A jog szerint vérszerinti gyerek vagy örökbefogadott?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne hogy a feleségem és én gyereket akartunk. a feleségem egy spermadonortol adott minta utàn lett terhes és született egy kislànyunk lombikprogrammal. A kérdésem az hogy tudom hogy nem én vagyok a vérszerinti apja. De a jog annak minősíti vagy örökbefogadott gyereknek?

A vàlaszt előre is köszönöm


2022. nov. 18. 18:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Vér szerinti.
2022. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Jog szerint az örökbefogadott gyermek is vérszerintinek számít. Az anyakönyvi kivonatán te szerepelsz apaként a kislányodnak.
2022. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

A jog nem tesz különbséget az örökbefogadott és a vérszerinti gyerek közt, ugyanannak számít mindkét esetben.

1. Ha örökbefogadtok egy vadidegen gyereket, az örökbefogadás életvelépésével a gyerek a jog szerint vérszerinti gyereknek számít.

2. A spermadonor segítségével született gyerek szintén vérszerinti gyerek, amennyiben az apa tudott erröl a tényröl.


Utólag visszalépni nem lehet egyik esetben sem.

2022. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A lombikprogram kezdetekor elmondták, a donortol származó gyerek is a ti verszerinti gyereketeknek fog számítani. Ha nem lettetek volna házasok, a beavatkozás előtt elmondták volna, hogy köteles vagy apasagi nyilatkozatot tenni.

Tehát igen, jogilag verszerinti, biológiailag nem

2022. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a jog igenis különbséget tesz vér szerinti és örökbefogadott gyerek között bizonyos esetekben ha nem így volna nem tettem volna fel a kérdést. :)
2022. nov. 18. 20:24
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mely esetekre gondolsz?
2022. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadó szülő vagyok. A tanfolyamon elmondták, hogy az örökbefogadott gyermek vérszerinti státuszba kerül az örökbefogadással.
2022. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen esetben? Szerintem semmiben nem tesz különbséget a jog. Ténxleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted hol szàmit ez.
2022. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Példàúl az apaszabadsàgnàl ki kell tölteni hogy vérszerinti a gyermek vagy örökbefogadott. Ha nem szàmítana nem kéne kitölteni.
2022. nov. 18. 22:29
 10/23 babyboom567 ***** válasza:
91%
Vérszerinti gyermeked lesz, hiszen nem fogadtad örökbe a donor spermáját, és a gyereket sem.Ennek a gyereknek te leszel(jogilag) a vérszerinti apja.
2022. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!