Mi van, ha olyan külföldi állampolgárral kötök házasságot, akinek rendezetlen családi jogállású gyermeke van?

Figyelt kérdés
Ha azt nyilatkozom a házasságkötés elött, hogy elismerem magaménak a gyermeket, megspórólhatom az örökbefogadási procedúrát? Vagy ugyanúgy végig kell járnom a hivatalos utat?
2022. okt. 16. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neki kellene megkérdezni, rájuk a saját országuk törvényei vonatkoznak.
2022. okt. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igaza van az első válaszolónak, nem tudhatjuk más országokban milyen törvények vannak.. de te most pasi vagy? a nő gyermekét szeretnéd "örökbe fogadni"? itthon addig nem fogadhatja férfi (bár nő sem) örökbe a barátnője-házastársa gyermekét, míg az apa (anya) nem mond le róla.. itthon kizárólag akkor lehet örökbe fogadni, ha van lemondónyilatkozat az apa vagy anya részéről.. külföldön nem tudom, hogy működik, de őszintén szólva kétlem, hogy csak úgy mert szeretnéd, meg összeházasodtok máris örökbe fogadhatnád a gyermeket
2022. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, jól sejtetted, pasi vagyok.


Mint a kérdésben írtam: rendezetlen családi jogállású. Vagyis hivatalosan nincs apja. Itthon ilyenkor a házasságkötés előtt el lehet magaménak ismerni a gyereket.

2022. okt. 17. 06:26
 4/4 anonim ***** válasza:
és utánanéztél már külföldön, ahol házasodni szeretnél ennek mi a menete? :) de azt tudd... ha elismered sajátodnak, ha véletlenül megromlana a házasságotok (nem kívánok ilyet!!!!) - de sztem külföldön is az van, hogy mivel elismerted sajátodnak, onnantól a tied, minden kötelezettséggel együtt.. nem fogsz majd tudni lemondani róla.. (legalábbis itthon nem tehetnéd meg)
2022. okt. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!