Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Apa-anya-tévesztés hatévesen...

Apa-anya-tévesztés hatévesen is. Mi lehet az oka, hogyan lehetne túljutni ezen?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott fiúgyermek, érzésem szerint itt valahol kell keresnem a megoldást, innen a választott kategória, és ez természetesen rátok nem vonatkozik, amennyiben valaki egészen más okot lát, egészen nyugodtan rakassa jobb kategóriába, komolyan.


Időről-időre, amióta csak beszélni tud, van, hogy anyát apának szólítja, apát anyának. Mostanában helyesbít, jóval többször, mint nem. Töprengek, kutatok, nem találok semmit, amin legalább elindulhatnék. Kicsivel másfél éves kora után fogadtuk örökbe, nagyon szerető nevelőszülői környezetből. Igazából annyira nehéz volt, hogy nekünk is a szívünk szakadt volna meg, ha a józan ész nem áll készen mindannyiunknál. Gyönyörű volt és nagyon fájdalmas, és nincs ezzel semmi baj. Látogatjuk a nevelőszülőket, nagyszerű emberek, nem vagyunk rendszeresek ebben, de évente nem kevés alkalommal összebeszélünk, hogy megyünk, és még több alkalommal egymásra írunk, küldünk fényképeket, igazából úgy érzem, a szívünkben ők a legközelebbi rokonaink már.


Ismerkedés közben felfigyeltünk az ellentmondásos kötődés ritka, de egyértelmű jeleire, és a dackorszakokban ez vissza tudott térni extremitásközelien elég könnyen. Megtanultunk jó erővel határokat mutatni, és nem vontunk meg szeretetet, nem mulasztottuk el kimutatni, nyilván egy-egy begőzölt, ritka alkalomtól eltekintve. Nagyszerű kis emberről beszélünk, rendkívül éleslátó, tájékozódásban én magam is rábízom magam, és tele van váratlan megfigyelésekkel, amik sorra nyitják fel felnőttek szemeit fontos dolgokra. Jó logikát mozgósít csomószor, meglehetősen frappáns humorú, rendszerint alkotásra kész. Rajzai semmi felismerhetőt nem mutatnak a mai napig, beszéde néha nehezen érthető (logopédus dolgozik az ügyön, természetesen), emiatt kissé kívülálló. Egyhangú, motorbőgés-robbanás játék a számomra nagy nyugalommal elviselhetőnél észrevehetően gyakoribb, és én egy elég nagy adag nyugalom vagyok ott, ahol gyerekek játszanak.


Nagyon hülye agresszió előfordul az oviban, kis létszámú csoport, de oda is jutott igazán kezelhetetlen kölyök szinte zéró érzelemkinccsel. Fiam általam többször látott reakciója kb annyi, hogy lefekszik röhögni, szinte mint jó apa vállal részt a játékban. Gondolom értitek, én itt az ő megélései miatt aggódnék. Mesélik róla, hogy védi a gyengét, segíti a sírót nagyon bölcs és praktikus módokon, kérdezi szinte azt, amit értelmes felnőtt kérdezne, stb. Nem felnőttes, amikor nincs nagyon helyzet, igazából a mai napig megelepő intenzitással izzítja a teátrális hiszti nevű csodafegyvert, pedig világos tárgyilagossággal mondjuk mindmáig a nyilvánvalót: kérni és kérdezni, majd nem válasz esetén tovább kérdezni sokkal jobb mindenkinek.


Olyan túl nagy furcsaságai nincsenek egyébként, legalábbis semmi olyan, ami ne lenne egyértelműen része a nyilvánvaló cipelnivalóinak. Ez az apa-anya tévesztés ütött szöget a fejembe, vagy inkább csak az, hogy miért nincs lövésem se arról, mi fán teremhet az ilyesmi, miért nincs találat rá nagyon, akárhogy variálom a keresőkifejezéseket, és miért érzem a saját vakfoltomnak az egészet.


2023. febr. 16. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pld a szüleimmel voltam születésemtől fogva(vérszerinti) és ennek ellenére még felnőttként is van, hogy egy hevesebb beszélgetésben simán anyu volt apu és apu anyu.:) Semmi jelentősége amúgy, kötődéseket tekintve(nálam) ezeknek a tévedéseknek, mert teljesen jó a kapcsolatom mindkettejükkel. Nálunk ez pld ezen senki se akad fent.

Miért kell amúgy ennyire kielemezni a gyereket? Oké nem te szülted, de egész kicsiként kezdted nevelni.Ha valóban gond volna vele azt azért már észrevetted volna.

2023. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
Különben mi a kérdés?Gondolkodj kevesebbet, mert extrém módon túlkomplikász mindent,a szöveged érthetetlen,és a 90%-a a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen.Lényeges dolgokat meg kihagytál.Pl milyen helyzetekben jön elő a keveredés.Különben szerintem emögött nincs az égvilágon semmi, a férjemmel 10 éve vagyunk együtt az esetek 90%-ban keveri a gyerekei nevét.Bamba, ennyi.
2023. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

4 éves saját gyermek, de ma is kever minket :D szerintem semmi jelentősége, előbb jár az agya mint a szája.

Kijavítom viccesen, hogy hé, anya vagyok, nevet egyet és újra a jó nevemen szólít.

2023. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan furán fogalmazol, hogy nagyon nehéz megérteni belőle a lényeget. Ha sokszor keveri apát és anyát, akkor gondolom más dolgokat is kever, ez pl. a beszédzavar tünete. Nagyon fiatalon fogadtatok örökbe ez nem függ össze ezzel.
2023. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónapja született meg a lányom, néha a macskán nevén szólítom. 7 éve napi szinten mondogattam azt, az agyam nem állt még át másik névre is
2023. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a probléma? Nem értem komolyan.


Mindkettő nevet gyakran használja, a felnőtt anyámnál, nagyomnál rendszeresen előfordult, hogy keveri a testvérem és az én nevemet. És ők felnőttem sem mindig kapcsoltak.


Életemben nem láttam embert még ezen problémázni, anyámat is csak kiröhögtem , nevettünk egyet es ment tovább minden…

2023. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Off

A nagyanyamnak 4 unokája volt. Soha de soha nem találta el a megfelelő nevet. Kvara bosszantott, hogy a jó égbe nem lehet megegyezni kit hogy hívnak. Nos....Vagy egy gyerekem, három macskám és egy kutyám. Az egy dolog, hogy az állatok nevét simán osszekeverem, de időnként a macska nevén szólítom a gyerekem, vagy fordítva... 🙃

2023. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A sajátomon kívül 6 másik névre hallgatok (köztük a Ferikére is, pedig lány vagyok), mert a mamám mindig is keverte a 7 unokája nevét.
2023. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt 4 éves kisfiam rendszeresen összekeveri, pedig a beszédfejlődése teljesen rendben van, korosztályát megelőzi (másban meg nem).

Nem kell ebbe mindent belelátni.

2023. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8 és 6 évesek a gyerekeim. Az esetek 80%-ban összekeverem a nevüket. Ha véletlenül eltalálom, akkor kijavítom. A gyerekek tudják, hogy anya ilyen és kész.


Ellenben amikor oviban dolgoztam, 150 gyerek nevét is tudtam stabilan.


Nincs ennek jelentősége.

2023. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!