Valószínű sokaknak nem fog tetszeni a kérdés, de azok akik évek óta próbálnak teherbe esni és nem sikerül, miért nem fogadnak örökbe ahelyett, hogy csomó gyógyszeren, injekción és mentális szenvedésen átmenjen?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból kérdezem, csak szimplán érdekel. Valahol azt sem értem ha erre a válasz az, hogy "mert biológiai gyereket szeretne". Annyi gyerek és kisbaba van az árvaházakban. Egy örökbefogadott gyerek is ugyanannyi szeretetet tud adni mint egy biológiai. Tényleg jobb évekig reménykedni és szenvedi, hogy összejöjjön az az egy gyerek mint örökbe fogadni?

2023. jún. 30. 22:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
"ha fel kell tenned a kérdést, nem értened meg a választ"
2023. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok érintett, elméleti szintén válaszolok: mindenben egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy nem fogadnának örökbe, ugyanazon okok miatt. De: ha családon belül maradna árván kisgyerek, esetleg nagyon közeli barát kisgyereke, elképzelhetőnek tartanám, hogy örökbe fogadnám, tehát számítana, hogy ismertem és szerettem a szüleit, tudnám, mit hoz magával, lenne egy alap kötődés.
2023. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk én nyitott vagyok az örökbefogadásra az elejétől, mégcsak azt sem kötném ki, hogy fehér csecsemő legyen, férjem azonban egyelőre nem teljesen. Sokat beszélgettünk róla, legerősebb érve neki is, hogy ha lehetséges biológiailag a saját génjeinket pakoljuk össze, mert mi elsősorban azért szeretnénk gyereket, hogy hagyjunk magunk után valamit ha mi már nem leszünk. Terhességem sajnos vetéléssel végződött, a saját petesejtes lombik nem sikerült, és korai petefészek kimerülés miatt most adományozott petesejtes lombikra készülünk (Brno). Ha az sem sikerül újra beszélni fogunk az örökbefogadásról, mert az a férjem részéről is elhangzott még az elején, hogy annyira nem ódzkodik az örökbefogadástól, elképzelhető, hogy ha mégsem jön össze a saját, akkor fontosabbá válik az a vágy, hogy legyen, akár örökbefogadás útján is. Azonban az az út sem olyan egyszerű, többen leírták itt a problémákat. :-(
2023. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség és az első hónapok traumái ill. a gének miatt mentális beteg is lehet a gyerek, ami nem feltétlenül jön ki pár éves korban se, mert akkor még a dühkitörések, hangulatingadozások normálisak.

Ha csecsemőként örökbefogadsz egy babát, nagyon megszívhatod, csak akkor szabad, ha nem feltétel nálad az egészséges gyermek.


Én csak ezek miatt nem fogadnék örökbe.

Ha olyan lenne itthon, mint az amerikai filmekben, ahol a jól szituált családban élő tini mamik öntik magukból az egészséges, csecsemőket, én szívesen fogadnék örökbe.

A bőrszíne nem érdekelne.

Én ha tehettem volna inkább örökbefogadás, mint szülés, én nem akartam volna terhes lenni és gyereket szülni.


De sajnos ott vannak azok a komoly problémák, amiket az előttem szólók felsoroltak.

2023. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi cigánygyereket fogadtunk örökbe, és függetlenül attól, hogy nincsenek olyan "anomáliák", amikért külön a származását lenne szükséges okolnunk (Occam borotvája üzem közben ugye), mondhatni gondmentes gyermeket adott nekünk a sors, azért az tény, hogy nem mindenkinek való ez. Abban a helyzetben vagyunk, hogy tudunk jónéhány nagyon pozitív példát mutató cigány családdal barátságot ápolni, meg tudjuk mutatni neki, hogy a származás nem predesztinál olyasmire, amiről a megbélyegzés szólni szokott. Ugye mindössze annyi a tévedés, hogy utolsó, szinte a szokásos sztereotípiákból álló elveszettek közt is vannak olyanok, akik inkább kiszakadnak abból a közegből, és fokozatosan felépítik a jó önértékelés alapját adó életmódot, hajtja őket a tudni akarás és az olcsón szerzett presztízs, a külsőségek és az állatias rangsor helyett a megbízhatóságuk miatt lesz súlya a szavuknak.


Ha nem tudnánk ilyen példaértékű családokkal jó viszonyt ápolni, akkor lehet, hogy nem vállaltuk volna, hogy származási kikötés nélkül ugorjunk fejest az ismeretlenbe. Az nem igaz, hogy a fehér csecsemő nem cipel ugyanolyan súlyos lelki terheket, mint az, akin látod a származását. A legritkább az, hogy gondozott terhességből érkezne a pici. Mindig készen kell állni arra, hogy fejlesztésre hordod és hogy várni kell még egy évet a sulival, és esélyesen kellhet korrepetálni is, benne van a pakliban SNI valamivel nagyobb eséllyel, mint vér szerinti gyereknél. Azt, hogy az örökbe fogadott gyerek nem saját, azt felejtsük el, vér szerinti státuszba kerül jogilag és te se kattogsz azon, hogy ne vinné tovább azt, amik vagytok, nem szereted másképp (legalábbis nem jobban annál, ami több vér szerinti gyermeked közt is különbség lenne alapjáraton), nem félted kevésbé, nem bosszant jobban, mert a te saját gyermeked. Fura dolog ez, valahogy a racionalitáson messze túl is megtörténik ez, hogy egy családdá váltok egyszer csak. Még akkor is kőkeményen jönnek a felismerések, ha minden erőddel maradnál a realitások talaján. Tudod, mint amikor a házastársaddal ráébredtetek, hogy egy család vagytok. Nem kellett vérrokonoknak lennetek hozzá, legalábbis remélem! :D

2023. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Férjem noverebek utolsó állami lombik sikerült,de a 20.heten elvetett,mert fertozest kapott. Senkivel nem akarja tartani a kapcsolatot, borzasztoan be van zárkózva. Nem engedik oda az 5 éves gyerekem,mert az neki rossz. Nekem is, hogy egy elcseszett indokolatlan császár miatt lett endometriózisom. A férjem testvére annyira lelkibeteg, hogy minden kismamát és kicsi babás nőt gyűlöl maga körül. Az esküvőn kiszáradt,mert érthető módom akkorra volt kiirva és rossz volt neki,hogy volt egy kisbabas család is. Az anyjuk szerint viszont erős csaj. Ők tudják, de amit akkor láttam ,az minimum pszichiátriai eset volt. És most enyhén fejezem ki magam. Elvileg nincs velük baj,de sütöm vagy van és nem fedezték meg fel,vagy csak kettőjüknek nem lehet gyereke egymástól.
2023. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Kifakadt* atir a telefon
2023. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
36#-os. Azért a kettő nem ugyanaz,bocsi. Nekünk évekig nem jött össze,végül igen,majd lett egy komplikáció nálam a végén,ami miatt gyógyszereket kellett szednem jó ideig,stb.,még is azt gondolom sokkal rosszabb volt,amikor nem jött össze,mint most hogy lett a szülés után gond,de itt van velünk legalább egészségesen. A kettőt össze sem lehet hasonlítani,nemhogy egy mondatba leírni. Nem tudom voltál-e a másik oldalon,de ezt max olyan ember tudja megítélni,szerintem. Az meg hogy végre összejött nekik nagy nehezen majd pedig 20 hetesen elvetélt rohadt nagy tragédia. Én sem mennék kisgyerekes közelébe jó ideig míg helyre nem jönnék lelkileg. Mit szeretnél,vigyorogjon? Mit csinálnál a helyében,ugrálnál örömödben?
2023. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell vigyorogva, de egy komplett jelenetet rendezett az esküvőn.
2023. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesek az érzéseim, mert nekem abszolút nem számít a vér (sőt, ha tehetném lecserélném a saját dns-em is, pedig fizikai értelemben nem hozok rossz géneket, szimplán vannak emberek, akiknek nem akarom a vérét magamban hurcolni), illetve a vér szerinti gyerek sem garancia, hogy hasonlítani fog rád, hogy szeretni fog téged (saját tapasztalat, bántalmazott gyerek voltam), hogy kötődik hozzád, stb. Viszont: sajnos nem büntetik a terhesen piálókat / drogozókat, a börtöntöltelék senkiháziakat, akik sajnos ontják magukból a kölyköket, emiatt a gyerek olyan is lesz, amilyen, és akkor a lelki traumákat még nem is számoltuk. Volt iskolatársam a fősulin, cuki, rendes csajszi, szorgalmas is volt, és mégis rosszul tanult, mert az anyjának semmiképp sem nevezhető bioinkubátor terhesen drogozott. K.rva nagy igazságtalanság, mondani se kell... Ami még visszatartó erő: eszébe ne jusson az ilyennek évek, évtizedek múlva előmásznia és leskelődnie a gyerek után! Nem, nem minden szülőanya szerető, érzelmes, a gyereke után síró asszony, aki hát súlyos szegénység miatt kénytelen volt lemondani, hanem előfordulhat, hogy valami koszlott bűnöző de minimum valami züllött alak mászik elő az ember nyakába, általában pénzért verni az asztalt...
2023. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!