mikor nem megyek látogatóba a gyerekhez,vagy ezeket mindet együtt.

Tudom milyen gyerekre várni,38 évesen volt egy vetélésem, és utána 1 év múlva lettem terhes,és még az is rettentően hosszú idő volt nekem.


És szerintem minden munkahelyen emberek dolgoznak, ha a férjed bemegy a munkahelyére,és elmondja,adnak neki szabit, vagy csúsztatást, vagy fizetés nélkülit.HA mégsem adnának, akkor azt sürgősen ott kell hagyni,mert az egy embertelen hely.

2022. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy ennyi ember nem érti a kérdést...

Írtam, hogy az utazás megoldása mellékes, ami azt jelenti, hogy nem ez a fő problémánk, és nem is jelent akadályt, nem visszatartó erő.

Ennek ellenére úgy rugóztok ezen, mintha én sajnálnám rá a pénzt és az időt.


Kár volt beleírnom a kérdésbe...


Annyiban nehezíti a helyzetünket, hogy mivel 4x át kell szállnunk és mindig késik valami, ezért a legjobb szándékunk ellenére sem sikerült időben odaérni idáig, amiért a gyerekek előtt dorgáltak meg a nevelőszülők. Ráadásul szerintem érthető módon majdnem fél nap utazás után lestrapáltak vagyunk, ami miatt sajnos eddig egyszer sem tudtuk a legjobb formánkat hozni.

2022. aug. 24. 01:54
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!