Valószínű sokaknak nem fog tetszeni a kérdés, de azok akik évek óta próbálnak teherbe esni és nem sikerül, miért nem fogadnak örökbe ahelyett, hogy csomó gyógyszeren, injekción és mentális szenvedésen átmenjen?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból kérdezem, csak szimplán érdekel. Valahol azt sem értem ha erre a válasz az, hogy "mert biológiai gyereket szeretne". Annyi gyerek és kisbaba van az árvaházakban. Egy örökbefogadott gyerek is ugyanannyi szeretetet tud adni mint egy biológiai. Tényleg jobb évekig reménykedni és szenvedi, hogy összejöjjön az az egy gyerek mint örökbe fogadni?

2023. jún. 30. 22:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Igen, látod, hogy egy csomó embernek jobb.

Amúgy meg nem másoknak nem tetszik a kérdés, hanem a jelek szerint neked nem tetszik rá a válasz, ezért próbálod kéretlenül erőltetni a véleményed.

2023. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem ilyen egyszerű. Egészséges, fehér újszülöttet szinte lehetetlenség. Nagyon sok évet kell rá várni, ha össze is jön.
2023. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem a véleményem, csak szimplán érdekel ennek az oka. Választ pedig nem kaptam rá azért is kérdezem.
2023. jún. 30. 22:27
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi örökbe fogadtunk. Nem akartunk - a mi esetünkben minimális eséllyel kecsegtető - meddőségi kezeléseket. De ez tényleg a mi történetünk, az orvosok megmondták, hogy szinte nulla az esélye a vérszerinti gyermeknek.

Ismerek olyan párt, akik nem tudtak beletörődni, a végsőkig próbálkoztak, 18 lombikjuk volt összesen, nem lett gyermekük, az örökbefogadást pedig nem tudták elképzelni.

Olyat is ismerek, akiknek végül sikerült az utolsó nekifutásra.

Mind mások vagyunk. Az örökbefogadás sem mindannyiunk útja.

2023. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
80%
Világ életemben legalább 3 gyereket szerettem volna. Szerencsére sikerült is, de épp minap beszélgettünk erről a témáról, hogy mi lett volna ,ha máshogy alakul, nem sikerül. Ha sajátom bem lehetett volna akkor sem fogadtam volna örökbe. Sajnos a környezetemben több olyan példát is láttam, ahol a hozott (öröklött) tulajdonságok visszaköszöntek. Volt aki kisemmizte a szüleit, volt aki csak 18 évesen örökre lelépett. De pozitív példa nem igen van. Szóval ezekből kiindulva soha nem tudhatod milyen géneket hoz, milyen körülményekből (alkohol, drog, mentálisan beteg szülő amit örököl). Ha a sajatunk akkor ezek a kockázatok nyilván ott vannak, de kevesebb eséllyel, hisz ismerem a hátteret.
2023. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm ezekbe a tényezőkbe bele sem gondoltam.

2023. jún. 30. 22:30
 7/41 anonim ***** válasza:
91%

Te is csak a filmekből ismered az örökbefogadást...Nem, nincs rengeteg baba az árvaházakban, már csak azért se,mert nincsenek is árvaházak. Az állami gondozott gyerekeknek csak elenyésző százaléka fogadható örökbe. Főleg az idősebbek/valamilyen betegséggel élők/roma származásúak és ezeknek kombinációi. Mivel pedig a párok többsége egészséges fehér újszülöttet szeretne, évekig tartó várólista van. És nem, a 12 éves többszörösen sérült, bántalmazott c.gánygyerek marhára nem olyan szeretetet ad, mint a sajátod, akit születése óta te nevelsz.

Egyébként meg tudod, van az a kifejezés, "szerelmünk gyümölcse". Azalatt általában nem egy random prostituált és egy drogos börtönből szabadult hím ivadékát értik.

De miért zavar ez téged annyira? Te fogadj örökbe, más meg majd dönt úgy, ahogy ő akar.

2023. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Látszik még, hogy fiatal vagy, és nem sokat tudsz ezekről a dolgokról.

Először is nincs tele az árvaház kisbabákkal.

Nagyon is kevés örökbe fogadható csecsemő van, tekintve, hogy milyen egyszerű és olcsó rutin manapság már az abortusz.

Az árvaházban lévő gyerekeket az állam elvette a szülőktől, mert nem tudtak megfelelő körülményeket biztosítani a gyerekeiknek. Mélyszegénységben élnek, drogoznak, isznak stb. Ezek a gyerekek általában nevelőszülőkhöz kerülnek, de nem örökbefogadhatók, ha a vér szerinti szülők nem mondanak le róluk.

Ismerettségi körömben vannak örökbefogadó szülők, 7-8 évet kell várni egy egészséges fehér csecsemőre.

Tudom, hogy sok az idealista ember, de sajnos az is bizonyított, hogy a nevelés nem mindenható, bizony vannak öröklött tulajdonságok. Tehát sokan nem szívesen nevelnének fel egy olyan csecsemőt, akinek ki tudja kik voltak a szülei, és milyen géneket hoz.

Van egyébként örökbefogadó szülőknek egy "tanfolyam", ahol elmondják mire számíthatnak. A tesómékat ott rögtön le is beszélték, bár gondolom nem ez a cél. Csak hogy tudják, mire számíthatnak.

Sok ilyen nő egészségtelenül él, iszik, dohányzik, drogozik, és bizony lehet rá számítani, hogy a gyermek nem lesz egészséges, vagy csökkent szellemi képességekkel rendelkezik. Te szeretnél egy ilyen csecsemőt felnevelni? Nyilván a legtöbben beírják az adatlapra, hogy egészséges csecsemőt szeretnének, de sok későbbi probléma nem látszik még újszülött korban.

Egyébként vannak ismerőseim, akik gyönyörű kisbabát kaptak, és boldogok vele, és nem is lett semmi gond (reméljük nem is lesz.) Én is valószínűleg belevágtam volna, ha nem lehetne saját gyerekem. De azt is megértem, ha valaki nem.

2023. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik. Nem olyan egyszerű, hogy besétálsz a lelencházba és hazaviszel egy cuki gyereket.

Az örökbefogadás egy hosszú és nem feltétlenül sikeres procedúra. Igen, sok gyerek él állami gondozásban, de a többségük nem örökbefogadható. Amíg a vérszerinti szülők tartják a kapcsolatot és nem mondanak le a gyerekről, addig a gyerek nem örökbefogadható. A legtöbb örökbefogadó egészséges újszülöttet vállalna. Csakhogy egészséges újszülöttről nem mondanak le annyian, mint ahány örökbefogadó várakozik. Nagyobb gyerekkel már nehezebb boldogulni.

Nevelőszülőkre lenne szükség. Akik ideiglenesen nevelik a családból kiemelt gyerekeket. De az egy piszok kemény dolog.

2023. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Előbb próbáltunk örökbefogadni, mint lombikozni. Nem feleltünk meg az alkalmasságon, így visszaléptünk.

A lombikra meg kellett érnünk. Igazán nem féltem a kockázatoktól, csak ezt mondtam indoknak. Igazából a csalódástól féltem. Mikor elég erősnek éreztem magam, hogy adjak esélyt, belevágtunk, és a második sikerült.


"Annyi gyerek és kisbaba van az árvaházakban. Egy örökbefogadott gyerek is ugyanannyi szeretetet tud adni mint egy biológiai"


Ez baromság, látszik, hogy semmit nem tudsz erről. Nincs annyi baba. 5-7 évet várnak a párok egy kisbabára. A rendszerben lévő gyerekek többsége nem adoptálható, akik mégis, azok idősebbek, és általában roma származásúak. 80%-ban a genetika határozza meg a habitust. Sok gyerek gondozatlan terhességből születik, drogfüggő szülőktől.

2023. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!