Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Létezik olyan örökbe adó anya...

Létezik olyan örökbe adó anya aki magánutas örökbefogadásnál nem kér pénzt a babáért?

Figyelt kérdés
Tudom kapok most majd hideget-meleget. Próbálkozunk már egy jó ideje magán úton, de eddig még csak olyan anyába futottunk bele aki anyagi ellenszolgáltatást kért a babáért. Meg béranyába, aki nem is értem, hogy lehet Magyarországon. Egyre nehezebben tudom elhinni, hogy létezik aki nem pénzre megy...

2023. máj. 24. 11:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
nem ertem. nem szeretnetek fizetni mivel az jogilag nem lehetseges? ez ellentmodasos mondat most :-D mi van?
2023. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11-es Nem értem mi nem világos ezen, olyan anyát szeretnénk találni aki nem pénzért cserébe adja örökbe a babáját mivel az törvénybe ütközik. Nem azért nem akarunk fizetni, mert nincs pénzünk, hanem mert tilos. A magánutas örökbe adás teljesen törvényes csak nem kerülhet pénz a dologba.
2023. máj. 24. 20:09
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

7# Ezt durva volt olvasni is... De azt is,hogy itt tilos a béranyaság,de rengetegen hirdetik ott magukat. Van aki bevállalja illegálisan is?


Kérdező nem tudok érdemben segíteni,de kitartást és érthető az álláspontod. Írták többen is,hogy az már emberkereskedelem, én sem kockáztatnék egyébként ilyenekkel sem elvekből sem amúgy.

2023. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok.

Ezeken a béranyás hirdetéseken én is gondolkoztam. Mivel ezt orvosi úton Magyarországon nem lehet megoldani, sehogy máshogy nem tudom elképzelni, mint hogy apuka vagy valaki más teherbe ejti a hölgyet, aki megszüli a gyereket, és utána jó pénzért eladja a házaspárnak, örökbefogadásnak álcázva. Nem hiszem, hogy sok ilyen üzlet jönne létre a valóságban, ezek csak a pénzre utaznak, aztán eltűnnek, de nagyon durva, hogy ilyesmit nyíltan, e-mail címmel lehet hirdetni.

2023. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
7-es. Igen, szerintem is így szokták csinálni.
2023. máj. 25. 07:52
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig #7.

Az a vicc az egészben, hogy ilyenkor gyakorlatilag mindig az van, hogy anyuka megkapja a pénzt, és felszívódik. Vagy megszülina gyereket, kifizetik, és utána visszakéri, hiszen 6 hétig lehetősége van rá. Az örökbefogadó pár pedig semmit se tehet, mert ők is bűncselekményt követtek el, és ezt tudják is.

De tegyük fel, hogy minden jól alakul, a gyerek az örökbefogadóknál marad. Hogyan tervezik neki ezt a történetet elmesélni? 20 millióért vettünk?

2023. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
7-es! Hát igen...
2023. máj. 25. 08:38
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "béranyaság" így nem hivatalos úton már csak azért is több sebből vérzik, mert már arra se lenne garancia, hogy tényleg "miénk" a baba. Mi van, ha mondjuk 5-6 párral is lebeszéli, esetleg beszed némi "előleget", vagy csak próbálkozik minddel, aztán behazudja mondjuk "apukának" azt, aki többet ígért, a többit meg lerázza, hogy most nem jött össze...

És ez még csak a kezdet, mivel így senki nem ellenőrzi (ellenőrizheti) a béranyát, hogy mit hogy csinál várandósság alatt, mit eszik/iszik(/szív/lő stb.) Az orvosi papírokat vagy bemutatja, vagy nem, de ha nem, gondolom akkor se hagyná faképnél a szegény átvert örökbefogadó pár, hisz a hasában van a várva várt gyermek és csak reménykednek, hogy minden rendben lesz.

Ha ezek nem a hatóságok csalihirdetései, akkor borzasztó, hogy nem tesznek az ilyen próbálkozások ellen semmit :(

2023. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!