Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írnátok olyan tippeket hogyan...

Írnátok olyan tippeket hogyan tudnám elviselhetőbbé tenni a mentális gyógyszereim elhagyását?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan helyzetben voltam, hogy muszáj voltam szedni, mert napi 3-4 órát tudtam aludni a stressz miatt és ez hosszútávon megölt volna.Kb:5 év gyógyszer szedés. Már 1 éve elhagytam a sertralin sandozt, de a medazepamot később kezdtem lassan elhagyni, de a sok gond miatt csak most jutottam el odáig, hogy néha veszek be 1 vagy fél szemet lefekvés előtt. Pár napja semennyit. Viszont csak úgy bírom ki, hogy éjjel nem alszom. Pánik és tünetei miatt. Pokoli érzések. Viszont mikor jön a reggel (természetes fény) már el tudok aludni. Régebben zöld égő mellett tudtam elaludni, de csak gyógyszerrel. Voltam tanult embereknél segítséget kérni. Viszont most nem tudom megfizetni. Neten hallgatok szakembereket, de az elvonási tünetekről nem találtam semmi hasznosat. Szedek vitaminokat. étrendkiegészítőket. Szoktam mozogni, szeretem a természetet.

2023. ápr. 8. 02:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
16%
Te vagy az Tivcsi?
2023. ápr. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Lassan csökkentsed nem így ! Minden este szedjed ha egészet szedtél akkor azt vedd vissza két három napig majd kezd a csökkentést 1/4 el de mellé vegyél be magnéb6 nyugalom álom 2 szemet két hétig , utánna ismét 1/4 el vedd vissza a nyugtatót a magné b6 nyugalom álom folyamatosan szedd ! Nekem így segített ! Igaz,hogy 6 órákat alszom de folyamatosan ! Remélem nekem is nem kevés a 6 óra alvás !
2023. ápr. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
A sertralint, hogy kellett elhagyod? Voltak elvonási tüneteid?
2023. ápr. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 NTBS ***** válasza:
32%
Mozgás, kreatív hobbi.
2023. ápr. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
A tanult emberektől átvett módszer miért nem segít?
2023. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
A tanult embereket tisztelem tudásukért de ritka közülük akik nyugtató függőségben kerülnek , mert tudják, hogy nem szabad sokáig szedni! Ők a mi elmondásunkból tudják , hogy mi mit érzünk amikor elvonási tüneteink vannak! Ők azok akik felirjánk nekünk segítség nyújtásként és nem állítanak le időben! Persze kivétel is van de én nem találkoztam ilyennel , de attól lehet…
2023. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Az előttem szólókkal egyetértek tökéletesen a fokozatosság elve ügyében. Valaki lepontozta a mozgás jelentőségét, pedig aki kicsit ért az élettanhoz, tudja, hogy sport hatására endorphin szabadul fel, ami jelentősen hozzájárulhat a kellemetlenségek csillapitasahoz.
2023. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
7-es...ez igaz, de mihelyt túl vagyok a mozgáson jönnek a tünetek.
2023. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Sehogy, beviszed a gyogyszertarba, es elszenvedsz 2 hetet, a maradek 2 hetet meg mar konnyebben.


Ezen nem nagyon lehet mashogy atesni.


Esetleg fokozatosan csokkented, de az is elegge kellemetlen. Sokszor honapokig, felevekig tart. Valaki 1 evig csinalja.


En antidepresszanst magas dozisban dobtam el egy nap, en nem fogom vegigzongorazni azt hogy alig funckionalok fel evig. 2 het szornyu volt, de tul lehet elni.


Ez a withdrawal dolog nagyon el van tulozva, es vannak szerek amik konnyitenek rajta.

2023. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Huhh...

Hát szerintem az tudja elhagyni azonnal akire nem is igazán volt hatással. Ezt tapasztalatból tudom, mert volt 25 éve, hogy olyan gyógyszert kaptam ami semmi hatással nem volt rám és 2 évig próbálgattam aztán abba hagytam. Semmi különbség nem volt. A SERTRALINT is ezért sikerült viszonylag könnyen letenni, mert nem volt rám hatása. A medozepam viszont nagyon. Szedek magnéziumot és alternatív gyógynövényeket. Rengeteg stressz okozó dolgot szüntettem meg az életemben, ami már nagyon nagy siker. Szerencsére van lehetőségem regenerálódni. Az éjszakai nem alvás elég nyűgös. Ugyan az az elvonási tünet mint amire a gyógyszert kaptam. Tehát jobb akkor alternatív megoldást keresni és megszüntetni a streszt amikor van, sajnos a gyógyszer csak eltolja ezt az időt és még kinlódhatunk a függőséggel is.

2023. ápr. 8. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!