Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Sikeres magánutas örökbefogadó...

Sikeres magánutas örökbefogadók, ti mennyi idő alatt találtatok rá a vér szerinti anyukára és hol, milyen módon sikerült megismerni egymást?

Figyelt kérdés
Érvényes örökbefogadói határozattal várakozunk kisbabára. Sajnos a várakozás sok-sok év. Létezik magánutas örökbefogadás, ahol a vér szerint édesanya választhatja ki a gyermeke számára a leendő szüleit. Akiknek ez már sikerül, tőlük szeretnék tanácsot kérni, hol próbálkozzunk, hol és hogyan találtatok rá a vér szerint édesanyára? Nagyon vágyunk egy kisbabára, akit szívünk legnagyobb szeretetével felnevelhetünk.

2022. okt. 24. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, csak közvetve vagyok érintett.


Anya terhes lett, későn derült ki, nem tudta megtartani. Ő a gólyahír alapítvanyhoz ment. Itt elintéztek neki mindent. 3család közül ő választhatta ki, kinek mikor és hogy adja a gyereket.


Náluk próbalkoztatok már?

2022. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Alapítványon keresztül kéne, sokkal megnyugtatóbb lenne nektek is, hidd el.

A teljesen privátn sok buktató van, és nem tudhatjátok, nem ilyenekkel hozott-e össze a balsors.


[link]

2022. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Alapítványoknál is próbálkozunk, de sajnos ott is sok-sok év a várakozás...
2022. okt. 24. 10:50
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen, de ennél meg lutri, kiket fogtok ki. Szerintem nektek sem hiányozna, hogy anyagi ellenszolgáltatást kéne nyújtani, amiért esetleg semmit sem kaptok, aztán még rendőrségre sem mehettek, mert az, hogy pénzt adtatok, szintén önmagában bűncselekmény.

Szerintem a tisztességes örökbeadó anya érdeke is azt kívánja, hogy rendes úton adja örökbe a gyerekét, akár TEGYESZ-en, akár alapítványon keresztül. Aki ezeken kívül marad, az már önmagában gyanús lehet.

Nyilván nem feltétlen mindig van rossz szándék mögötte, de minket, mint adoptáló párt nyugodtabbá tenne, ha legalább egy alapítvány be van vonva harmadik félnek. Inkább várunk, minthogy valami olyasmibe keveredjünk, amiből rosszul is kijöhetünk.

Az meg mindig benne van a pakliban, hogy a szülőanya meggondolja magát.

2022. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pénzt természetesen nem szeretnénk a dologba keverni. Bízom benne nem csak csalók vannak!
2022. okt. 24. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Úgy látom, hogy van egy kis félreértés itt az öf menetével kapcsolatban . A Magánutas öf-nál is be kell vonni: vagy alapítványt, vagy a Tegyeszt. Olyan nincs, hogy csak odamegy egy pár egy anyával a gyámügyre és lemond a gyerekéről az ő javukra. Nálunk is magánutas öf volt. véletlenül ismertem meg a szülőanyukát. De ahhoz, hogy nekünk adja örökbe a babát, el kellett mennie (mi nem voltunk alapítványhoz bejelentkezve csak a tegyeszhez) a tegyesz pszichológusához egy beszélgetésre még a szülés előtt. Csak ezután a beszélgetés után adhatta nyíltan nekünk a babát. Enélkül titkos öf-sal adhatta csak volna örökbe. Ha pénzt kért volna, azonnal elutasítjuk, de semmi ilyenről nem volt szó.. ezek ezer éves rémhírek (bár biztos van ilyen is, de nem ez a jellemző) De a lényeg: nincs mitől tartani, mert ha meg is ismertek egy kismamát, akkor is muszáj vagy alapítványt, vagy tegyeszt bevonnotok az öf menetébe, anélkül soha nem lehetnétek biztonságban. ( majd a férjet bejegyezzük apaként-apa javára lemond... jah.. meggondolja magát, aztán fizesd a gyerektartást.. mert amíg más apa nem ismeri el a sajátjaként le se mondhatsz róla..) Ilyenbe ne menjetek bele soha! Nálunk az égvilágon semmi gond nincs, lassan 9 éves a fiam. Nem keresi, évenkénti kép-levél kapcsolatunk van, amit én küldök, ő semmilyen formában nem keres minket. Mi másfél évet vártunk, de amint látod szerencsénk volt. Tényleg "véletlen" volt (azért tettem idézőjelbe, mert én nem hiszek a véletlenekbe :) )
2022. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Húúú! De jó ilyeneket olvasni, akkor Nektek nagyon nagy szerencsétek volt. Bízom benne mi is találunk egy rendes vér szerinti anyukát, aki ránk bízza a babáját! Csak fogalmam sincs hol találunk rá, ezért is írtam ki ezt a kérdést.
2022. okt. 26. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
"Csak fogalmam sincs hol találunk rá, ezért is írtam ki ezt a kérdést.": ne keresd a "HOL"-t.. csak higgy abban (olyan szinten higgy- hogy azt mondd helyette: TUDOM) hogy megtalálod.. , hogy amikor "jelet kapsz" rájössz, hogy "basszus! ő az enyém!! ezért volt minden.." és utána cselekszel majd.. mert cselekedni muszáj.. anélkül nincs semmi :) Nekem is kellett a felismerés, amikor egy ismerős csak úgy mellesleg elmesélte , hogy van egy ismerőse aki babát vár és örökbe szeretné adni, hogy azt mondjam: ez nem véletlen.. kellett telefonálnom.. az ismerősömnek , utána a kismamának.. találkoznunk kellett.. (lehetett volna totál negatív találkozás is) beszélgetnünk kellett.. neki pszichológushoz kellett mennie ha tényleg ránk bízza.. nem volt könnyű ez sem, de megérte :) Szóval a lényeg: olyan szinten higgy abban, hogy találsz majd egy kismamát, aki nektek szeretné örökbe adni a babáját, hogy "TUDD" - ez nem kérdés.. nem fogsz éveket várni.. soha nem tudhatod hol ismered meg a gyermeked szülőanyukáját ( az én fiam szülőanyukája a vér szerinti gyermekem iskolájával volt kapcsolatban- soha nem gondoltam, hogy ilyen úton fogom megismerni)
2022. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy. Így még jobban hiszek benne és még nyitottabb szemmel fogok járni!
2022. okt. 26. 23:23
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Mi itt gyk,-n találtuk meg az életadót.
2022. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!