Mennyire gyakori egy 14 éves gyerek örökbefogadása?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem gyakori. Magamból indulok ki, hogy egy ekkora gyereket már készen kap az ember. A férjemnek 12 éves volt a lánya, amikor megismerkedtünk. Most 17 éves, de ugyanolyan bensőséges kapcsolatot nem tudtam vele kialakítani, mint egy pici gyerekkel. A férjem egyedül nevelte és hiányzott a nő az életéből, de ezen már nem tudtam sokat segíteni. Van amúgy 2 közös pici gyerekünk és mind a 3 gyereket ugyanúgy kezelem.
2023. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ritka.

Minél kisebb annál több eséllyel fogadják örökbe. Aki beragad annak valamilyen oka van, pl.:betegség, vagy eleve nagyobbként került a rendszerbe.

2023. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritka. Egy kamasz gyerek már nem símul úgy be egy új családba, mint egy kicsi. Ráadásul traumatizáltak, felfogják mi zajlik (egy 1-2-3-4éves is, de nem olyan mélységben értik, mint egy tizenéves) és teljesen normális ugyan a helyzetükben, hogy problémásak, szöknek, lázadnak, de nagyon kevesen vannak, akik ezt tudják és merik vállalni, hogy bizony a 14éves nem lesz pikk-pakk elfogadó a családdal. Ha régóta "intézetis" azért, nem fog bízni. Ha most került be akkor meg azért, mert friss seb a kiemelés és az, hogy lemondtak róla a szülők (csak azt lehet örökbefogadni, akiről lemondanak vagy nem keresik a szülei a kapcsalttartásra)
2023. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Azt szokták mondani a TEGYESZ-ben, minden ottani gyereknek, a 0 évesnek is van puttonya. Minél idősebb, annál több minden van benne. Egy 14 éves, aki élete nagy részét intézetben/lakásotthonban töltötte, már annyi mindent megélt, hogy nagyon nehéz, ha nem lehetetlen őt családba integrálni.

Az ilyen idős intézeti lányok nagy része folyamatos szökésben van, rég nemi életet élnek, pasikhoz szökdösnek, drogoznak, isznak, kezelhetetlenek.

Felmerülne a kérdés, egyáltalán mi motiválja azt, aki egy ilyen, már félig-meddig felnőtt gyereket adoptálni akar? Főleg lányt.

(Csak nem az adoptálni akaró inceles kérdezőhöz van szerencsénk, aki igazából így akar szexuális partnerhez jutni?)

2023. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de elofordul, többnyire akkor, ha az élete nagy részét adott neveloszulo mellett élte le és csak most vált orokbefogadhatóvá
2023. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az ismerősi körömben volt ilyenre példa. Hatvanas egyedülálló nő fogadta örökbe a lányt. Már évek óta nem beszéltünk, csak facebookon látom a posztjaikat, a lány azóta fel is nőtt, de úgy tűnik, jól alakultak a dolgaik.
2023. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.


4-es válaszoló: Nem ilyen miatt kérdeztem 🙃. És nem is férfi vagyok, hanem nő. Nem is tudnék ennyi idős lányt adoptálni, hiszen nem lenne köztünk 16 év

2023. jan. 26. 22:25
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Annyira ritka, hogy 10 év feletti gyerekeket nem is szoktak örökbefogadhatóvá nyilvánítani, mert szinte esélytelen. Ilyen korban már csak a családon belüli örökbefogadás (egyik szülő új párja fogadja örökbe hivatalosan), vagy a nevelőszülői örökbefogadás jellemző.

Külföldön idősebb gyerekeket is szoktak örökbefogadni Magyarországról, de itt is legfeljebb kisiskolás korig.

2023. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A legidősebb sikeres belföldi örökbefogadás akiről olvastam egy 9 éves lány volt, már ez a kor is nagyon ritka, tudtommal 6 év felett szinte esélytelen, hogy családra leljenek a gyerekek. Külföldre kerülve nagyobb az esély, de ott is inkább testvérsorokat fogadnak be, ahol van kisebb is a 14 éves mellett. Az orokbe.hu blogot szoktam olvasgatni mert érdekel a téma, onnan vannak ezek az infók.
2023. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem jellemző. Majdnem felnőtt már.

Ha ennyi idősen árva lesz valaki, akkor csalàdon belül helyezik el, vagy ismerősi körből kap gyàmot.

2023. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!