Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Leszbikus párnak örökbe adni...

Leszbikus párnak örökbe adni a babákat?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy tűnik le kell mondanom a még meg sem született iker babáimról. Egyedül maradtam velük,tanulok, munkám az éhenhalni elég, családom nincs akik segítenének. Beléptem egy facebook csoportban ott találkoztam egy lánnyal aki szintén örökbeadáson gondolkodott, de szerencsére neki sikerült megtartania a kislányát.Ő beszélt nekem erről a párról akikkel ő "ismerkedett" velük amikor ő volt a helyemben. 31-2 éves nők. Már van egy örökbe fogadott 2 éves kisfiuk, de őt ha jól értettem nem Mo-n fogadták örökbe, talán Angliában. Ahogy kivettem a lány szavaiból jómódú család, kétlaki életet élnek Magyarország és Anglia között. Csak Magyarországon ugye most nagyon üldözik az ilyen családokat ezért nem tudom mennyire lenne jó nekik. Ha jól tudom házasok, de ugye ezt Magyarországon nem ismerik el, szóval ilyenkor csak az egyik lány lenne az Anyuka? Hogy van ez?

2022. okt. 4. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon ez nem fog menni.
2022. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Úgy van, hogy a jelenlegi szemét törvények miatt itt esélyük sincs örökbefogadni itt gyereket.
2022. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha mind a 2 anyának megvan az engedélye örökbefogadásra és ikrek örökbefogadására akkor lemondhatsz az egyik vagy a másik javára nyílt örökbefogadás útján. Ehhez is kell keresni egy szervezetet aki segít ezt hivatalosan lebonyolítani.
2022. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Hivatalosan csak az egyikük lehet anya, de ez csak a papírforma.

Van lehetőség arra, hogy a szülőanya/apa kiválassza ki fogadja örökbe a gyerekét, nem csak akit dob a gép. Nem kérdezhetik meg senki nemi hovatartozását, csak annyi h nem lehet két azonos nemű ember ugyanannak a gyereknek az örökbefogadója.

2022. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyílt örökbefogadás lehetséges.

Nagyon sok erőt kívánok neked ehhez ❤️

2022. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
"Hivatalosan csak az egyikük lehet anya" Ami igaz is lenne, ha nem lenen ellehetetlenítve a melegek, és az egyedülállók örökbefogadása. Szerinted megtagadják itt a párjukat, vagy normális országban fogadnak örökbe ha kint élnek, ahol mindketten szülők lehetnek?
2022. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

#6 el vannak lehetetlenítve ha odamennek h szeretnének örökbe fogadni, adjatok egy babát.

De ha odamegy az anya és az örökbefogadó h na papírozzuk le, akkor nem tudnak keresztbe tenni.

Mivel senki nem kérdezheti meg, hogy a kukit vagy a nunit szereted-e te aki örökbe kívánod fogadni azt a bizonyos gyermeket.

2022. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem is tudom. Az, hogy leszbikusok vagy sem számomra tök mindegy lenne, de egy ilyen ide-oda költözgetôs életforma szerintem nem ideális a gyerekeknek. És ezek szerint van is már egy fiuk, szóval nem teljesen gyermektelenek. Én inkább egy olyan párnak (meleg vagy hetero)segítenék inkább, akiknek még nincs gyermekük egyáltalán.
2022. okt. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Lehet nem jól tudom, de szerintem itthon sehogy sem tudod nekik örökbe adni. Pár éve lehetett volna olyan, hogy csak az egyik lesz hivatalosan a szülője. De ma itthon egyedülállók nem fogadhatnak örökbe. És hiába házasok, Mo-n azt nem ismerik el.
2022. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Nickey válasza:
Szia,irtam neked privátba :)
2022. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!